Kuveyt Gezi Rehberi

Oldukça modern bir yapılara sahip olan Kuveyt, sırtını Basra Körfezi’gne dayamış bir ülkedir. Orta Doğu’nun Avrupa’sı olarak bilinen Kuveyt’te sayısız alternatif bulunuyor. Bugünkü yazımızda, sizlerin Kuveyt’te nerelere gidilir sorusunun cevabını vereceğiz.

 

Kuveyt Gezi Rehberi

Kuveyt’e seyahat edecekseniz mutlaka gezip görülecek yerler listenizin bir numarasına Kuveyt Towers’ı ekleyin. Eşi benzeri görülmemiş bir manzaraya sahip kulelerde, isterseniz yemek yiyip, kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

 

Tareq Rejab Müzesi – Tarık Recep İslam Sanatları Müzesi

Kuveyt Gezi Rehberi

Son yüzyılın çağdaş İslam eserlerinin yer aldığı müzeyi, yurt dışına eğitim görmek için giden ilk öğrenci olan Tarık Recep kurmuştur. 1980 yılında açılan müzede, yüzlerce tarihi önemli eser bulunuyor.

 

Mirror House

Kuveyt Gezi Rehberi

Baştan aşağı aynalarla kaplanmış bir ev… Ev sahibi çok nazik, sıcakkanlı ve samimi, misafirlerine ise ev yapımı kek ve çay ikram etmeyi çok seviyor. Kuveyt gezinizde mutlaka uğramanız yerlerden biri olarak listemize ekliyoruz.

 

Magic Planet Kuveyt

Kuveyt Gezi Rehberi

Çocuklar için oyun alanı olan Magic Planet, The Avenues isimli alışveriş merkezinin içinde yer alıyor. Gözünüze küçük gibi gelebilir ama çocuklarınız burada muhteşem zamanlar geçirecektir.

 

Kuveyt Bilim Merkezi

Kuveyt Gezi Rehberi

Kuveyt’in uçsuz bucaksız sahil şeridinde yer alan su altı müzesine ister gündüz ister akşam ziyaret edin. Keyifli vakitler geçirebileceğiniz gibi dilerseniz sıcak bir şeylerde içebilirsiniz.


Grand Mosque

Kuveyt Gezi Rehberi

Kuveyt’te mutlaka gidilmesi gereken en önemli yapılardan biri olan Grand Mosque Camii içerisinde birçok İslam eserleri de bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Haiti Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Haiti hakkında bilgi, Haiti nerede? ve Haiti'ye nasıl gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın