Ege kıyılarında pek çok ünlü tarihi ve turistik yer mevcut. Ancak bazı yerler diğerlerine göre daha az bilinmekte. Mordoğan da nispeten daha az bilinen yerlerden bir tanesi. İzmir’in Karaburun ilçesine bağlı bir mahalle olan Mordoğan oldukça küçük ve sakin bir yer.

Mordoğan’a gelince ilk yapılacak işlerden bir tanesi elbette denize girmek olacaktır. Burada halka açık plajlar bulunmakta. Bir tanesi Mordoğan Koyu içerisinde bulunan plaj diğeri ise koyun dış kısmında bulunan ve denizi daha derin olan Ardıç Plajı. Burası oldukça sakin bir yer olduğundan dolayı konaklama yapmak için müsait yer bulmak mümkün. Pek çok butik otelin yanı sıra 5 yıldızlı otellerde de konaklama yapılabilir.

Mordoğan Gezi Rehberi

Mordoğan’a Nasıl Gidilir?

Mordoğan’a ulaşım İzmir-Çeşme otoyolu üzerinden sağlanmakta. Karaburun sapağından çıkarak Mordoğan tabelasını takip edince direkt olarak merkeze kadar gelmeniz mümkün. Otoyoldan çıktıktan sonra Mordoğan’a gelene kadar olan yol oldukça virajlı. Dikkatli olmakta fayda var. Mordoğan halkı geçimini balıkçılıkla sağladığı için koyda çok fazla balıkçı teknesi görmek mümkün. Bu tekneler arasında kiralık tekneler de var. Bir tekne kiralayarak yakında bulunan adalara da seyahat yapabilirsiniz.

Mordoğan Gezi Rehberi

Bir balıkçı kasabası olması sebebiyle burada bulunan restoranlarda günlük ve taze deniz ürünleri tüketmek mümkün. Fiyat olarak bakıldığında İzmir merkeze göre daha ucuz fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. Restoranlarda da aynı otellerde olduğu gibi herhangi bir yer sıkıntısı bulunmuyor. Rezervasyonunuz olmasa dahi gittiğiniz restoranda oturup hem denizin hem de lezzetli deniz ürünlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bangkok Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Bangkok, gezi rehberi ve gezilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. Önceden böyle bir yer olduğunu bilmiyordum arkadaşım götürünce bu kadar muazzam bir yerin olduğunun farkına vardım.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın