MİTTENWALD

0
256

Almanya, Doğu ve Batı kuşağı döneminde yapılanmış ve önemli tarihi “eserlere” sahip Avrupa ülkelerinden biridir. Bu ülkede, özellikle bir bölge var ki, uğramadan asla olmaz. Kanyonları, Bazilikaları, Kiliseleri, Sinagogları ve Manzarası ile ünlü Mittenwald’dan başka bir yerden bahsetmiyoruz.

2 mittenwald wi obermarkt 628x418 - MİTTENWALD

Tabloyu andıran ve baktıkça bakılası, gezdikçe gezilesi gelen Alstadt (Old Town) bölgedeki en güzel yerlerden biri. Etrafı Alp dağları ile çevrili, binlerce çeşit bitki ve ağaç çeşidinin bulunduğu bu şaheser, görülmeye değer. Açıkçası, onlarca seçeneğiniz var ve Mittenwald’da bu seçeneklerden biri ise, muhakkak Mittenwald’ı seçin, Neden mi? Devam edelim…

Herzlich willkommen 628x418 - MİTTENWALD

Biveria’da yer alan Mittenwald, önemli kanyon alanlarından birine de ev sahipliği yapmaktadır. Dünya’nın en güzel kanyonlarından olan ve güzel havası, güzel suyu ile dikkat çeken Leutaschklamm kalyonu burada. Burada akşam üzeri sevdiklerinizle güzel bir yemek yemek ve etrafı izlemek, inanın hayatınızda yapmanız gereken en önemli  10 şeyden biri olmalı. Altın tepsilerde önünüze serilen mükemmel tatlar ve yanında çay keyfi ile harika bir manzara keyfi çıkaracaksınız.

indir 1 - MİTTENWALD

Ferchensee Lake, Mittenwald’da bulunan ve yaklaşık 100 farklı balık çeşidi ile dikkat çeken harika bir göl. Gölün etrafı surları anımsatan koyu renkli Ferc taşları ile çevrilmiş. Hediyelik eşya ve ayakta atıştırmalık yapabileceğiniz yemek servisi ile mükemmel bir hizmet sunulan bu Göl, sizin için harika bir deneyim oalcaktır.

mittenwald 628x471 - MİTTENWALD

Ayrıca, göle yaklaşık 3 km mesafedeki Golian Tapınağı’nı da gezmeden seyahatinize son vermeyin. Ve tabii ki, Antra Germen Bazilikasına da uğramadan olmaz!

mittenwald bavaria germany main 628x339 - MİTTENWALD

PETER ve PAUL kilisesi, dini tapınak meraklılarının muhakkak görmesi gereken bir yer. En eski Katolik geleneğinin önemli yansımalarından olan simge ve figürlerle donatılmış bu harika kilise ile şahane bir tatil geçireceksiniz.

obermarkt 628x347 - MİTTENWALD

 

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin