ülkeleri kış aylarında çok tercih edilen bir durak değildir fakat bazı ülkeler var ki, kutup ülkelerine bile taş çıkaracak nitelikte. Sizlerde eğer ülkelerinden bir tanesine gitmek ve kış aylarında güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız, aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizler için oluşturduğumuz kış tatilinde en keyif veren Ülkeleri..

Tayland

Tayland kış aylarında nem oranı düşük olduğu için, bu soğuk mevsimlerde turist çekmektedir. Bu yüzden buraya genelde Kasım ve Şubat ayları arasında tercih edilmektedir. Egzotik kültürü ve güleryüzlü insanları ile bilinen Tayland, bambaşka bir coğrafya üzerine kurulmuş. Tropikal bir bölge olsa da, kış aylarında oldukça mükemmel bir durak diyebiliriz. Renkli Tay kültürü, görkemli tapınakları, dünyaca ünlü zengin yemekleri ve enfes taze deniz ürünleri ile beraber, oldukça eğlenceli bir ülke diyebiliriz.

Kış Tatili Adres Uzak Doğu

Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti

Güneydoğu Asya’da bulunan ülke, Çin, Vietnam, Tayland ve Kamboçya gibi ülkelerin arasında ve yalnızca 6.5 milyon nüfusu var. Aslında keşfedilmemiş doğal güzellikleri olan bir ülke diyebiliriz. İnsancıl bir toplu olan ülke, kış aylarında serin ve kar yağışlı geçiyor. Yağmurun da etkisini sıklıkla görebiliriz. Ülkenin enfes ateşte pişen yemeklerini izlerken bile, karnınız doyacak…

Kamboçya

Kamboçya tek bir kelime ile, sizleri tüm kültürleri yaşatacak olan bir ülke. Bir tarafa baktığınız zaman, dünyanın en görkemli tapınağı olan 1000 yıllık Angkor Tağınağı va. Diğer tarafa bakıyoruz ve 1970 yıllarındaki iki milyondan fazla kişinin ölmesine sebebiyet vere olan Kızıl Kımerlerin ölüm tarlaları, işkence odaları ve çok acı bir geçmiş. Aslında mis gibi toprak kokan bir diyat burası. Kış aylarında da oldukça fazla turist çekiyor. Ama kar arıyorsanız, burası sizler için uygun değil çünkü genel olarak hava hep yağmurlu..

Kış Tatili Adres Uzak Doğu

Myanmar

Myanmar 60 milyon nüfusu ile Güney Asya’nın en büyük ikinci ülkesi. Myanmar aslında bir bakıma Asya’nın kapalı kutusu. Genel olarak güvenilir bir yer olmasa da, kış aylarında verdiği manzarası oldukça iyi. Fotoğraf tutkunluğunuz varsa eğer, Myanmar’ın yüksek kesimlerinden, şehri resmetmenizi öneririz. ayrıntılı incelememize buradan ulaşabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Kuşadası Gezi Rehberi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın