Yerler

 

Toplam nüfusu 28.751.363 olan Afrika’nın güneydoğu kısmında bulunan bir okyanus ülkedir. Mozambik’in kuzey tarafında , kuzeybatısında Zambiya, güneybatı ve batısında Güney Afrika Cumhuriyeti, doğusunda ise Hint Okyanusu yer alır. Bugünkü yazımızda sizlere Mozambik’te gezip görülecek yerleri paylaşacağız.

 

Maputo

Mozambik Gezip Görülecek Yerler

Mozambik’in başkenti ve en büyük şehridir Maputo. Aynı zamanda Hint Okyanusu’nun incisi olarak bilinir. Son derece önemli bir liman şehridir. Maputo’ya yolunuz düşerse gezilmesi gereken pek çok saray, park, müze, cami gibi tarihi ve turistik yerleri mutlaka görmelisiniz. Tabi çok lüks bir hayat beklentisinde olmayın.

 

Beira

Mozambik Gezip Görülecek Yerler

Mozambik’in ikinci en önemli limanı ve şehri Beira’dır. Konumu itibariyle pek çok ülkenin denize açılan kapısı olma özelliğine sahiptir. Renkli gece hayatı, doğası ve coğrafi konumu itibari ile her sene pek çok turistin uğrak noktalarından biridir.

 

Vilanculos

Mozambik Gezip Görülecek Yerler

Inhambane eyaletinin Valinculos ilçesinde bulunan Mozambik’in en önemli sahil kasabalarından biridir. Bu sahil kasabası birçok takımadaya sahiptir.

 

Benguerra Adası

Mozambik Gezip Görülecek Yerler

Mozambik’te Vilankulos kentinin tam karşısında bulunan Benguerra adası, yemyeşil ormanları, muhteşem kumsalları, tüplü dalış yerleri, meşhur plajları ve muhteşem manzarasıyla güzel zaman geçirebileceğiniz bir adadır.

 

Adası

Mozambik Gezip Görülecek Yerler

Bazaruto adası, mercan resifleri ile çevrelenmiş, ender görülen tropik balıkları bulunan, tertemiz turkuaz sular içerisinde bulunan mükemmel bir tatil adasıdır. Aynı zamanda yeni evli çiftlerin balayı için en uğrak noktalarından biridir.

 

Bir önceki yazımız olan Uruguay’a Gitmek İçin 3 Neden başlıklı makalemizde Arjantin, buenos aires ve güney amerika hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın