Konya’da Gezilecek Yer;

Konya şehrine yolu düşenin, mutlaka gezmesi gereken yerler vardır. Konya’da gezilecek yer konusunda onlarca seçenek var. Ancak biz size öncelikle, Mevlana müzesini tavsiye edeceğiz. Mevlana’yı ziyarete gelen birçok ziyaretçi, burada daha uzun zaman geçirmek için; kendilerine bahaneler üretebiliyor. Çünkü buradaki atmosferin havası o kadar farklı ki; burası, huzur ve mutluluğun bir arada olduğu bir yerdir.

Konya'da Gezilecek Yer Mevlana Müzesi

Konya Mevlana müzesine girdiğiniz andan itibaren, içinizi büyük bir huzur kaplayacak, içeride daha fazla zaman geçirmek isteyeceksiniz ve dualarınız ile ortam, daha farklı bir hale gelecektir. Hemen yanında yer alan camide, namazlarınızı kılabilir ve ibadetlerinizi yerine getirebilirsiniz. Buraya gelen kişiler, daha çok dua etmek ve isteklerini dile getirmek istiyor. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi; buranın havası gerçekten kişiye huzur veriyor.

Konya'da Gezilecek Yer Mevlana Müzesi

Konya’da Gezilecek Yerlerin Başında Gelen Mevlana Müzesi

Konya şehrinde gezilecek yerler konusunda fikir sahibi olmak isteyen kişilerin, ilk tercihi arasında yer alan; Konya Mevlana müzesi, birçok ziyaretçiyi aynı anda ağırlayabiliyor. Buraya bir defa gelen birinin, tekrar gelmek için kendisine çeşitli bahaneler üreteceği konusunda  emin olabilirsiniz. Her ne kadar Konya Mevlana müzesi olarak biliyor olsak da; burasının müzeden tamamen farklı bir yer olduğunu söylemeliyiz. Ziyarete gittiğinizde, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Artvin Yaylaları Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde ARSİYAN YAYLASI, artvin ve BİLBİLAN YAYLASI hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın