Marmaris, burayı ziyaret edecek tatilcilere çok sayıda gezilecek yer olanağı sağlıyor. Doğal güzellikleri, tarihi yerleri, milli parkları ve antik kentleri açısından tatil için elverişli olan sayılı yerlerden biri konumundadır. Ama akıllarda yer edecek bir tatil için Marmaris gezilecek yerler herkes tarafından şöyle kabul ediliyor:

Marmaris Gezilecek Yerler

Dalyan

Dünya çapında ünlü olan Dalyan, Marmaris’e gidince görmeden gelmemeniz gereken yerlerden biridir. Ziyaretçilerine tekne turları, iztuzu plajı, çamur banyosu, antik kent gibi çok sayıda oldukça iyi bir zaman geçirilecek seçenekler sunar. Buraya gidebilmek için Marmaris üzerinden tekne turlarını tercih edebilir ve uzun zaman boyunca aklınızda kalacak bir zaman geçirebilirsiniz.

Marmaris Gezilecek Yerler

Kleopatra Adası

Marmaris’in en ünlü yerlerinden biri olan Kleopatra adası, şehre yalnızca 16 km uzaklığa sahiptir. Burayı ünlü yapan şey ise antik kenti ve kleopatra plajıdır. Altın rengi kuma ve tertemiz bir denize sahip olduğundan dolayı, milyonların tatil için ilk olarak tercihlerinden biri halindedir. Marmaris üzerinden günübirlik turlarla da ziyaret edebileceğiniz Kleopatra Adası, geziden pişman olmamak için mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri.

Marmaris Gezilecek Yerler

Su Parkları

Marmaris’te iki büyük su parkı bulunuyor. Hem büyükler, hem de çocuklar için cazip olacak AquaDream Su Parkı ve Atlantis Su parkı, mutlaka Marmaris’te gidilecek yerler arasında bulunuyor. Eğlenceli mekanları, kaydırakları, havuzları ve kafeleriyle tatile unutulmaz anlar eklemek açısından tatilcilere mutlaka tavsiye ediliyor.

İçmeler

Tatilini daha çok huzurlu şekilde geçirmek isteyen kişilere ise İçmeler öneriliyor. Burayı diğerlerinden daha benzersiz yapan durumlardan biri, son derece sakin ve aktivite açısından da oldukça yoğun bir yer olmasıdır. Yani buraya gelip hem kafanızı dinleyebilir, hem de sıkılmadan oldukça iyi bir tatil geçirebilirsiniz.

Marmaris Gezilecek Yerler

Bozburun Adası

Hem keşif yapmak isteyen, hem de doğa yürüyüşü seven kişiler için ideal olacak Bozburun Adası, tatilcilerin uğrak noktalarından biri konumundadır. Özellikle günübirlik tatil için son derece uygun olacak bu ada, doğa sporu yapmak isteyenler içinde oldukça iyi bir avantaja sahiptir. Antik kalıntılar, ormanlar, vadiler gibi ziyaretçilere gezebilmek açısından çok fazla seçenek sunar.

Marmaris Gezilecek Yerler

Bir önceki yazımız olan Ramazan Bayramı Gidilecek Yerler başlıklı makalemizde gezilecek yerler, ramazan bayramında adalar ve ramazan bayramında gezilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın