Ülke toprakları içerisinde en çok merak edilen ve gezilip görülmek istenen bölge olan gerek kültürel yapısı gerekse doğal hayatı ile insanları cezbediyor. ’in incilerinden biri olan Trabzon’da adını bulunduğu kasabaya da veren gölü bir köy ve tatil yeridir. bulunduğu fiziki çevre sayesinde adeta kalem ile çizilmiş bir resim gibi görünüyor. Buraya uğrayanların kendilerini sanki cennetten bir bahçede oturuyormuş gibi hissetmesi kaçınılmazdır. Çünkü gölün başına gelip kafanızı kaldırdığınızda bir tarafınızda sıradağlar diğer tarafınızda gözünüzün alamayacağı kadar ormanlar ve karşınızda ’ün efsanevi manzarası sizlere sunuluyor.

Karadeniz’in incisi Trabzon’da bir UZUNGÖL

Uzungöl, sıcak denizlerden ve güneşten bıkan daha bol oksijenli, yayla hayatını tercih eden ve sessizliği tercih eden insanların tercih ettiği bir konaklama merkezidir. Özellikle bulunduğu coğrafi konum itibari ile oksijen bolluğunu daha ilk nefes alışverişlerinizde ciğerlerinizin doluluğuyla anlayacaksınız. Şehrin ve tatil beldelerinin gürültüsünden uzak durmak kendisini doğa ile baş başa bırakmak isteyenler için bulunmaz bir mekân Uzungöl. Bütün bunların yanı sıra bulunduğu bölgede ormanların çok oluşu yabani hayvanlara da ev sahipliği yaptığı için burada kuşlar böceklerin sesleri görünüşü seyir zevkinizi de artıracaktır. Doğu Karadeniz’in en çok tercih edilen konaklama merkezi Uzungöl turistik açıdan bölgedeki en popüler mekandır.

Karadeniz’in incisi Trabzon’da bir UZUNGÖL

Uzungöl zengin bitki örtüsü ve doğal hayatla insanların iç içe yaşadığı bir mekan olmasıyla sayılı ziyaret merkezlerinden bir tanesidir

Karadeniz’in incisi Trabzon’da bir UZUNGÖL

Yaz kış demeden yılın her vakti ziyaret edebilmektesiniz. İster arkadaşlarınızla isterseniz turlarla gidin sizleri karşılayan Karadeniz insanının samimiliği, içtenliği ve dobralığı şehirlerdeki ötekileşmeden gelenleri şok edebilir. Buradaki insanlar gerçekten sizleri kendi evlatları gibi bağırlarına basıyor ki bunu kesinlikle Uzungöl’e gidip gördüğünüz zaman anlayabilirsiniz.

 

Karadeniz’in incisi Trabzon’da bir UZUNGÖL

 

Bir önceki yazımız olan COMO GÖLÜ başlıklı makalemizde como ve hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın