Montreal Gezi Rehberi

, hoşgörülü, canlı, tarihi yapılarını koruyan oldukça güzel bir şehir. Ayrıca modern mimarisi ile 2006 yılında ‘’Unesco Kent Tasarım’’ ödülünü almıştır. Yaz aylarında daha da hareketlenen kentte özellikle tiyatrolar, sanat galerileri, müzeler, festivaller ve bunlar gibi onlarca alternatif turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasındadır. Bu yazımızda size ’de gezip görülecek yerlerin bir kısmını paylaşacağız.

 

Modern Sanat Müzesi

Montreal Gezi Rehberi

Modern Sanat Müzesi’nin geçici ve kalıcı sergi salonlarında binlerce sanat eseri yer alıyor.  Montreal seyahatinizde mutlaka uğranılması gereken yerlerden biri olarak listemize giriyor.

 

Montreal Gezi Rehberi

Neo-Gotik tarzında bir yapı olan ‘’Notre-Dame Bazilikası’’, altın renkli oymaları, heykelleri, resimleri ve vitray pencereleri ile oldukça heybetli bir eser.

 

Eşcinsel Köyü

Montreal Gezi Rehberi

Montreal’in Downtown bölgesinde yer alan Eşcinsel Köyü (Gay Village), eşcinsellerin akın ettiği kalabalık ve bayağı bir enteresan bir bölgedir. Caddeleri boydan boya kaplamış sokak sanatçıları, gökkuşağı sütunları ile sarılmış Beaudry Metro İstasyonu, ilginç restoranları ile 7/24 hareketli bir yer.

 

Montreal Gezi Rehberi

1932 senesinden günümüze kadar yağmur ormanı saçakları, tropikal bitkiler, orkideler gibi çok sayıda egzotik bitkiyi bünyesinde barındıran ve seraları ile meşhur olmuş bir bahçedir. Japanese Garden, Flowery Brook, First Nations Garden, Aquatic Garden, City Garden, Alpine Gardens ve Chinese Gardens gibi çok sayıda bahçesi bulunur. Ayrıca leylak koleksiyonu ile Wu-Yee Sun Bonzai koleksiyonlarını da görebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Pekin Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Pekin nerede?, Pekin'de nerede kalınır? ve Pekin'e nasıl gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. Tarihi yapılarını oldukça dikkatli bir şekilde koruyor, bir çok eser hiç bir şey olmamış gibi aynı şekilde duruyor.

  2. Notre-Dame Bazilikası gerçekten muazzamlığın yaşandığı sayılı yerlerden birisi, oymaları eserleri insanı kendiden alıyor.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın