Karadeniz’de tatil yapmak isteyenler için karşılarında son derece güzel seçenekler var. Üstelik bu seçenekler deniz ya da orman seçenekleri olacağı gibi her ikisinin de bulunduğu çok cazip seçenekler. Özellikle Kastamonu bu konuda büyük şehirlerle yarışıyor.

Kastamonu’da tatilini değerlendirmek isteyenlerin uğrayabilecekleri en önemli yerlerden bir tanesi Küre Dağları Milli Parkı. Burada yanınızda getirdiğiniz çadırınızı kurup, doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Etrafta oldukça fazla yabani hayvan olsa da çadırların kurulduğu bölge daha güvenli olduğu için geceleri gönül rahatlığıyla uyuyabilirsiniz. Buraya geldiğinizde gezebileceğiniz çok fazla yer var. Vanya Kanyonu, Ilgarini Mağarası, Ilıca Şelalesi bunlardan bazıları.

Yolkonak Yaylası üzerinde bulunan Yolkonak Doğa Kampı da tatilini geçirmek isteyen doğa severler için önemli merkezlerden bir tanesi. Deniz seviyesinden 800 metre yüksekte olduğu için burası özellikle geceleri oldukça soğuk oluyor. Burada konaklama yapanlar, doğa yürüyüşü, at binme, paintball gibi aktivitelerden de faydalanabiliyorlar.

Kastamonu ’da Tatil Yapılacak Yerler

Deniz Kenarı İsteyenler İçin de Uygun

Kastamonu ‘da denizden de fazla uzaklaşmak istemeyen, hatta hemen denizin kenarında çadır kurmak isteyenler için ise Gideros Koyu son derece uygu yerlerden bir tanesi. Denize sıfır şekilde isterseniz çadırınızı kurabileceğiniz gibi, dilerseniz koyda bulunan pansiyonlardan da faydalanabilirsiniz. Burası yüksek tepelerin çevrelediği bir koy olduğu için rüzgâr almayan bir bölge. Bu yüzden kış aylarında da denize girmeseniz de gelip konaklama yapabileceğini bir yer.

Kastamonu ‘da bol seçenekli konaklama yeri arayanlar içinse Yakamoz Tatil Köyü oldukça uygun. Burada isterseniz çadır, isterseniz karavan, isterseniz tek kişilik ev, isterseniz de otel binasında kalabiliyorsunuz. Otel binası tüm imkanların üst seviyede olduğu bir yer. İnternet, televizyon, klima ve buzdolabı gibi hizmetler burada verilmekte. Ancak karavanda ya da çadır da kalanlar için de tuvalet, duş, yemek hizmetleri bulunmakta.

Bir önceki yazımız olan Bir Hafta Sonu Seçeneği Darıca başlıklı makalemizde Darıca, Darıca Nerede? ve Darıca'ya Nasıl Gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın