Karadeniz’in etkileyici doğal güzelliklerinden bir tanesi de . Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan bu noktada, doğanın tüm nimetlerinden yararlanabilme imkanınız var. Yeni yeni ünlenen bu nokta, bir süre önce çok az kişi tarafından bilinmekteydi. Ancak bu bölgenin güzelliği çok fazla gizli kalamadı ve hızla yayıldı. Şu an yerli yabancı pek çok turist, ’ü ziyaret etmekte.

Karagöl, tam anlamıyla bir doğa harikası. Karadeniz’in muhteşem doğasını en güzel yansıtan şehirlerden olan Artvin’in gezilecek çok fazla noktası var. Fakat bu noktalardan belki de en güzeli, Karagöl. Çevresinde yapılaşmanın az olması ve doğal sit alanı ilan edilmesi nedeniyle, doğanın en ufak parçasına bile dokunulmamış, her şey ilk günkü bakirliğinde korunmuş.

Karagöl - Artvin

Karagöl’de aradığınız her imkan mevcut. Özellikle doğa severler için, çevredeki ormanlarda düzenlenen gezilere katılmak, trekking yapmak, doğada tek başına keşiflere çıkmak gibi çok fazla aktivite fırsatı bulunuyor. Karagöl’de amatör balıkçılık da yapabilirsiniz. Çevrede mangal yakmak yasak olsa da, bazı restoranlarda kendin pişir kendin ye hizmeti sunuluyor. Eğer dilerseniz, yakaladığınız balıkları bu tarz restoranlarda pişirtebilir ve afiyetle yiyebilirsiniz. Karagöl’de muhteşem lezzetli göl sazanı olduğunu hatırlatmak isteriz.

Tüm bu aktiviteler dışında, Karagöl çevresinde birbirinden lezzetli yöresel yemekler yapan restoranlar bulunuyor. Yeme içme ihtiyacınızı bu tesislerden karşılayabilme imkanınız var. Karagöl etrafında konaklama yapabileceğiniz otel veya pansiyon bulunmuyor. Ancak doğayla iç içe olmayı sevenler için, harika bir fırsat olan kamp alanı mevcut. Karagöl’de konaklamak istiyorsanız, mutlaka yanınıza çadırınızı alın. Eğer çadırınız yoksa, Karagöl’de bulunan camping alanında çadır kiralama hizmeti de verilmekte.

Karagöl - Artvin

Karagöl etrafında otel bulunmuyor. En yakın otel, Karagöl’e 5 kilometre uzaklıkta. Yine aynı şekilde, bu gölün koruma altında olmasından kaynaklı, etrafında çok fazla yapılaşma yok. Belki de bu kadar güzel doğasının korunmasının en önemli sebebi de bu durum.

Karagöl, Karadeniz’e yapacağınız seyahatinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer. Özellikle şehir hayatından bunaldıysanız, stresli yaşamınızdan uzaklaşmak ve yeni yerler keşfetmek istiyorsanız, Karagöl’e uğrayın. Hatta uğramakla yetinmeyin ve Karagöl’de birkaç gün kamp yapın.

Karagöl - Artvin

Bir önceki yazımız olan Kocaeli Ballı Kayalar Tabiat Parkı başlıklı makalemizde Ballı Kayalar Tabiat Parkı hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın