Madagaskar Gezi Rehberi

Dünyanın en büyük adalarından biri olan Madagaskar, Afrika’nın doğusunda yer alıyor. Yaklaşık 25 milyonluk bir nüfusa sahip Madagaskar’ın hiçbir ülke ile kara sınırı bulunmuyor. Bugünkü yazımızda sizlere Madagaskar’da gezip görebileceğiniz yerlerin listesini çıkarttık.

 

Isalo Ulusal Parkı

Ihorombe kentinde bulunan Isalo Ulusal Parkı, yaklaşık olarak 815 km2’lik bir alan üzerine kurulmuş olup, 1999 senesinde faaliyete sokulmuştur. Isalo Ulusal Parkı’nda yürüyüş alanları, yüzme havuzları, spor alanları gibi çok sayıda faaliyet gerçekleştirmek için en ideal yerlerden biri. Bunların haricinde parka, 400 tür bitki ve 340 hayvan türü yaşamaktadır.

 

Reunion Adası

Madagaskar’a yakın ve Fransızlara ait bir ada olan Reunion Adası, muhteşem doğal güzelliklere sahiptir. Adaya adım atar atmaz, insanın içini sonsuz bir huzur kaplıyor. Adayı ziyaret ettikten sonra asla buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Adanın bir diğer önemli özelliği ise çok zengin bir su altı yapısına sahip olmasıdır.

 

Ankarafantsika Ulusal Parkı

Madagaskar’ın bir diğer büyük ulusal parklarından olan Ankarafantsika, 1927 senesinde kurulmuş. Boeny bölgesi yakınlarında bulunan park, yaklaşık 1350 km2’lik bir alanda faaliyet göstermekte. Ankarafantsika Ulusal Parkı’nda kurbağa, kaplumbağa, sürüngen, lemur vb. çok sayıda hayvan ve bitki türü yaşamaktadır. Kent yaşamından 120 kilometre uzak olması nedeniyle burada yaşayan canlılar, oldukça rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmektedir. Madagaskar seyahatinizde, Ankarafantsika Ulusal Parkı’nı ziyaret etmenizi kesinlikle öneririz.

 

Gelen Aramalar: madagaskar

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın