Konya ilini ziyarete gelmek isteyenler, hakkında fikir sahibi olmak istiyor. Güzelliği ve gezilecek yer bakımından geniş olması, ziyaretçilerin en çok tercih ettiği illerden biri olmuştur. Bu güzel il, birçok tarihi mekana ev sahipliği yapan iller arasında yer almaktadır. Burada hem tatil yapabilir hem de kaldığınız süre boyunca zamanınızı çok iyi değerlendirebilirsiniz.

Konya Gezilecek Yerler Bakımından Çok Zengin

Konya gezilecek yer listesini sizler için hazırladık.. Konya’ya yolu düşenlerin birbirine sormuş olduğu ilk sorunun; Konya neresi gezilir olduğunu biliyoruz. İşte Konya’da gezilecek yerler..

Konya Gezilecek Yerler Hakkında Fikirler

Mevlana Türbesi

Buraya gelenlerin ilk gezmesi gereken yer kesinlikle; Mevlana Türbesidir.

Konya Gezilecek Yerler Hakkında Fikirler

İnce Minareli Medrese

Bu medrese, Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından 1264 senesinde inşa ettirilmiştir. O günden bugüne Konya ilinin en değerli yapılarından biridir.

Konya Gezilecek Yerler Hakkında Fikirler

Alâeddin Tepesi

Konya’nın en güzel yerlerinden olan Alâeddin Tepesi, merkezin tam ortasında yer almaktadır. Şehir merkezinin ortasında bulunan bu tepenin üstünde çay bahçeleri ve restoranlar yer alır. Burada sıkılmadan oldukça uzun zaman geçirebilirsiniz.

Konya Gezilecek Yerler Hakkında Fikirler

Selimiye Camii

Konya şehir merkezinde yer alan Selimiye Camii, bu ilin en önemli tarihi mekanları diyebiliriz. Bu caminin inşasına Kanuni Sultan Süleyman tarafından başlanmış olup, tamamlama görevini ise II. Selim üstlenmiştir.

Konya Gezilecek Yerler Hakkında Fikirler

Kilistra Antik Kenti

Konya ilinin dışında yer alan bu antik kent; birçok ziyaretçinin uğrak mekanıdır. Tarihi mekan sevenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biridir. Kayalar üzerinden oyularak eve dönüştürülmüş mekanlar ve ibadet yerleri görenleri farklı bir dünyaya götürüyor.

Bir önceki yazımız olan Harran Gezilecek Yer başlıklı makalemizde Harran Gezilecek Yer hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın