Mayıs diyence aklınıza ne geliyor? Yaza oldukça az kalmış olması! Burnunuza gelen koku da ne? Kesinlikle ki çilek kokusu… Mayıs bu arada 2-3 günlüğüne tek yerlere kaçmak için de en uygun tek vakit. Havalar ülke çapında ılık ve güneşliyken evde durası gelmiyor insanın.
O vakit mayısta nereye gidilir hep beraber bakalım!

Mayıs Ayında Nerelere Gidilir ?
foça

Temiz ve bol oksijenli havasıyla sanki tek vaha olan Foça ’da muhtelif dönemlerden kalan birçok tarihi ve turistik harabe yer alıyor. Taş haneleriyle, temiz deniziyle ve sakin sokaklarıyla tam tek Ege kasabası olan Foça bu arada Akdeniz fokları için de sayılı denilebilecek hayat meydanlarından birini meydana getiriyor.

Mayıs Ayında Nerelere Gidilir ?
Manavgat

Lüks otelleri ve 64 kilometrelik kıyı şeridi ile ülkemizin en fazla turist ve tatil ağırlayan beldelerinden olan Manavgat bu arada ülkemizin en ehemmiyetli şelalelerinden birine ev sahipliği yapmasıyla da ilgi çekiyor.
Manavgat’ı, yaz aylarında epey sıcak bulunduğu için Mayıs ayında gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Mayıs Ayında Nerelere Gidilir ?
kaş

Antalya’nın en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Kaş, bilhassa nihai senelerde kamp kültürünün gelişmesiyle epey tanınmış tek yer oldu. Bölge popülerleştikçe otel ve butik oteller teker teker açılmaya başlandı. Herkes doğrulusunda methedilmesinin en ehemmiyetli nedenleri,hijyenik denizi, sessizliği ve sakinliği. Kafa dinlemek isteyenler için mayısta nereye gidilir sorusunun yanıtı Kaş’ta gizli!

Mayıs Ayında Nerelere Gidilir ?
Bozcaada

Üçüncü devasa adamız olan Bozcaada’da bilhassa Ayazma plajı, yelgülleri, restoranlar, şirin kafeler, adanın kendisine özgü lezzetleri görülmeye kıymet. Özellikle zeytinyağları ile ünlü olan adada yetişen aşağı yukarı her şey organik. Sakin ve dingin tatilin nihai kalelerinden olan Bozcaada’da 5 yıldızlı her şey dahil sistemleri unutup butik rahatlığıyla kendinizi ödüllendirin!

Şirince

Mayıs Ayında Nerelere Gidilir ?
Şirince

Bölgenin isimini defa enteresan tek öyküsü var: İlk ismi Kır kınca olan kasaba, Rumca telaffuzla Kirkice, Kirkince ve nihayet Çirkince oluyor. Böyle güzel tek yere yakışmayan Çirkince ismi Cumhuriyet’in ilk senelerinde Şirince şeklinde değiştiriliyor. Özellikle şarap bağlarıyla ilgi çeken Şirince’de kazanın leziz yemekleriyle beraber tek kadeh şarap içmeyi unutmamalısınız. İsmi gibi şirin olan bu kasaba mayısta nereye gidilir diye soranlara en güzel yanıt.

Bir önceki yazımız olan Fethiye’nin Dikkat Çeken Kayaköy’ü Ziyaret Etmeniz İçin 10 Neden başlıklı makalemizde Cinbal, darboğaz ve fethiye hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın