Hava sıcaklıklarının artık kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlamasıyla birlikte tatil havasına da yavaş yavaş giriliyor. Çalışanlar arasında uzun izinleri olanlar Mayıs ayında bu izinlerinin bir kısmını kullanarak ufak bir açılış yapabilirler. Üstelik Cumartesi ve Pazar günleri de katılarak 4-5 günlük güzel tatiller yapılabilir. Peki, İşte .

Çok Uzaklara Gidemeyenler

Mayıs Ayında Gezilecek Ülkeler

Çok fazla zamanı olmayan ve yurtdışına çıkmayacaklar için ülkemizden çok güzel seçenekler mevcut. Bunların en başında kuşkusuz Ege ve Akdeniz kıyıları geliyor. Buralara giderek deniz sezonunu da önden açabilirsiniz. Ancak denizle arası olmayan kişilerdenseniz o zaman elbette güzel bir Karadeniz ya da Güneydoğu Anadolu Turu tercih edilebilir.

Mayıs Ayında Gezilecek Ülkeler

İtalya da çok uzağa gidemeyecekler için Mayıs ayında gezilecek ülkeler arasında değerlendirilebilir. Özellikle Pisa Kulesi ve Collesium gibi tarihi yerler daha önce İtalya’ya gitmemiş olanlar için ilgi çekici olacaktır. Bununla birlikte Venedik’te gondol keyfi de yapabilirsiniz.

Mayıs Ayında Gezilecek Ülkeler

Mayıs ayında gezilecek ülkeler arasında Mısır da bir seçenek. Yine daha önce buraya gitmemiş olanlar için 3-4 günlük bir süre bile yeterli olacaktır. Burası Mayıs ayı içerisinde yaz aylarına göre tam gezilecek bir yerdir. Çünkü yaz aylarında sıcaklık yaklaşık 45 derecelere çıktığından dışarıda yürümek zulüm olabiliyor.

Mayıs Ayında Gezilecek Ülkeler

Eğer yeterince zamanınız varsa o zaman Avrupa kıtasının dışına da çıkabilirsiniz. Örneğin Mayıs ayı Brezilya’ya gitmek için en uygun aylardan bir tanesi. Sonbahar yaşanan Brezilya’da dilerseniz Yağmur Ormanları’nı gezebilir, dilerseniz çok fazla soğuk olmadan denizin de tadını çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Özbekistan Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Emir Timur müzesi, gezi rehberi ve Minor cami hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

4 YORUM

  1. İtalyada aslında kısa bir tatil için çok uzak sayılmaz, ben şuan gezebileceğim yerlerin planını çıkarıyorum uygun olursa italyaya gideceğim.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın