Makedonya Gezi Rehberi

Avrupa ülkelerinden biri olan Makedonya, çok farklı kültürlere de ev sahipliği yapıyor. Tarihi ve doğal güzellikleriyle bilinen bu ülke, özellikle gezginlerin uğrak noktalarından biridir. Bugünkü yazımızda sizlere Makedonya seyahatinizde gezip görebileceğiniz yerleri paylaşacağız. Avrupa’nın bu küçük ülkesinde sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

 

Ohrid Kasabası ve Gölü

Makedonya Gezi Rehberi

Turistlerin dışında Makedonya’nın kendi halkının da yaz mevsiminde oldukça rağbet gösterdiği yerlerden biri olan Ohrid Kasabası ve gölü, doğal güzellikleriyle kesinlikle Makedonya’nın en güzel bölgelerinden biridir. Kasaba da tarihi birçok yapı bulunuyor. Buraya yapacağınız seyahatte Ohrid Gölü ve St. John Kilisesini ziyaret edip mutlaka resim çekmelisiniz.

 

Heykeli

Makedonya Gezi Rehberi

Milattan Önce 356-323 yılları arasında yaşamış ve dünya çapında bir üne sahip Büyük İskender için yapılan bu görkemli heykel, Üsküp şehir merkezinde yer alıyor. Makedonya’nın en büyük heykeli unvanına da sahip Büyük İskender Heykeli, özellikle fotoğraf çekmeyi sevenler için mükemmel bir yer. Çevresinde ise çok sayıda restoran, kafe ve alışveriş yapabileceğiniz dükkanlar bulunuyor.

 

Evi

Makedonya Gezi Rehberi

Eminiz ki birçok kişi Rahibe Teresa’nın ismi duymuştur. 2009 senesinde Rahibe Teresa’nın anısını yaşatmak için yaptırılan bu ev, Makedonya’nın en turistik yerlerinden biri olarak biliniyor. Burada Rahibe Teresa’nın hayatı ile ilgili çok sayıda kitap, doküman, mobilya, kişisel eşyaları ve çeşitli eşyaları bulabilirsiniz. Evin ön kısmında bulunan Rahibe Teresa heykelinin önünde resim çekebilir ve bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Estonya Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Alexander Nevsky, Estonya ve gezi rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. Bizde arkadaşlarla bu yaz Makedonya ya gitmeyi düşünüyoruz şuan gezebileceğimiz yerleri analiz ediyoruz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın