Yolculuğa çıkacak olan kişilerin, en çok sorduğu sorulardan biri de; ? Sorusudur. Bu yazımızda Ankara Konya arası nerede yemek yenir veya Konya Ankara arası nerede yemek yenir sorularını cevaplayacağız.

Nerede Yemek Yenir / Konya Ankara Arası

Özel aracı ile Ankara’dan Konya’ya gitmek üzere yola çıkan birisi için bu yol mesafesi; 258 km’dir. Bu yolculuk esnasında açlık ihtiyacınızı gidermek için yaklaşık 110 km uzaklıkta bulunan, Kulu ilçesinde mola verebilirsiniz. Burada oldukça ünlü olan bir dönerci var ve bu dönercinin adı; Dönerci Cengiz’dir. Buradaki dönerin lezzeti gerçekten çok güzel ve yedikçe yiyesiniz gelecektir. Genellikle ekmek arası olarak sunulan bu mekanda; kredi kartı geçmemektedir. Bu yüzden yanınızda nakit para bulundurmaya özen gösterin. Eğer yanınızda nakit para yoksa; hemen karşısında banka ATM’lerinin olduğunu söylemek isteriz.

Dönerci Cengiz Nerede?

Burada güzelce karnınızı doyurduktan sonra, Konya’ya kalan mesafeniz 145 km’dir. Geliş ve dönüşlerde burada karnınızı doyurabilir ve o güzel lezzetin keyfine varabilirsiniz. Dönerci Cengiz, yol üzerinde değil; merkezde yer almaktadır. Merkez dediysek, o kadar uzak olduğunu düşünmeyin! Sadece, yoldan 400 metrelik bir uzaklıktadır.

Şimdiden afiyet olsun.

Bir önceki yazımız olan Kocabaş konağı: Maraş Kültür Evi başlıklı makalemizde Kocabaş Konağı hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın