Gezi Rehberi

 

Roma’nın başkenti olan Milano, ve kenti olarak bilinir. Ancak şehrin tarih sahnesindeki yeri çok daha önemlidir. Milano en çok turist çeken şehirlerden biridir. Eğer buraya gidecekseniz şehri yürüyerek gezmenizi öneririz. Böylece Milano’yu daha yakından inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Lafı çok fazla uzatmadan size Milano’da gezip görebileceğiniz yüzlerce seçenek arasından seçtiklerimizi paylaşacağız.

 

Milano

 Milano Gezi Rehberi

Şehir merkezinde göreceğiniz ilk yapı Milano Centrale’dir. Ana tren istasyonu olan bu yer, Fransız mimarisine göre yaptırılmış olsa da Mussolini döneminde, şimdiki muhteşem görünümünü almıştır. Buradan İtalya’nın her noktasına ve hatta birçok AB ülkesine tren seferleri düzenlenmektedir.

 

Milano Piazza Duomo

 Milano Gezi Rehberi

Milano’da gezip görülecek yerlerin başında yer alan Milano Piazza Duomo, Avrupa’nın da en büyük 4. Katedralidir. Tarihi yapının inşası tam 500 yıl sürmüştür ve Milano’nun sembolü haline gelmiştir. Buraya gidecekler için tavsiyemiz, tepeye çıkmak için asansör yerine 453 basamaklı merdiveni kullanın.

 

Castello Sforzesco

 Milano Gezi Rehberi

La Scala ve Duomu’ya sırtınızı verip yürümeye başladığınızda, Brera sokağının bitiminde tüm görkemi ile Castello Sforzesco sizi karşılayacaktır. Milan dükü Francesco Sforza tarafından inşa ettirilen kale, günümüzde sergi salonu olarak kullanılmaktadır.

 

Porta Ticinese ve San Lorenzo Bazilikası

 Milano Gezi Rehberi

Milano’nun güneyinde yer alan ve şehrin bir başka kapısı olan Porta Ticinese’nin, kolonlarla çevrilmiş meydanı San Lorenzo Bazilikası’na aittir. Burada günün her saati, gençler burada toplandığından dolayı oldukça hareketli bir yerdir.

 

 

Bir önceki yazımız olan İlkbaharda Nerelerde Denize Girilir? başlıklı makalemizde bahar aylarında denize girilecek yerler, İlkbaharda denize girilecek yerler ve ilkbaharda nerede denize girilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Bir çok turiste her mevsim ev sahipliği yapıyor ben her dönem gittiğimde turistlerin sayısı oldukça fazla oluyor.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın