KIŞ TATİLİ TÜRKİYE

Soğuk ve karlı geçen kış aylarında, tarihi kalıntılar altında yürüyüş mü yapmak istersiniz yoksa sessiz sakin bir köşede manzaranın keyfini çıkarmak mı? Bu yazımız da Avrupayı  anlatmıştık . Şimdi yurdumuzdaki en iyi tatil yerlerini sizler için listeledik.

ULUDAĞ

Ülkemizde güzel bir tatil ve kış ayları denildiği zaman akla şüphesiz gelen ilk yer, Uludağ’dır. Uludağ Bursa’da yer alan ve yılda en çok turist çeken alanlardandır. Yalnızca Türkiye’nin değil, Dünya’nın da en fazla ziyaret çeken merkezleri arasındadır. Uludağ’da kar, snowboard, tatil, seyehat, teleferik ve aklınıza gelen tüm şeyler var. Uludağ’a günübirlik turlar ile gelebileceğiniz gibi, aynı zamanda otellerde de konaklayabilirsiniz. Söylemek isteriz ki, Uludağ otellerinde en keyif veren, sıcak çayınızı yudumluyarak manzarayı izlemektir.Ayrıntılı olarak buradan ulaşabilirsiniz

KIŞ TATİLİ TÜRKİYE

Kapadokya

Kapadokya aslında sadece kış mevsiminde değil de, doğa güzellikleriyle her mevsim ön plana çıkıyor. Ürgüp, Avanos, Göreme gibi önemli yerleri gezerken, aynı zamanda tüm bölgeyi gökyüzünden izlemek istiyorsanız, balon turları da sizlerin hizmetinde. Kapadokya’ya gelirseniz eğer, bölgenin en ün kazanmış yeraltı şehirlerinden bir tanesi olan Derinkuyu’yu görebilmektesiniz. Kapadokya kış aylarında, başka bir güzel !

Daha ayrıntılı inceleme için Nevşehir

Ayder Yaylası

Karadeniz’in sonu gelmeyen yaylaları, belki için sizlerin kulağına hoş gelmeyebilir.Genellikle ilkbahar ve aylarında uğrak bir yer olan Ayder Yaylası, kış aylarında çok farklı bir görüntü ortaya koyuyor. Ayder Yaylası çevresinde bulunan kaplıcalar, şifa bulmak için inanılmaz bir fırsat. Uçsuz bucaksız yayla üzerinde, dilediğiniz şekilde eğlenebilirsiniz.

Kartalkaya

Bolu’ya bağlı olan Kartalkaya, kış tatili denildiği zaman akla gelen diğer önemli yer diyebiliriz. Geniş ve uzun pistleri, otelleri ve otellerin çevresini sarmış kafeleri ve daha birçok yer, kış sporları yapmak için sizleri bekliyor. Kartalkaya bilindiği üzere İstanbul ve Ankara’ya oldukça yakın. Bu sebepten dolayı  kısa süreli haftasonu tatili için, uygun bir yer. Kayak konusunda kendiniz yeterli bulmuyorsanız eğer, kızak kiralayabilir ve aileniz ile vakit geçirebilirsiniz. Fotoğraf tutkunluğunuz varsa, buranın çam ormanlar ile çevrili doğasını resmedebilirsiniz. Ayrıca Kartalka otel konusunda da oldukça zengin.

KIŞ TATİLİ TÜRKİYE

Yedigöller

Ülkemizde enfes manzaralarıyla dikkat çeken Yedigöller her ne kadar sıcak mevsimlerde uğrak bir yer olsa da, burası kış aylarında da görülmeye değer. Göllerin beyaz karlar altındaki inanılmaz görüntüsü, buranın başka bir dünya gibi görünmesini sağlıyor. Milli parkın çevresinde otel ve konaklama alanları mevcuttur.

 

 

Kartepe

Kayak tatili yapmak ve aynı zamanda bu tatili huzurlu bir şekilde geçirmek istiyorsanız, sizlere Kartepe’yi önerebiliriz. İstanbula’a en yakın tatil merkezlerinden birisi olan Kartepe, Uludağ kadar kalabalık bir yer değil. Günübirlik ziyaretçilerin uğrak noktası olan Kartepe, bununla beraber doğa severlerin de vazgeçilmez alanları diyebiliriz. İstanbul’dan 1.5 saat gibi kısa bir sürede ulaşabileceğiniz bu sevimli alan, Kocaeli il sınırları içerisinde yer almaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Balayı İçin En İyi Yerler başlıklı makalemizde balayı hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın