Ülkemizde pek fazla tercih edilen yöntemlerden bir tanesi değil. Ancak karavan ile tatil yapmanın da çok fazla avantajları var. İnsanların en çok korktukları noktalardan bir tanesi karavanın güvenli olup olmadığı. Ancak karavanla konaklama yaparken elbette güvenli bir yere park etmek gerekiyor. Bu bakımdan da ülkemizde oldukça fazla kamp alanı karavanla tatil yapan insanlara ev sahipliği yapmakta.

Karavan İle Gezilecek Yerler

Karavan tatilini yerleşik tatilden ayıran en önemli özellikle bir yere bağlı kalmadan istediğiniz gibi dolaşabilmeniz. Kısa süreli konaklama yapacağınız kamp alanlarının çoğunda önceden rezervasyon dahi yaptırmanıza gerek yok. Bunun sebebi ise bu kamp alanlarının çok fazla sayıda olması. İhtiyacınız olan, karavanınız için güvenli bir yer olduğundan dolayı bu sizin için yeterli olur. Ancak karavanla tatil yaparken çok fazla dolaşmak istemiyorsanız ve bir kamp alanında uzun bir süre konaklama yapacaksanız elbette bunun için önceden rezervasyon gerekmekte.

Karavan İle Gezilecek Yerler

Karavanla Nereler Gezilir?

Karavan ile gezilecek yerler arasında öncelikli olarak Ege ve Akdeniz bölgeleri geliyor. Bunun sebebi ise hem buradaki kamp alanlarının çoğunluğu hem de gezilecek tarihi ve turistik mekanların da birbirine çok yakın olmaları. Bu yüzden bu bölgeler öncelikli tercihler arasında geliyor. Ancak eğer sonbahar ya da kış aylarında bir düşünüyorsanız o zaman Karadeniz ve İç Anadolu sizin için ilk planda tercih edilmesi gereken yerler arasında olacaktır. Özellikle kış aylarında Kapadokya ve Peri Bacaları çok güzel bir görsel şölen de sunmaktadır. Kış aylarında dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bir tanesi de araca bağlanan karavanların buz tutmuş zeminde kolaylıkla kayıp yoldan çıktığını unutmamak olacaktır.

Karavan İle Gezilecek Yerler

Bir önceki yazımız olan Japon Bahçesi Tanıtım ve Nasıl Gidilir? başlıklı makalemizde Baltalimanı, istanbul ve Japon Bahçesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar: karavanla gezilecek yerler, karavanla otoparkta konaklama

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın