Ücretsiz Seyahat Kartı Ne Ise Yarar?

Ücretsiz Seyahat Kartı Nerelerde Geçerli Ücretsiz kullanılan bu seyahat kartı şehir içi ve şehir dışı ulaşımlarda, deniz yolları ulaşımı, demiryolları ulaşımında geçerlidir. Şehir içi demiryolları ve denizyolları ulaşımında seyahat hakkı tamamen ücretsizdir.

Ücretsiz seyahat kartı kimlere verilir?

Vatani hizmete bağlı olarak şeref aylığı bağlanan kişiler, eşleri, evli olmayan ve 25 yaşını henüz doldurmamış çocukları, anne ve babaları, Devlet sporcusu unvanını almış kişiler.

Ücretsiz istanbul kart kimlere verilir?

İETT ücretsiz kart/akbil kimlere verilir?

 • – 65 Yaş Kartı
 • – Belediye Zabıta Kartı
 • – Engelli Kartı
 • – Gazi Kartı
 • – Gazi Ailesi Kartı
 • – Emniyet Hizmetleri Sınıfı (EHS) Kartı
 • – Sarı Basın Kartı
 • – Şehit Eşleri ve Ailesi Kartı
 • Ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

  Ücretsiz seyahat kartına başvuru yapmak isteyen kişilerin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri tarafından hazırlanmış başvuru formunu doldurması gerekiyor. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-Devlet sistemine girin ve ön başvuru formunda yer alan kişisel bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.

  Istanbul ücretsiz kart nasıl alınır?

  Anne Kart başvuruları, https://www.istanbulkart. istanbul/anne-kart web sitesinden, “Şimdi Başvur” butonunu tıklayarak “Online İşlemler” menüsünden kolayca yapılabiliyor. Ya da tercih edilen en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden de anında teslim alınabiliyor.

  You might be interested:  Mozart Ne Tür Bestecidir?

  Sağlık personeli ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

  Sağlık çalışanı kartı nedir, nasıl alınır?

  1. https://bireysel.istanbulkart. istanbul sitesine üye olun ve kullanıcı adı şifreniz ile giriş yapınız.
  2. Menüden istanbulkart Almak İstiyorum’u seçin ve Sağlık Çalışanı Kartını seçin.
  3. Başvuru Formunu Doldurma;
  4. Kart Ücretini Yatırma;
  5. Başvuru Takip;
  6. Kartı Teslim Alma;

  İstanbulkart neden ücretsiz?

  6 Ekim, İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olarak kutlanıyor. Bu yıl 98. yıl dönümünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘İstanbul’un işgalden kurtuluşu dolayısıyla 6 Ekim 2021 Çarşamba günü toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek” dedi.

  Anne Kart aylık 150 kontör mü?

  Anne Kart ile çocuklu anneler aylık 150 ücretsiz geçiş hakkına sahip oluyor.

  İETT ücretsiz taşıma kartı nerelerde geçerli?

  Ücretsiz seyahat kartı şehir içi ve şehir dışı ulaşımlarda, deniz yolları ulaşımı, demiryolları ulaşımında geçerlidir. Bunun yanında ücretsiz seyahat kartı ile il ve ilçelerde yer alan tüm halk otobüsleri, ulaşım hatları, otobüs AŞ hatları, şehir hatlarında yolculuk yapabilirler.

  Toplu taşıma kimlere ücretsiz 2021?

  (3) Toplu taşıma araçlarının ait olduğu kurum ve kuruluşlar, belediyeler, belediyeler tarafından kurulan şirketler, birlikler, müessese ve işletmeler, altmış yaş ile altmış beş yaş arasında bulunan kişilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz veya indirimli olarak yararlanmasını sağlayabilir.

  65 yaş üstü ücretsiz seyahat kartı nereden alınır?

  Ücretsiz seyahat kartı almak isteyen 65 yaş ve üstü vatandaşların, İETT’nin www.iett.istanbul adlı resmi web sitesine girerek online başvuruda bulunması gerekiyor. Web sitesi üzerinden online başvuru yapanların kartları kısa sürede adresine postalanacak.

  65 yaş kartı nasıl alınır?

  www.eshot.gov.tr internet adresi üzerinden ya da Elektronik Kartlar Şube Müdürlüğü ve ona bağlı başvuru merkezlerinden 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş) ve Nüfus cüzdanı aslı ile şahsen müracaat etmek suretiyle yapılmaktadır. 65 yaş kartları ücretsiz olarak verilmektedir.

  You might be interested:  Otel Oda Kartı Nasıl Kullanılır?

  İstanbulkart ücretsiz mi?

  Yeni zamla birlikte tek geçişlik İstanbulkart ücreti 7.67 TL oldu. Son dakika: İstanbul’da toplu ulaşıma zam yapıldıGelen son dakika haberine göre; Ulaşım Koordinasyon Merkezi nisan ayı toplantısında, elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yüzde 40’lık zam teklifi kabul edildi.

  Ücretsiz taşıma kartı annelere ücretsiz mi?

  İBB adresinden başvuru yapılan Anne Kart için 10 lira ödemeniz ve online başvuru sayfası hazırlamanız yeterli. İBB 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım imkanı sağlıyor. Ücretsiz ulaşım için Anne Kartınızın olması gerekiyor.

  Ücretsiz İstanbulkart Güncelleme Nasıl Yapılır?

  Ücretsiz Kartlar;

  1. Kart, Biletmatik’in kart okuma kısmına yerleştirilir ve 10 saniye beklenir.
  2. Kart güncelleme işlemi tamamlanmıştır. Kartınızı alıp bir sonraki güncelleme işlemine kadar ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *