Kurban bayramı tatili en çok beklenen zamanlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Uzun tatil zamanını değerlendirmek isteyen kişiler kurban bayramında gidilecek yerler araştırmasını yapmaya başlıyor. İşte unutulmaz bir zaman yaşamak ve tatili en iyi şekilde değerlendirmek için mutlaka değerlendirmeniz gereken öneriler:

Kaş

Antalya’nın şehir merkezine uzak yerlerinden biri olan Kaş, eşsiz güzelliğe sahip şehrin en çok dikkat çeken yerlerinden biridir. Özellikle Akdeniz’in büyülü manzarasını yaşamak isteyen kişilerin mutlaka tercih etmesi gereken Kaş, kurban bayramında tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden biri oluyor. Burada mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler ise Antik Tiyatro, aslanlı lahit, liman ağzı gibi yerler olurken, Kaş’ın tarihi dokusunu da her dakika fark etmeniz mümkün olacaktır. Antalya’yı izlemek için en güzel noktalardan biri olacak Kaş, tüm Meis adasını görebilmenize imkan tanıyacak.

Kurban Bayramı Gidilecek Yerler

Safranbolu

Safranbolu, kendine has yapısı ve eski dönemleri yansıtan dokusuyla en çok merak edilen yerlerden biri olma özelliği taşıyor. Özellikle kültür turizmi açısından oldukça önemli bir yer olan Safranbolu, kurban bayramında gezilecek yerler arasından en çok heyecan veren yerlerden biri konumunda.

Kurban Bayramı Gidilecek Yerler

Çamlıhemşin

Kurban bayramı tatilini Karadeniz bölgesinde geçirmek isteyen kişilerin en çok dikkatini çeken bölgelerden biride Çamlıhemşin oluyor. Özellikle eşsiz manzarası, huzuru ve doğa sporlarına elverişliliği sayesinde turistlerin akın ettiği sayılı bölgelerden biri halindedir. Tatili burada geçirerek vadiyi ve fırtına deresini en iyi şekilde görebilir ve şehrin dokusunu baştan aşağıya izleyebilirsiniz. Daha sonra ise Çamlıhemşin’i diğer ünlü yapanlardan biri olan buraya özgü olan evleri görebilir ardından Milli Park, Ayder Yaylası ve Kaçkar dağını ziyarete gidebilirsiniz.

Kurban Bayramı Gidilecek Yerler

Kuzey Kıbrıs

Tatil tercihini biraz daha uzakta yapmak isteyenler için Kıbrıs vazgeçilmez yerlerden biridir. Yavru vatan sizi evinizdeymiş gibi yaşatan bir yer olurken, en iyi tatil tercihlerden biri haline gelecek. Çeşitli medeniyetleri tarih boyunca bünyesinde bulunduran Kuzey Kıbrıs, aynı zamanda kültürel bir gezi yapabilmeniz açısından da oldukça avantajlı bir yere sahiptir. Aile veya arkadaşlarınızla burada oldukça iyi zamanlar geçirebilir ve memnun kalacağınız bir yerden ayrılabilirsiniz.

 

Peki Ramazan Bayramında Nereye mi Gidilir Buyrun

Bir önceki yazımız olan İlkbaharda Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde İlkbaharda gezilecek yerler ve ilkbaharda nereler gezilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın