Girne‘de tespit edilen  , sıradan köşklerin hiçbirine benzemiyor. Onu başka köşklerden ayıran ise efsanevi hikayesi.

Mavi Köşk : Kıbrıs'ta Sırlarla Dolu Kale
maviköşk

Köşkün sahibi Paulo Paolides. Kendi İtalyan asıllı tek Rum. Kıbrıs‘ta doğmuş ve burada avukatlık yapıyormuş. Tabi dışardan görünen bu. Gerçekte mafya avukatlığı yapmış tek silah kaçakçısı. Köşkün sahibi Paulo Paolides. Kendi İtalyan asıllı tek Rum. Kıbrıs’ta doğmuş ve burada avukatlık yapıyormuş. Tabi dışarıdan görünen bu. Gerçekte mafya avukatlığı yapmış tek silah kaçakçısı.

Mavi Köşk : Kıbrıs'ta Sırlarla Dolu Kale
maviköşk-2

Köşkle alakalı en enteresan detaylardan biri, hiçbir yerden görünmüyor oluşu. Paolides, ferah tek şeklinde silah ticareti inşa etmek için, kendisine sanki görünmez tek kale yaptırmış. Köşkle alakalı en enteresan detaylardan biri, hiçbir yerden görünmüyor oluşu. Paolides, ferah tek şeklinde silah ticareti inşa etmek için, kendisine sanki görünmez tek kale yaptırmış.

Mavi Köşk : Kıbrıs'ta Sırlarla Dolu Kale
MaviKöşk-Kıbrıs

Çalışma odasının kapısı kalifiye tek açılma sistemine sahip, odanın perdeleri ses geçirmez özellikte, yatağının baş ucunda dahi tünellere açılan tek kapı var. Güvenlik için tüm şeyleri düşünmüş. Başına bişi gelmesinden öyle defa korkuyor ki galiba, iman ettiği odanın bütün duvarları aynadan oluşuyor. Böylelikle arkasından tek tehlike geldiği zaman görüp müdahale edebilecekti.

Mavi Köşk : Kıbrıs'ta Sırlarla Dolu Kale
MaviKöşk-Kıbrıs

Köşkün her odası değişik tek renkte düzenlenmiş. Köşkte kalan konuklar, masalara oturacağı vakit, odalarının rengindeki masaya oturuyormuş. Köşkün her odası değişik tek renkte düzenlenmiş. Köşkte kalan konuklar, masalara oturacağı vakit, odalarının rengindeki masaya oturuyormuş. Hatta anlatılanlara göre, efsane İtalyan  Sophia Loren’de bu evde kalmış ve havuzda süt banyosu yapmış.

Mavi Köşk : Kıbrıs'ta Sırlarla Dolu Kale
Paolides

Paolides, sanata ve gösterişe de oldukça hayranmış. Mevsime göre renk değiştiren, bukalemun derisinden yapılmış alkol dolabı, 24 saat ağzından şarap akan aslanlı çeşme, billûr şarap bardakları, oturduktan bir müddet ardından duvar kadar sert duruma gelip, uykunun gelmesini engel olan sandalye… Paolides realite tek lüks düşkünü.

Ayrıntılı  Bilgi İçin Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Heidi'nin köyünde çikolataya ve peynire doyduk başlıklı makalemizde Heidi köyü hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın