Kapaklı ilçesi, çok yakın bir tarihte Çerkezköy’den ayrılmış şirin bir ilçe. Tekirdağ iline bağlı Kapaklı ’da bulunan Kapaklı Mesire Alanı bu bölgede bulunan en güzel dinlenme ve piknik yapma alanlarından bir tanesidir.

Bu bölgede oturanlar için özellikle yaz aylarında Kazak Gölü vazgeçilmez bir uğrak yeri olma konumundadır. Buraya gelenler piknik yaparken aynı zamanda temiz havanında tadını çıkarmaktalar. Kazak Gölü çevresi geçtiğimiz yıllarda yapılan bakımla birlikte ışıklandırılarak, doğal yapısı bozulmadan güvenli hale getirildi. Geçtiğimiz yıllarda bu noktada yaşanan göle düşme vakaları yüzünden göl etrafına çit korkuluklar döşendi.

Kapaklı Kazak Gölü Mesire Alanı

Buraya gelen ziyaretçiler eğer şanslı iseler gölün içinde bulunan fıskiyelerle yapılan görsel şölenlere de tanıklık edebilirler. Fıskiyelerden çıkan suların önünde poz verip fotoğraf çektirebilirler. Bu su oyunları geceleri gölün içerisinde bulunan ışıkların da yanmasıyla muhteşem oluyor.

?

Kapaklıdan Kazak Gölüne ulaşım için son zamanlara kadar bir toplu taşıma bulunmuyordu. Ancak şu anda Cumartesi ve Pazar günleri servisler düzenlenmekte. Kapaklı’dan kalkan servis araçları ziyaretçileri Kazak Gölüne kadar getiriyorlar. Özel araç sahipleri ise Çerkezköy’den Kapaklı ’ya gelerek tabelalar vasıtasıyla buraya kolaylıkla gelebilirler.

Kapaklı Kazak Gölü Mesire Alanı

Kazak Gölü çevresinde piknik yapmak için son derece geniş bir yeşil alan bulunmakta. Ayrıca göl kenarında bulunan ahşap çardaklar da aileler için uygun. Ancak bu çardaklarda yer bulabilmek için özellikle yaz aylarında biraz erken gelmek gerekiyor. Kazak Gölü Mesire Alanı’nın bakımını Kapaklı ilçesi üstlenmiş durumda. Diğer ilçelerde bunu genellikle Tekirdağ Belediyesi yapmakta. Burası gün aşırı temizlik yapılan bir yer. Ayrıca buraya gelenlerin çöplerini atabilmeleri için de çok fazla sayıda çöp konteyneri bu alanda mevcut. Kazak Gölü daha önce gelmemiş olanlar için son derece güzel ve ilgi çekici bir yer.

Bir önceki yazımız olan Turkuaz Salda Gölü 'nde Çadır Kampı başlıklı makalemizde Salda Gölü, Salda Gölü Çadır Kampı ve Salda Gölü nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın