Kuzey Kore Gezi Rehberi

Kuzey Kore, Asya ülkelerinden biri olup Kore Yarımadası’nda yer alan ve dünyanın kapalı kutusu olarak bilinen ülkesidir. Kuzey Kore, 26 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Nükleer çalışmaları, ABD ve Güney Kore’ye karşı sergilediği saldırgan tutumu ve yasaklarıyla sık sık gündeme gelen Kuzey Kore, ayrıca en az turistik faaliyetlere sahip ülkesidir. Oldu ki bir gün yolunuz Kuzey Kore’ye düşerse, bugün paylaşacağımız gezip görülecek yerler listesi sizlere kolaylık sağlayacaktır.

 

Kuzey Kore Gezi Rehberi

Başkent Pyongyang’da bulunan Juche Kulesi, 1982 senesinde hizmete açıldı. Yaklaşık 170 metre uzunluğa sahip Juche Kulesi, hemen hemen kentin bütün bölgelerinden görülebiliyor. Kulenin ön tarafında bulunan 30 metre uzunluktaki bronz heykel önünde ise bol bol fotoğraf çektirebilir ve özellikle gece yapılan muazzam ışıklandırmayı izleyebilirsiniz.

 

Kuzey Kore Gezi Rehberi

Juche Kulesi gibi başkentte yer alan Zafer Takı, 1925 ile 1945 seneleri arasında yaşanan Japon işgaline karşı verilen amansız mücadeleye ithafen yapılmıştır. 1982 senesinde yapılan bu anıt ayrıca kentin de en önemli ve simgesel yapılarından biridir.

 

Kuzey Kore Gezi Rehberi

1365 senesinde inşa ettirilen ve Kaesong kentinde bulunan Hyonjongrung Kraliyet Türbesi, ülkenin en eski tarihi yapılarından biridir. Kral Kongmin’in mezarının da yer aldığı türbe, geçmişten günümüze sağlam bir şekilde korunabilen ender yapılardan biri olarak hizmet vermektedir. Kuzey Kore’ye yapacağınız seyahatinizde burayı görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

 

Bir önceki yazımız olan Mikronezya Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Mikronesya'da hava nasıl?, Mikronezya bayrağı ve Mİkronezya nerede? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın