Ülke toprakları içerisinde en çok merak edilen ve gezilip görülmek istenen bölge olan Karadeniz gerek kültürel yapısı gerekse doğal hayatı ile insanları cezbediyor. Karadeniz’in incilerinden biri olan Trabzon’da adını bulunduğu kasabaya da veren Uzungöl gölü bir köy ve tatil yeridir. Uzungöl bulunduğu fiziki çevre sayesinde adeta kalem ile çizilmiş bir resim gibi görünüyor. Buraya uğrayanların kendilerini sanki cennetten bir bahçede oturuyormuş gibi hissetmesi kaçınılmazdır. Çünkü gölün başına gelip kafanızı kaldırdığınızda bir tarafınızda sıradağlar diğer tarafınızda gözünüzün alamayacağı kadar ormanlar ve karşınızda Uzungöl’ün efsanevi manzarası sizlere sunuluyor.

Uzungöl, sıcak denizlerden ve güneşten bıkan daha bol oksijenli, yayla hayatını tercih eden ve sessizliği tercih eden insanların tercih ettiği bir konaklama merkezidir. Özellikle bulunduğu coğrafi konum itibari ile oksijen bolluğunu daha ilk nefes alışverişlerinizde ciğerlerinizin doluluğuyla anlayacaksınız. Şehrin ve tatil beldelerinin gürültüsünden uzak durmak kendisini doğa ile baş başa bırakmak isteyenler için bulunmaz bir mekân Uzungöl. Bütün bunların yanı sıra bulunduğu bölgede ormanların çok oluşu yabani hayvanlara da ev sahipliği yaptığı için burada kuşlar böceklerin sesleri görünüşü seyir zevkinizi de artıracaktır. Doğu Karadeniz’in en çok tercih edilen konaklama merkezi Uzungöl turistik açıdan bölgedeki en popüler mekandır.

Uzungöl zengin bitki örtüsü ve doğal hayatla insanların iç içe yaşadığı bir mekan olmasıyla sayılı ziyaret merkezlerinden bir tanesidir

Yaz kış demeden yılın her vakti ziyaret edebilmektesiniz. İster arkadaşlarınızla isterseniz turlarla gidin sizleri karşılayan Karadeniz insanının samimiliği, içtenliği ve dobralığı şehirlerdeki ötekileşmeden gelenleri şok edebilir. Buradaki insanlar gerçekten sizleri kendi evlatları gibi bağırlarına basıyor ki bunu kesinlikle Uzungöl’e gidip gördüğünüz zaman anlayabilirsiniz.

 

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın