Kapadokya gezisi planlıyorsanız; Türkiye’nin her yerinden, arabanız veya tercih edeceğiniz herhangi bir otobüs şirketlerinden biri ile Nevşehir’e ulaşımı, kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün. Ancak, Kapadokya’ya nasıl ulaşım sağlayabilirim derseniz; Nevşehir Havalimanını kullanmanız gerektiğini, söylemek gerek. Bunun yanı sıra; önce Kayseri Havalimanı’na uçuş gerçekleştirip, ardından otobüs veyahut özel araba kiralama yolu ile yaklaşık 1 saat gibi bir sürede Kapadokya’ya  varmanız çok kolay!

Kapadokya Ulaşım Rehberi

Şunu da söylemeliyiz ki; genel olarak bakıldığında, direkt olarak Nevşehir Havalimanı üzerinden uçmak, biraz pahalıya gelmektedir. Öğrenci iseniz ya da bütçeniz kısıtlı ise; Kapadokya’ya ucuza uçmak için, uçak biletini Kayseri olarak almanızı öneriyoruz.

Kapadokya Ulaşım Rehberi

Büyülü Kapadokya

Ucuza bilet kampanyaları sayesinde, gidiş-dönüş olarak, yolculuğunuzu uyguna getirmeniz mümkün. Gezi öncesi, 2020 uçak bileti fiyatları bazında küçük bir araştırma yapmanız, son anda panik yapmanızı önleyecektir. Eğer, orada özel araç ile dolaşmayı planlıyorsanız da; bir gün öncesinde, internet üzerinden, güvenilir bir firma aracılığı ile araç kiralamanız, size bonus zaman kazandıracaktır. Bu sayede, uçaktan indiğinizde, arabanız hazır olduğundan; direkt olarak, büyülü Kapadokya turuna başlayabilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Efes Antik Kent 'e Nasıl Gidilir? başlıklı makalemizde Efese nasıl gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın