30 ağustos tatiline Özel 3 günlük rotalar

İçimizdeki yeni yerler keşfetme isteği, bizi resmi tatilleri izin alarak çoğaltmaya ya da tarihler el verirse hafta sonu ile birleştirerek seyahate çıkmaya itiyor.

Özellikle hafta sonlarıyla birleştirebildiğimiz tatiller bizi çok mutlu ediyor. Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın pazartesi gününe denk gelmesi bizlere 3 günlük bir tatil yapma fırsatı sunuyor.

Enuygun, bu kısa tatilde gidebileceğiniz birbirinden güzel yerleri sizin için araştırdı.

30 ağustos tatiline Özel 3 günlük rotalar

Tirilye / Mudanya / Cumalıkızık / Gölyazı

Türkiye'nin en kalabalık 4. ili olan Bursa, kısa tatiller için ideal bir şehir.

Özellikle birbirlerine yakın konumdaki Tirilye, Mudanya, Cumalıkızık ve Gölyazı destinasyonları eşsiz bir 3 günlük rota… Trilye'de manzarası, ismini aldığı mis kokulu çamlar ve taze lezzetlerle dolu kahvaltısıyla Çamlı Kahve, Tirilye seyahatini unutulmaz kılmak için sizi bekliyor.

Burada Osmanlı döneminde eğitim alanında reformların yapıldığı süreçte inşa edilen Taş Mektep'i gezmelisiniz. Tirilye Kültür Merkezi, Postane, Fatih Cami, Avlulu Hamam, Dündar Evi ve Aya Yani Manastırı da görmeniz gereken yerler arasında.

Mudanya Mütarekesi'nin imzalandığı Mudanya Mütareke Evi Müzesi'ni, el işi tezgâhları ve rengarenk sokaklarıyla ünlü Girit Mahallesi'ni mutlaka görmelisiniz. Eğer seyahatiniz esnasında yüzmek de isterseniz Mudanya'da halk plajları bulunuyor.

Bursa'da kahvaltı etmeniz gereken bir diğer yer de Cumalıkızık Köyü. Kerpiç, tahta, taş karışımıyla yapılan evlerle dolu, betondan yapılan evlerin bulunmadığı köyde kahvaltı edebileceğiniz çok yer bulunuyor. Uzun bir kahvaltının ardından nostaljik sokakları, Küpeli Ev'i, Cumalıkızık Camisi'ni ve Cin Aralığı'nı da ziyaret edebilirsiniz.

Bursa'nın en zengin antik yerleşimlerinden Gölyazı bir zamanlar Apollon Krallığı'nın da başkentiydi. Uluabat Gölü üzerinde yüzermiş gibi görünen bu adayı baştan başa yürümek aslında 15 dakika.

Siz de Gölyazı'da gün doğumu ya da batımını izleyebilir, Uluabat Gölü'nde sandal turu yapabilir, Zambak Tepe'ye çıkabilir, Ağlayan Çınar'ın önünde güzel bir fotoğraf çekilebilirsiniz.

30 ağustos tatiline Özel 3 günlük rotalar

Kaz Dağı / Cunda / Ayvalık

İsviçre Alpleri'nden sonra dünyanın en temiz havasına sahip olmasıyla bilinen Kaz Dağı, yakınlarındaki Cunda ve Ayvalık ile eşsiz bir rota. Seyahat için İstanbul'a yaklaşık 5 saatlik uzaklıktaki bu rotaya bir otobüs bileti alabilir böylelikle temiz havaya doyabilir, Marmara'nın serin sularında yüzebilir ve her akşam enfes deniz ürünleri tadabilirsiniz.

Bu rotanın Kaz Dağı kısmında görmeniz gereken ilk yer tabii ki yeşilin binlerce tonuna sahip Kazdağı Milli Parkı.

Dağın en yüksek noktasında yer aldığı için tüm manzaraya hakim olabileceğiniz Sarıkız Türbesi'ni, hikayesine dair bir film yapılmış Hasanboğuldu Şelalesi'ni, yürüyüş yapmayı sevenlerin beğenisini kazanan doğal güzellik Darıdere Tabiat Parkı'nı ve güzel fotoğraflarınızda harika bir arka fon olacak Şahinderesi Kanyonu'nu gezebilirsiniz. Buradayken keşkek, börülce ekşilemesi ve höşmerim gibi lezzetleri de tadabilirsiniz.

Rotanın Cunda ayağı sevdiklerinize çok güzel hediyelikler alabileceğiniz, enfes deniz ürünleri ve mezeler tadarak kendinizi şımartabileceğiniz durağı. Buradan Agios Yannis Kilisesi'ne çıkmadan, Ayışığı Manastırı'nı görmeden, Despot'un Evi'ne uğramadan ve Rahibe Okulu'na gitmeden ayrılmamanız gerek.

Rotanın son ayağı Ayvalık, bölgenin meşhur tostuna ve Susurluk ayranına doyacağınız yer. İlçede görmeniz gereken ilk yer tabii ki Ege adalarının manzarasını ve gün batımını izleyebileceğiniz seyir terası Şeytan Sofrası. Sarımsaklı'yı, Saatli Camii'yi, Ayazma Kilisesi'ni, Badavut Sahili'ni ve Ayvalık Çarşısı'nı da görmelisiniz.

30 ağustos tatiline Özel 3 günlük rotalar

Gaziantep / Halfeti

Üç günde mutfağı UNESCO tarafından tescillenmiş Gaziantep'i ve ünü sınırlarımızı aşan Halfeti'yi gezerek hem tarihi açıdan hem de gastronomik açıdan tatmin edici bir gezi yapmanız mümkün. Gaziantep enfes lezzetleriyle öne çıkan bir yer. Hatta yalnızca bir günlük seyahat için uçak bileti alıp şehrin enfes tatlarını deneyimleyip geri dönenler bile var.

Gaziantep'te küşleme, Alinazik, yuvalama, simit kebabı, içli köfte, katmer, lahmacun, baklava ve künefe yemeniz gerek.

Gastronomi gezisinin ardından Zeugma Mozaik Müzesi'ni, şehrin kültür mozaiğine dair önemli ipuçları veren Şahinbey Savaş Müzesi'ni, bakır kapların diyarı Bakırcılar Çarşısı'nı, baharat ve otantik hediyelikler alabileceğiniz Zincirli Bedesten Çarşısı'nı gezmelisiniz.

Şehirde Gaziantep Kalesi, Hamam Müzesi, Medusa Arkeolojik Cam Eserler Müzesi, Zeugma Antik Kenti, Tahmis Kahvesi, Emine Göğüş Gaziantep Mutfak Müzesi, Kaleoğlu Mağarası da görülmeyi bekliyor.

Tüm şehri keşfetmek 3 gün sürebilir ama şehre yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Halfeti'yi görmezseniz geziniz eksik kalır. Antep'ten Halfeti'ye geçmek için 3 kez toplu taşıma değiştirmeniz gerekiyor.

Bu nedenle araç kiralamayı ya da taksi ile gitmeyi seçebilirsiniz.

Kara güllerin doğal olarak yetiştiği tek yer olan Halfeti, Rumkale'nin geçmişte harap olmasıyla yerleşimin karşı kıyıya taşınması sonucu oluşmuş bir yer. 2000 yılında Birecik Barajı'nın yapımı sırasında Halfeti'nin yarısı sular altında kaldı. Siz de Gaziantep'e gitmişken Halfeti'yi de görmeli hatta gölde bir gezi yaparak bölgeyi derinlemesine keşfetmelisiniz.

30 ağustos tatiline Özel 3 günlük rotalar

Safranbolu / Amasra

Hem tarihi açıdan zengin hem de yeşilliklerle dolu sıradaki rota Batı Karadeniz'den… Keyifli bir 3 gün için Safranbolu ve Amasra rotasını izlemeyi tercih edebilirsiniz. Karabük ilinin tarihi ve turistik ilçesi Safranbolu, klasik Osmanlı mimarisini yansıtan evleriyle eşsiz bir bölge.

Türkiye'nin Dünya Miras Listesi'nde yer alan 9 kültürel varlıktan biri olan Safranbolu'da öncelikle cumbalı evlerle dolu sokakları gezerek keşfetmeniz gerek. Çünkü sokaklarda yürümek bile bölgeyi anlamanız için oldukça yeterli olacak.

Burada sokakların yanı sıra Cinci Han ve Hamam'ı, koruma altındaki müze köy Yörük Köyü'nü, Kristal Teras'ı, kireç taşlarının binlerce yıl aşınmasıyla oluşmuş Tokatlı Kanyonu'nu ve doğal varlık kabul edilen Bulak Mağarası'nı görmenizi tavsiye ediyoruz.

Rotanın Safranbolu ayağında ıspanak ya da pazı ile hazırlanan bükmeyi, lezzetli kuyu kebabını, safranlı lokumları ve kahvaltıların baş tacı su simidini tatmalısınız.

Martı seslerini dinleyebileceğiniz ve gidenlerin “huzur” kelimesiyle tanımladığı Amasra ise gezinizi daha da unutulmaz kılacak bir rota. Çoğu kişi tarafından Karadeniz'in en güzel sahil kasabası olarak görülen ilçede gezilecek ve görülecek çok şey var.

Amasra'nın ilk ve tek müzesi olma özelliğine sahip Amasra Müzesi, ilçenin simgelerinden Kemere Köprüsü, gözyaşı döküyormuş gibi görünen Ağlayan Ağaç, iki ana kütleden oluşan Amasra Kalesi'ni ve yüzmeyi seviyorsan Bozköy Plajı'nı görmeli, şehrin simge yiyeceklerinden Amasra salatası ve Amasra pidesini mutlaka tatmalısınız.

30 ağustos tatiline Özel 3 günlük rotalar

Eskişehir / Ankara

Son rotamız önce Eskişehir'i detaylıca gezip sonrasında Ankara'ya giderek Atamızı ziyaret etmek isteyecekler için ideal.

Keşfedilecek yer hiç bitmesin isteyenler için eşsiz bir rota olacak Eskişehir'de Odunpazarı evlerini, Şazova Parkı'nı, Porsuk Çayı'nı, Kurşunlu Cami ve Külliyesi'ni, Kent Park'ı ve Atlıhan El Sanatları Çarşısı'nı gezmelisiniz.

Çiböreği, göbeteyi, met helvayı, balaban köfteyi ve cevizli haşhaşlı ekmeği yemeden Ankara'ya geçmemelisiniz.

Başkentte ise Zafer Bayramı ruhunu en coşkulu şekilde yaşayacağınız Anıtkabir'i, Etnografya Müzesi'ni, Kurtuluş Savaş Müzesi'ni ve Ankara Cumhuriyet Müzesi'ni kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Vaktiniz kalırsa Kızılay Meydanı'nı, Atakule'yi, Seğmenler Parkı'nı ve Atatürk Orman Çiftliği'ni de gezmenizi öneriyoruz.

2021 Resmi Tatiller | Resmi Tatil Günleri Listesi

2021 Resmi Tatiller

2021 Resmi tatil günleri, hem kutlamalara ve anma günlerine katılmak hem de tatil fırsatlarını değerlendirmek için oldukça önemli. Dini, milli bayramlarda ve yılbaşında resmi tatil ilan ediliyor.

Ayrıca öğrenciler ve aileleri için de bu sene ikinci defa yapılacak olan ara tatil dönemleri yeni rotaları keşfetmek için muhteşem fırsatlar veriyor. Kış tatili ve yaz tatili dönemlerini resmi tatiller ile birleştirmek isterseniz yukarıdaki tabloda bulunan ek izin sürelerini incelereyek uzun soluklu tatiller planlayabilirsiniz.

Sevdikleriniz, aileniz ya da tek başınıza hem eğlenmek hem de yeni yerleri keşfetmenin heyecanı ile kusursuz bir tatil planı için tatilsepeti binlerce ürün çeşidi ve profesyonel ekibi ile yanınızda.

Resmi tatiller çok önceden belli olduğu için tatilinizi planlayabilir, en iyi otellerde erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirerek uygun fiyatlı rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ani gelişen olumsuzluklara karşı iptal güvence paketiyle tatilinizi güvence altına da alabilirsiniz. 

Resmi tatil günleri 2021 yılında geçen seneye oranla daha fazla. 2021 tatiller için ek izin kullarak tatil günlerinizi uzatabilir, hem yurtiçi hem de yurtdışı tatil rotalarını keşfedebilirsiniz.

Bu yıl ek izin alarak Kurban Bayramı ve 15 Temmuz Bayramını birleştirebilir 11 günlü çok uzun soluklu tatiller planlayabilirsiniz.

  2021 resmi tatiller hangi güne denk geliyor? diyenler ve yeni tatil fırsatları yakalamak isteyenler için listeledik!

2021 Resmi Tatil Günleri

Yılbaşı tatili 1 Ocak Cuma gününe denk geliyor. 2021 takvimi başında yer alan yılbaşı aynı zamanda yılın ilk resmi tatili anlamına da geliyor. Yılbaşı tatili kaç gün? diye merak edenler hafta sonu tatiliyle birleşen yılbaşı tatili 2021 yılında 3 gün süreyle yapılabilecek.

You might be interested:  Kireç Taşı Hangi Tür Kayaçtır?

 Yılbaşı gecesinin olduğu akşam 31 Aralık resmi tatil mi? diye merak edenler için  maalesef resmi tatil olmadığını ve uzun soluklu tatil yapmak istiyorsanız ek izin almanız gerektiğini belirtmeliyiz. Yılbaşını farklı bir şehirde eğlenerek ya da dinlenerek geçirmek isterseniz yılbaşı otelleri muhteşem programları ve aktivite imkanları ile sizleri bekliyor.

Uludağ, Abant, Kartepe gibi kış tatili rotaları yılbaşı eğlenceleri ile hem keyifli bir kış talili yapmanızı hem de yılbaşı eğlenceleri ile unutulmaz bir yeni yıl tatili yapmanızı sağlıyor. Ayrıca 2021 yılbaşı tatilinde de Kıbrıs otelleri, Antalya otelleri unutulmaz galalara ünlü sanatçılar eşliğinde imzasını atacak.

Oteller aldıkları koronavirüs önlemleriyle sizlere güvenli bir tatil sunmayı da ihmal etmiyor. Siz de 2021 yılbaşı tatilini muhteşem yılbaşı eğlenceleri ile geçirebilirsiniz. 

30 ağustos tatiline Özel 3 günlük rotalar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2021'de Cuma günü kutlanacak. Hafta sonu tatiliye birleşen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı baharın gelişiyle kısa süreli hafta sonu tatil fırsatlarını doğuruyor.

– Bu dönemde ilkbahar aylarının gelişiyle birlikte doğanın uyanışına şahit olmak için Abant, Ağva ve Şile gibi yakın destinasyonları tecih edebilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte bir tatil planlıyorsanız çocuk dostu oteller ve her şey dahil oteller de keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Tatilinizi hem 23 Nisan otelleri hem de günübirlik tur ve haftasonu tur avantajları ile değerlendirebilirsiniz. Resmi tatil günleri içerisinde bu yıl hafta sonu tatiliyle birlikte 3 günlük 23 Nisan tatili sizleri bekliyor.

24 Nisan 2021 Cumartesi günü idari izin ilan edilmediği sürece resmi tatil değildir. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler tarafından idari izin ilan edilmektedir. idari izin sadece devlet kurumları, PTT, banka gibi kamu kurumları için geçerlidir. Cumartesi iş günü olarak çalışan özel kuruluş çalışanları yıllık izin kullanmadıkları sürece izinli sayılmayacaklardır. 

2021 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü bu sene Cumartesi gününe denk geliyor. Hafta sonuna denk gelen 1 Mayıs'ta bu yıl ekstra bir tatil avantajı bulunmuyor.

1 Mayıs resmi tatil dönemini 2 günlük hafta sonu tatil fırsatıyla değerlendirmek istersen tatilsepeti haftasonu turları sayfasını inceleyebilir, Emek ve Dayanışma Günü'nde kutlamalara katılarak keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Bayramdan bir gün öncesi olarak belirlenen arefe günü bu yıl 12 Mayıs Çarşamaba gününe denk geliyor. Tüm bayram hazırlıklarının bugün başladığı, ailelerin evlerini hazırladığı ve çocukların bayramlıklarını giymeyi heyecanla beklediği arefe gününün ardından 13 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı'nın ilk günü olarak takvimlerde işaretlendi.

2021 Ramazan Bayramı tatili 12 Mayıs Çarşamba arefe günü ile başlıyor. Pandemi döneminde tam kapanmayla evlerimizde olacağımız bu Ramazan Bayramı'nda oteller tatil için hizmet veremiyor. Yabancı pasaportlu turistler otellerde konaklayabiliyor.

Muafiyetiniz varsa ve seyahat izin belgesi alma ihtiyacınız doğduysa otellerde konaklayabilirsiniz. Ramazan coşkusu bu yıl pandemi nedeniyle buruk yaşansa da herkes  Ramazan Bayramı hangi gün? diye merak ediyor. Resmi tatil günleri arasında yerini alan bayram tatilinin ilk günü 13 Mayıs Perşembe gününe denk geliyor.

14 Mayıs Cuma bayramın ikinci günü olurken 15 Mayıs Cumartesi ise bayramın üçüncü ve son günü olarak takvimlerde işaretleniyor. Resmi tatilin başlangıç günü, 12 Mayıs Çarşamba yarım gün arefe tatili. Ramazan Bayramı'ndan sonra 2 gün ekstra izin alarak 19 Mayıs tatiliyle bayram tatilini birleştirebilirsiniz.

  Ramazan Bayramı tatili kaç gün? diye merak edenler ek izin alarak 8 gün tatil yapma fırsatı elde edebilirler. Sekiz gün bayram tatili fırsatı yakalayabileceğiniz bu dönemde Ramazan bayramı otelleri ekstra indirimler ile uygun fiyatlı tatilin de kapılarını aralıyor.

Yurtdışı Ramazan Bayramı turları arasında tercih yapacaksanız bu dönemde İtalya'yı ve Amsterdam'ı mutlaka görmelisiniz! Erken rezervasyon döneminde yapacağınız tatil seçimleri ile %50'ye varan indirimlerden yararlanabilir, aileniz ve sevdiklerinizle tüm kışın yorgunluğunu atabileceğiniz tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. Resmi tatiller arasında bulunan 2021 bayram tatili fırsatlarından haberdar olmak için e-bültene abone olmayı unutmayın!

2021 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı bu sene Çarşamba gününe denk geliyor.  Haftanın tam ortasına gelen 19 Mayıs resmi tatili ile 2 gün ekstra izin alarak haftasonu tatiliyle birleştirip  toplam 5 gün tatil planı yapabilirsiniz.

Yaz tatili fırsatı yakalayabileceğiniz Mayıs ayında Akdeniz kıyıları ve Güney Ege sahilleri sıcacık havası ile sizleri bekliyor olacak. Kıbrıs, eğlenceli ve konforlu otelleri ile bu dönemde tatil yapmak için oldukça elverişli.

Önceden yapacağınız rezervasyonlar ile uygun fiyatlı tatil fırsatları yakalamanız da mümkün. 5 günlük tatilde Karadeniz'in muhteşem yaylalarını keşfetmek ve Karadeniz kültürünü yakından görmek için turları tercih edebilirsiniz.

5 günlük tatil süresi boyunca yurtdışı turlarını değerlendirerek yeni yerler keşfedebilir, haftasonu tatili yapabileceğiniz gibi kutlamalara katılarak dolu dizgin bir bayram geçirebilirsiniz. 

30 ağustos tatiline Özel 3 günlük rotalar

15 Temmuz 2021 Perşembe günü Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanacak.  Cuma günü ek izin alacaklar haftasonu tatili ile birleştirebilir, anma programlarına katılıp, tatil programı yapabilirsiniz. 16  Temmuz resmi tatil mi? diyenlere Cuma günü ek izin almanız halinde 4 günlük bir tatil fırsatı sizleri bekliyor.

Ek izin almamanız durumunda 16 Temmuz Cuma resmi tatil ilan edilmemiştir. Çeşme, bu dönemde eğlenceli tatiller için en güzel rotalardan biri. Bodrum da her yıl olduğu gibi eğlenceli tatilin tartışılmaz adreslerinden biri olmaya devam ediyor.

Son dakika fırsatlarını değerlendirerek Bodrum ve Çeşme gibi bölgelerde uygun fiyatlı tatil yapmanız mümkün. 

2021 Kurban Bayramı 19 Temmuz Pazartesi arefe ile başlıyor. 20 Temmuz Salı günü ise Kurban Bayramının birinci günü olarak belirleniyor. Dört gün süren dini bayram 22 Temmuz Perşembe akşamı sona eriyor. Kurban Bayramı tatili kaç gün? sorusunun cevabı bu yıl herkesi çok sevindirecek.

Kurban Bayramı tatilini Demokrasi ve Milli Birlik Günü tatilleriyle birleştirerek 11 gün süren bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. Resmi tatiller ve ek izinlerle 11 gün sürecek tatil boyunca Kurban Bayramı turlarına katılabilir, yurtiçindeki pek çok otelde muhteşem tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.

 11 gün sürecek olan Kurban Bayramı ve 15 Temmuz tatillerini yurt dışında değerlendirmek isteyenler içi pek çok şehri görebileceğiniz  5 günlük Balkan turları, Viyana-Prag-Budapeşte gibi bayram turları sizleri bekliyor.

Schengen ülkelerinin birinde Kurban Bayramı tatilini değerlendirmek isterseniz mutlaka dijital aşı sertifikası yazımızı incelemelisiniz. Eğer uzun soluklu tatil boyunca bir otelde konaklamak isterseniz Kurban bayramı otelleri arasından  seçim yaparak konforlu ve güvenli bir şekilde tatil yapabilirsiniz.

Şehirlerarası seyahat için aşı gerekli mi? diyorsanız aşı olmadan seyahat edilebilir mi?  yazımızı inceleyebilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı 2021 yılında Pazartesi gününe denk geliyor. İsterseniz Zafer Bayramı kutlamalarına katılabilir ya da haftasonu tatil fırsatını Ağva otelleri gibi yakın destinasyonlarda geçirebilirsiniz.

Bu dönemde Ağva ve Şile gibi destinasyonlarda hem doğa tatili hem de deniz tatili yapmanız mümkün. 30 Ağustos resmi tatilini hafta sonu tatiliyle birleştirecekler için 3 günlük muhteşem bir tatil fırsatı doğuyor.

 

29 Ekim 2021'de cumhuriyetin ilanının 98. yılını kutlayacağız. Cuma gününe denk gelen resmi tatilde kutlamalara katılabilir ya da perşembe günü yarım gün izin alarak 4 günlük bir sonbahar tatili planı yapabilirsiniz.

28 ekim yarım gün mü? diye merak edenler için sevindirici haber, her yıl olduğu gibi 2021 yılında da 28 Ekim Perşembe yarım gün olacak ve yarım gün çalıştıktan sonra resmi tatil başlayacak. Sonbahar döneminde Abant gibi doğa tatilinin ilk adresleri yeşilin ve sarının her tonunu gözler önüne seriyor.

Buradaki bungalov evler sonbahar tatiline uygun bir atmosferde tatil yapmanızı sağlıyor. 29 Ekim tatilinde Ankara turları da sizler için yeni keşif rotalarından olacaktır. Bu dönemde Ankara'ya düzenlenen turlarda anıtkabir, eski TBMM ve pek çok müzeyi gezme fırsatınız olacaktır.

Siz de Cumhuriyet Bayramı tatilini keyifli bir rota ile değerlendirmek isterseniz tatilsepeti'nin sunduğu binlerce ürün arasından tercih yapabilirsiniz.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım, hiçbir zaman resmi tatil olmamıştır. Bayrakların yarıya indiği 10 Kasım'da  saat 9:05'de saygıyla anma törenleri düzenlenmektedir. 10 Kasım resmi tatil olmadığı için tüm okullar, devlet kurumları, bankalar ve resmi kurumlar hizmet vermeye devam etmektedir.

1. dönem ara tatil Kasım 5'de başlıyor. 15 Kasım Pazartesi başlayan ilk ara tatil 19 Kasım Cuma gününe kadar devam edecek.

Ara tatilde çocuklarınızla birlikte sonbaharın tadını çıkarabileceğiniz ve kışı karşılayabileceğiniz tatil rotalarını tercih edebilirsiniz.

Abant, Uludağ, Bursa, Eskişehir gibi çeşitli destinasyoları ziyaret edebilir, haftasonu tatiliyle 9 gün sürecek olan ilk ara tatillin keyfini çıkarabilirsiniz.

MEB 2021-2022 eğitim takvimine göre Sömestir tatili 24 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında yapılacak.15 Tatil ne zaman başlıyor diye merak edenler ilk dönemin bitmesini heyecanla bekliyor. 6 Eylül tarihinde başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılı 15 tatille birlikte ilk dönemini tamamlayacak.

Tüm çocukların heyecanla beklediği kış tatili fırsatını da beraberinde getiren 15 tatil, 21 Ocak Cuma günü başlıyor. İlk dönem karnelerini alacak olan çocuklarınıza hem karne hediyesi vermek hem de onlar kadar yorulmuş velilere keyifli bir dinlence sunmak için sömestir otelleri sizleri bekliyor.

7 Şubat Pazartesi gününe kadar devam edecek olan sömestir tatili takvime bakıldığında hafta sonlarıyla birlikte 16 günlük bir tatil fırsatına dönüşüyor. Bu uzun soluklu resmi tatiller fırsatlarını kış tatili rotaları ile değerlendirmek için Uludağ, Palandöken, Erciyes, Kars gibi şehirleri tercih edebilirsiniz.

You might be interested:  Kilikya Otel Sahibi Kim?

Çocuklar ve öğretmenler için resmi tatil günleri arasından sayılan sömestir tatilinde hem sizin hem de çocuklarınızın keyifli destinasyonları tatilsepeti'nin geniş ürün yelpazesiyle keşfedebilirsiniz.

Yakın bölgelerde kısa soluklu bir kar tatili yapmak için Kartepe ve Abant otelleri  hem size hem de çocuklarınıza eğlenceli bir yarı yıl tatili geçirme fırsatı sunuyor. Kış dönemi tatili için tarihin gizemli sokaklarında dans etmek isteyenler için Göbeklitepe turları güzel bir alternatif olabilir.

2021-2022 MEB Eğitim Takvimine göre Nisan ara tatili  11-15 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Hafta sonu tatilleriyle birlikte 8 günlük bir tatil fırsatı da sizleri bekliyor. Çocuklar ve aileleri için bir haftalık tatil fırsatı 2. dönem ara tatili ile doğuyor.

Öğrencilerin yıl ortasında heyecanla beklediği 2. dönem ara tatil  8 Nisan 2022 Cuma günü başlıyor. Eğitim öğretime bir hafta boyunca ara verilecek ve ders zili  18 Nisan Pazartesi günü yeniden çalacak. 2.

dönem ara tatilini tatilsepeti ara tatil otelleri kampanyaları ile değerlendirebilirsiniz. Ara tatil otelleri bir haftalık tatil boyunca indirimli fiyatlarla hizmet verecek.

Baharın gelişiyle huzurlu bir hafta geçirmek isterseniz Antalya, Kıbrıs gibi Akdeniz bölgelerini tercih edebilirsiniz. Yakın bölgeleri tercih etmek isterseniz Ormanya turları gibi günübirlik turlara katılabilirsiniz.

2021 Ocak ayından itibaren dini ve milli bayramlar resmi tatil günleri sayısı 17 gün olarak belirlendi. Ek izinler almanız durumunda 44 gün izin yapmanız mümkün. Resmi tatiller ve okulların kapalı olduğu dönemlerde birbirinden güzel ve eğlenceli tatil fırsatları sizleri bekliyor. 

2021-2022 öğretim yılında yaz tatili 17 Haziran 2022 Cuma günü başlıyor. 3 ay boyunca sürecek olan yaz tatili çocukların ve ailelerin tüm yılın yorgunluğu atmak için muhteşem bir fırsat.

3 ay tatil boyunca birbirinden güzel tatil fırsatları yakalayabilirsiniz. Yaz tatili döneminde ayrıca Kurban Bayramı resmi tatil günleri çocuklarınızla yeni rotalar keşfetmeniz için muhteşem bir fırsat.

Resmi tatil günleri arasında size uygun tarihi belirleyerek tatilsepeti fırsatlarına hemen göz atın!

Çocuklar ve aileler 3 ay sürecek olan yaz tatili boyunca hem eğlenme hem de dinlenme fırsatı bulacak. 2021 okulların açılma tarihi 6 Eylül Pazartesi olarak takvimlere işaretlendi.

Çocuklu ailelerin yaz tatili planlarını okulların açılacağı 6 Eylül tarihinden önce yapması gerekiyor.

Yaz tatili döneminde uygun fiyatlı tatil yapmak isterseniz erken rezervasyon kampanyalarını sakın kaçırmayın! Çocuklu aile otelleri, aquapark oteller gibi yüzlerce otel tatilsepeti.com'da sizler için bir araya geldi!

Müslüman aleminin her yıl kutladığı iki dini  bayram bulunuyor. Bu dini günlerin tarihleri hicri ve miladi takvimin farklıllığından dolayı her yıl 10 gün öne geliyor. Dini bayramlarımız;

 • Ramazan Bayramı:Ramazan'ın ardından gelen ve 12 Mayıs Çarşamba günü arefe günüyle başlayan ve 3 gün sürecek olan dini bayramdır. 
 • Kurban Bayramı:Bu yıl Temmuz ayına denk gelen Kurban Bayramı 19 Temmuz Pazartesi arefe günü ile başlayan ve 4 gün boyunca devam edecek olan dini bayramdır. 
 • Tüm ulusun ortak bir sevinç ve coşkuyla kutladığı milli bayramlar, her yıl aynı tarihlerde kutlanıyor. Milli bayramlarımız;
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Kapadokya & Konya Turu 28

Kapadokya & Konya Turu 28 – 30 Ağustos 2021 ( 3 Gün 2 Gece ) – Van Çıkışlı – ( Zafer Bayramı )

HAREKET GÜNÜ   27 AĞUSTOS 2021 CUMA VAN – BİTLİS – DİYARBAKIR – Ş. URFA – G.ANTEP – ADANA
 • Van’da Saat 18.00 de belirlemiş olduğumuz noktadan hareketle gece yolculuğu yaparak,  
 • Bitlis – Diyarbakır  Ş.Urfa  – Adana güzergahında Konya’ya Hareket
 • Mola Tesisleri : Bitlis de Buzlu Pınar Tesisleri – Ziyaret ( Hz. Veysel Karani )  Yol Üstü Tesis Molası

Rota : VAN – BİTLİS   ( 165 km ) BİTLİS – DİYARBAKIR ( 215 km ) DİYARBAKIR – URFA  (  200 km ) URFA – G.ANTEP (  100 km ) G.ANTEP – ADANA ( 200  km ) ADANA – KONYA ( 345 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 1225 km

 1. 1.GÜN
 2. 28 AĞUSTOS 2021 CUMARTESİ 
 3.  KONYA – MEVLANA MÜZESİ – ALAEDDİN TEPESİ – SEMS – İ TEBRİZİ – MERAM BAĞLARI – SİLLE KOYU

Sabah yolda  alınan kahvaltı sonrası  Konya’ya  giriş yapıyoruz saat : 12.00 Otelimize yerleşiyoruz.  istirahat ve  Serbest  Zaman. Otelden Saat 14.00 de Hareket. Konya Turumuza Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise 'Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz.

Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz.

Müzemizin içinde yer alan Derviş Hücreleri, Matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân ( Susmuslar ) Kapısı, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Türbeleri, Semahane ve Mescit Bölümleri ile Mevlâna ve Aile Fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz.

Avluya çıktığımızda ise Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile 'Seb-i Arûs' havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan Selsebil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeği Yemekte Konya mutfağının  meşhur yemeği Etli Ekmek olacak. Yemeğimizin ardından. Hz.

Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebriz’i Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Alâeddin Tepesi ve Alâeddin Tepesi’nde bulunan Alâeddin Camisi’ni geziyoruz.

Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikoloğu Tavus Baba ( Tuzcu Baba ) esas ismi Muhammed El-bini Türbesini geziyoruz. Konya’nın 8 km kuzey batısında yer alan, Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir yer olan Sille’ye hareket ediyoruz. Konya’da yaşayan Mevlevi Dervişlerince sürekli ziyaret edilmiş bu güzel kasabamızda, beldenin tarihi kilisesini gezip, tarihi sokaklarda yürüyüş yapacağız. Konya'nın mesire yerlerinden Meram Bağları Gezisi. Serbest zaman.

 • * Konya'da Öz Kaymak otel 5* Otel de Akşam Yemeği ve Konaklama.
 • Kahvaltı : Tur ücretine dahil olan yolda alınan sabah kahvaltısı
 • Öğlen yemeği : Konya’da serbest olarak alınıyor. Ekstra ( Konya mutfağının meşhur yemeği Etli Ekmek )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

Konaklama : Öz Kaymak otel 5* / Konya

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 50 km

 1. 2.GÜN
 2. 29 AĞUSTOS 2021 PAZAR
 3. İHLARA VADİSİ -– GÜVERCİNLİK VADİSİ -– DERİN KUYU -– KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.  Güzel Atlar Ülkesi olarak adlandırılan Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. Ihlara Vadisine varıyoruz. Bu vadide bulunan kiliselerden Ağaç altı Kilisesi , Yılanlı Kilisesi ve Karanlık Kiliseleri Gezisi.

Yüzlerce Kişinin Aylarca Yaşayabileceği Mühendislik Harikası Olan. Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yer Altı Şehri  Gezisi. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek.

veya ( Temel amacı savunma ve normalde 8 katlı, 5000 kişinin yaşayabileceği büyüklükte olan Kaymaklı Yeraltı şehrine Gezisi.) Öğlen yemeği için verilen mola sonrası ( ekstra ). Bölgenin en önemli savunma noktası ve büyük yapısı olan Uçhisar Kalesi’ni ziyaret ediyoruz.

Kale gezisi sonrası Ünlü Coğrafyacı Strabon’ un Geografika adlı kitabında sık sık bahsettiği adını güvercinlerden alan Güvercinlik Vadisi’ ne giderek burada vadiyi izliyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Serbest zaman.

* Kapadokya'da ……….. Otelde Akşam Yemeği ve Konaklama.

 • Geleneksel Türk Gecesi : Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi. ( Ekstra )
 • Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
 • Öğlen yemeği : Kapadokya'da serbest olarak alınıyor. Ekstra ( Kapadokya mutfağının meşhur yemeği Testi Kebap )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. ( Türk Gecesi : Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesine katılabilirler. Ekstra. )

Konaklama : ………. Otel / Kapadokya

Rota :  Konya – Kapadokya   ( 150 km  )        

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 150 km

 1. 3.GÜN
 2. 30 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ
 3.  UÇ HİSAR KALESİ – GÜVERCİNLİK VADİSİ – ÇANAK , ÇÖMLEK ATÖLYESİ – ÜRGUP PAŞABAĞ VADİSİ – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında oteldeki çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. ( Sabah 05.

00'da dileyen misafirlerimiz için kapadokyayı muhteşem görüntüsü ile tepeden izlemek için ekstra balon turu ) Gezimize Güzel Atlar Ülkesi olarak adlandırılan Kapadokya bölgesinde Göreme Açıkhava Müzesini Geziyoruz. İlk olarak St. Basil, St.

Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı kiliselerini gezisi. Ürgüp’ün Simgesi Olan Üç Güzeller diye adlandırılan Ana, Baba, Çocuk peri bacalarını  Paşabağ’ı gezdikten sonra, Paşabağları Vadisi ve değişik peribacaları ile dikkat çeken Dervent Vadisinde fotoğraf molası vererek devam ediyoruz.

Öğlen yemeği için verilen mola sonrası ( ekstra ).Hitit döneminden gelen 4000 yıllık el sanatları merkezi olan Avanos’ taki toprağın sanata dönüştüğü Çömlek Atölyelerinde alışveriş için  serbest zaman. Bu gezimizin ardından Van’a hareket ediyoruz.

* Van’a Dönüş İçin Hareket. Gece yolculuğu yaparak. ( Kayseri – Malatya – Elazığ – Bingöl – Muş Güzergâhı )

You might be interested:  Araba Ile Seyahat Izni Nasıl Alınır?

Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 06 .00’da. ( siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. ) Hoş çakalın..

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

* Sabah 05.00’da Dileyen Misafirlerimiz İçin Kapadokya’yı Muhteşem Görüntüsü İle Tepeden İzlemek İçin Balon Turu ( Ekstra )

Öğlen yemeği : Kapadokya'da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra. )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil Değildir. ( Ekstra. )

Mola Tesisleri : …… Tesis Molası

 • Rota : : Nevşehir – Kayseri  ( 80  ) Kayseri – Malatya  (  330  km )   Malatya  – Elâzığ  ( 100 km)  – Elazığ – Bingöl ( 140 km ) Bingöl – Muş ( 110 km ) Muş – Bitlis ( 80  km )  Bitlis – Van (  170 km )
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe : 1.010 km
 • Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR
 • KİŞİ BAŞI FİYAT 1.095 TL
 • ERKEN REZERVASYON 995 TL
TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 4 TAKSİT 6 TAKSİT 9 TAKSİT 12 TAKSİT
… TL … TL … TL … TL … TL … TL

SNG ODA FARKI : 200 TL

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLANLAR      *Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım ( Mercedes Midibüs – Minibüs – Otobüs ) *Profesyonel Rehberlik Hizmetleri *Konaklama ( H.B ) – ( Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği )  *Seyahat Sigortası

*Gidiş günü sabah kahvaltısı

 1. TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

*Öğle yemekleri *Ören yeri giriş ücretleri

*Gidiş ve dönüş son gece akşam yemeği  

UYARILAR

Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenleniyor.  Turumuzda rehberlik, ulaşım,  konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Ayanis Tur, rezervasyon esnasında kesinlikle Araçlarda Koltuk Numarası sözü ve garantisi vermez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Ayanis Tur, programda belirtilen otelleri standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirebilir. Ayanis Tur yeterli katılım sağlanamadığı takdirde turu iptal eder.

Böyle bir durumda Ayanis Tur misafirlerine 5 gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çanta ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Ayanis Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Fiyatlarımızda tur programında belirtilen detaylar ve vergiler dâhildir. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Otobüslü turlarda 0-2 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.

Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Gezi süresince yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek.

Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür.

Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 1-2 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

2021 Resmi Tatil Günleri – Resmi Tatil Günleri Listesi

Remi tatiller; okullar ve iş dünyasının tamamının, okullar da dahil olmak üzere kapalı olduğu zaman dilimleri olarak tanımlanır.

2021 resmi tatiller; dini bayramlar, ulusal bayramlar ve özel günleri de içerisine alan dönemlerdir.

Bunların yanı sıra, sadece öğrencileri ilgilendiren, Sömestr ve ara tatiller birer resmi tatil olmasa da, çocuklu aileler için iyi birer tatil süreci olarak kabul edilir.

Resmi tatillerin ne zaman olduğunu bilmek bir tatil planı yapmak bakımından önemlidir. 2021 yılında hangi resmi tatiller ne kadar sürecek öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin. Bunun sonrasında size en uygun zaman diliminde güzel bir tatil yapmak için tatil alternatiflerimizi inceleyebilirsiniz.

2021 Resmi Tatiller

1 Ocak 2021 – Yılbaşı

31 Aralığı takip eden gün boyunca devam eden bu resmi tatil, ülkemizde ve dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde bulunur. 2021’de 1 ocak Cuma gününe; yani haftanın sonuna isabet ettiğinden ve şu anda tüm dünyayı etkise altına alan COVID-19 virüsü nedeniyle, ülkemizde de alınan tedbirler kapsamında sokağa kısıtlaması nedeniyle 4 gece, 3 günlük bir tatil söz konusudur.

23 Nisan 2021 – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Cuma gününe isabet ediyor. Baharın bu en güzel zamanlarında birkaç günlük kaçamak yapmak için bu tarihi değerlendirebilirsiniz.

Çocuklara armağan edilmiş bu günde, onları mutlu ederken, ailecek keyifli zaman geçirmek istiyorsanız, otel ve tur seçeneklerini inceleyin.

23 Nisan tatili için özel seçeneklerden faydalanabilir, 3 güne varan bu süreçte gündelik yaşamın stresinden uzaklaşabilirsiniz.

1 Mayıs 2021 – Emek ve Dayanışma Günü

-Bu yıl 1 Mayıs; Cumartesi gününe isabet etmektedir. 2 günlük kısa bir mola verdiğimiz 1 Mayıs’ta güzel bir tatil yapmak için tek yapmanız gereken tur ve otel seçeneklerini incelemektir.

19 Mayıs 2021 – Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs bu yıl Çarşamba gününe denk geliyor. Eğer Pazartesi – Salı veya Perşembe – Cuma izin alabilirseniz, 19 Mayıs’ta; baharın en güzel zamanlarında dilediğiniz rotaya 4 günlük bir tatil planı yapabilirsiniz. En uygun uçuş ve otel seçeneklerinin yanı sıra 19 Mayıs’a özel turlar da sizin için en iyi fırsatlar olarak sunulmaktadır.

Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) 2021

Uzun yıllar yaz tatili periyodu içerisinde yer alan Ramazan Bayramı 2021 yılında okulun açık olduğu döneme isabet ediyor.

Bu yıl 12 Mayıs Çarşamba Yarım gün arife tatili ile başlayan Ramazan Bayramı Pazartesi, Salı ve Çarşamba alınabilecek izinle, 9 günlük veya Çarşamba itibariyle 5 günlük bir tatil yapma fırsatı sunmaktadır.

Yılın belki de en güzel zamanları olan yazın bu ilk günlerinden Ramazan Bayramı tatiline özel tur seçenekleri sizi bekliyor.

15 Temmuz Mayıs 2021 – Demokrasi ve Millî Birlik Günü

15 Temmuz bu yıl Perşembe gününe denk geliyor. Eğer Cuma günü izin alabilirseniz, devamında başlayacak olan Kurban Bayramı tatili ile birleştirerek, tatilinizi kesintisiz 11 gün planlayabilirsiniz. Yazın tam ortasına denk gelen bu tatil fırsatı için benzersiz yurt içi ve yurt dışı tatil paketleri sizleri bekliyor.

Kurban Bayramı 2021

Kurban Bayramı 2021 yılında; 19 Temmuz Pazartesi günü yarım gün arife tatili başlıyor 26 Ağustos Pazartesi gününe kadar devam ediyor.

Aynı zamanda hemen öncesinde Cuma günü alınabilecek izinle 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü resmi tatili ile birleştirme yaparak, kesintisiz 11 günlük bir tatil yapma imkanı doğuyor.

Yazın en sıcak günlerinde, Ege veya Akdeniz’de bir otelde güneşlenmek ve denizin tadını çıkarmak size iyi gelebilir. Dilerseniz yurt içinde veya yurtdışında bir Kurban Bayramı tatili de yapabilirsiniz.

30 Ağustos 2021 – Zafer Bayramı

30 Ağustos bu yıl Pazartesi gününe denk geliyor. Bu 3 günlük kısa tatil için planlanmış özel tatil paketlerini tercih edebilir, yakın rotalarda keyifli yolculuklara dahil olabilirsiniz.

29 Ekim 2021 – Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyetimizin ilan edildiği, ülkemizin en önemli resmi tatil günü olan 29 Ekim 2021 yılında, 28 Ekim Perşembe yarım günle başlayarak 3,5 günlük bir tatil fırsatı sunuluyor.

Henüz yazın tam anlamıyla bitmemiş olduğu ve sahil kentlerinde hala denize girilebildiği dönemlerde, bu kısa tatil size iyi gelecektir.

Tur, uçuş ve otel seçeneklerini şimdiden inceleyerek, erken rezervasyon indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

2021 Yılında Toplam Resmi Tatil Süreleri Ne Kadar?

2021 yılında dini ve resmi bayramlar dahil olmak üzere 14 tam gün ve 3 yarım günle birlikte, toplamda 15,5 gün resmi tatil bulunuyor.

Resmi tatillerde Nereye Gidilir?

Resmi tatil süresine bağlı olarak, katılabileceğiniz birçok tur ve tercih edebileceğiniz pek çok tatil seçeneği söz konusudur. Örneğin, kış aylarına denk gelen süreçte, kayak otellerini tercih edebilirsiniz.

Bununla birlikte, yakın rotalara düzenlenen kültür turları da iyi birer seçim olabilir.

Süreci biraz daha uzatarak izinler ile tatil olmayan günleri birleştirmeniz durumunda, çok daha fazla alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Resmi tatiller için düzenlenen günübirlik turlar, bayramlar için özel olarak tasarlanan yurt içi ve yurt dışı tatil paketleri gibi seçenekleri kullanarak, örneğin Ege’de güzel birkaç gün geçirebilir, Antalya’nın muhteşem doğasında şehir hayatının stresinden uzaklaşabilirsiniz. Yaz aylarına denk gelen tatillerde denizin tadını çıkarabilirsiniz. Kış aylarında ülkemizin görmek istediğiniz rotalarını ziyaret edebilirsiniz.

Yaz aylarına denk gelen tatillerde denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Kış aylarında ülkemizin görmek istediğiniz rotalarını ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *