Sizlere çok farklı bir yeri anlatmak istiyorum. Bir İstanbul seyahatimizde uğradığımız Miniatürk  gerçekten bizlere ilginç dakikalar yaşatdı.Türkiye’nin her ilinde bulunan tarihi yerlerin,gezilip görülesi yerlerin minyatürleri.saraylar, köprüler, camiler ve en bilinen yapılarıyla tüm Türkiye’yi kapsayan çok geniş bi  proje..Yer Halit Sütlücede.  Minyatürleri farklı dillerde anlatımlarını dinleyebileceğiniz sesli rehber bulunuyor. Toplu taşıma ile gitmek isteyenler için Taksim’den 54HT Topkapı’dan 41ST Mecidiyeköy’den 54HŞ Eminönü’nden 47, 47E ve 47Ç Şahsi Araçlar ile Kağıthane Tüneli’nden Haliç çıkışına geldiğinizde tabelalarını görmeniz mümkün olacaktır. Tabelaları takip ederek ulaşım sağlamanız mümkün. Şahsi aracınız ile takip edebileceğiniz en kolay rota bu olacaktır.

Miniatürk Giriş Ücretleri 2017

Bilet Türü Ücret
Tam Bilet : 7,5 TL
Öğrenci : 3 TL
Öğretmen ya da askeri personel : 3 TL
Yabancı uyruklu ziyaretçiler : 15 TL
İstanbul’a yolunuz düşerse sizlere tavsiyem bir uğramanız keyifli dakikalar geçireceğinize eminim. Sizler için çektiğim bir kaç minyatür resmini paylaşıyorum.MİNİATÜRK  MİNİATÜRK  MİNİATÜRK  MİNİATÜRK

Bir önceki yazımız olan Off_Road İmecik yaylası Feslikan yaylası ANTALYA başlıklı makalemizde antalya, feslikanyaylası ve imecikyaylası hakkında bilgiler verilmektedir.

 
 
MİNİATÜRK
MİNİATÜRK
MİNİATÜRK
R
[ara1reklammm]
MİNİATÜRK
 
 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın