Gezi Rehberi

Kenya Gezi Rehberi

Afrika kıtasının en bilindik ülkelerinden biri olan Kenya, çılgın gece hayatı, farklı kültürleri ve vahşi yaşam parkları ile oldukça sıra dışı bir yaşam tarzına sahiptir. Buraya yapacağınız seyahatte özellikle safari turlarına katılmanızı ve yerel yemekleri tatmanızı öneririz. Gezip görülecek yerler olarak da oldukça zengin olan Kenya, her sene yüz binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

 

 

 Kenya Gezi Rehberi

2011 senesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan İsa Kalesi, 1593 ila 1596 seneleri arasında Portekizliler tarafınca yapılmıştır. Geçmişten bugüne sağlam bir şekilde ayakta kalmayı başaran bu tarihi kale, Fort Jesus veya Jesus Kalesi olarak da bilinmektedir. Mombasa Adası’nda bulunan İsa Kalesi’ni, Kenya seyahatinizde görmenizi mutlaka öneririz.

 

Kenya Gezi Rehberi

Lamu Adası, aklınıza gelebilecek her açıdan oldukça ilginç ve ilgi çekici bir adadır. Ailenizle ya da sevdiklerinizle birlikte mükemmel bir tatil geçirebileceğiniz ada, 2014 senesinde çok sıkıntılı olaylara şahit olmasından dolayı uzun bir süre turistlerin gelmemesine neden oldu. Fakat şu an oldukça güvenli bir yer olan Lamu Adası’nda, güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

 

Kenya Gezi Rehberi

1895 senesinde kurulan Nairobi, Kenya’ya seyahat yapanların ilk uğradığı kentlerden biridir. Bunun en büyük nedeni Kenya’nın başkenti olması ve havayolu trafiğinin Nairobi üzerinde yoğunlaşmasıdır. Kentte gezip görülecek oldukça fazla yer vardır. Buraya yolunuz düşerse Karen Blixen ve Nairobi Ulusal Parkı’nı ziyaret etmenizi kesinlikle öneririz. Filmlerde gördüğünüz birçok belgesel, burada çekilmiştir. Ayrıca safari turlarına katılmak istiyorsanız, buraya gelmeniz gerekiyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Botsvana Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Botsvana, gezi rehberi ve Kalahari Rezervi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın