Kosova Gezi Rehberi

Balkanların taze ülkesi Kosova… 2008 senesinde vermiş olduğu büyük mücadeleyi kazanarak bağımsızlığını ilan eden Kosova’da, yer bakımından oldukça kısıtlı. Ancak mevcut yerler ise birbirinden harika ve eşsiz bir güzelliğe sahip. Hem Türkiye’ye olan yakınlığından hem vizesiz gidilebildiğinden hem de güzel vakit geçirmek isteyenler için ideal bir ülke.

 

Kosova Gezip Görülecek Yerler

 

Kosova Gezi Rehberi

Kosova’nın başkenti olan Priştine, ayrıca en büyük ve en kalabalık nüfusa sahip kentidir. Burada Kosova Ulusal Kütüphanesi, Skanderbeg Meydanı, Kosova Hükümet Binası, Newborn Anıtı, Saat Kulesi ve Kosova Ulusal Kütüphanesi gezip görebileceğiniz yerler arasında.

 

Germia Parkı

Kosova Gezi Rehberi

Germia Parkı, Priştine’nin kuzey doğusunda bulunan ve 60 kilometrelik bir büyüklüğe sahip. Halkın yürüyüş için sıkça ziyaret ettiği parkın tam ortasında yer alan gölde, balık tutma imkanı da bulunuyor.

 

Kanyonu

Kosova Gezi Rehberi

Rugova Kanyonu, Karadağ ile İpek kenti arasında kalan bir nehir kanyonudur. Bin metre derinliğe ve 25 kilometre uzunluğa sahiptir. Turistlerin büyük ilgi gösterdiği bu yer Avrupa’nın da en derin ve en uzun kanyonlarından biridir.

 

Prizren

Kosova Gezi Rehberi

Geçmişte Osmanlı şehirlerinden biri olan Prizren, ayrıca Türklerin en çok yaşadığı Kosova şehridir. Bu sebeple Prizren’de Osmanlı mimarisine sahip yapıları sıkça görebilirsiniz. Buraya seyahat ettiğinizde kendini Türkiye’deymiş gibi hissedeceksiniz.

 

Ak Drin Şelalesi

Kosova Gezi Rehberi

İpek kentinin kuzeyinde bulunan Ak Drin Şelalesi, Peje’ye de 11 kilometre uzaklıktadır. Ak Drin Şelalesi’nin toplam yüksekliği 25 metredir. Kosova’nın en çok turist çeken noktalarından biri olan Ak Drin Şelalesi’ne gittiğinizde, muazzam bir manzarayla karşılaşacaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Porto Riko Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Porto Riko iklimi nasıl?, Porto Riko nerede? ve Porto Riko’ya Nasıl Gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

 1. Kosovaya çok kısa bir süreliğine gitmiştim, o sürede başkentine gittim gerçekten muhteşem bir yer eğer kosova ya giderseniz kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim.

 2. Rugova Kanyonu kezilecek yerlerin başında geliyor bence doğallığın tam anlamıyla yaşandığı bir yer Rugova Kanyonu.

 3. Hi. I have checked your neyerdenegokte.com and
  i see you’ve got some duplicate content so probably
  it is the reason that you don’t rank hi in google. But you
  can fix this issue fast. There is a tool that generates articles like human, just search in google:
  miftolo’s tools

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın