Kuzey Amerika’da yer alan Kanada, 9,998,670 km2’lik yüz ölçümüne sahiptir ve dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Kanada, geniş topraklara, doğal güzelliklere ve bunlar gibi birçok özelliklere sahiptir. Fransa ve İngiltere’den gelen göçmenler tarafından kurulan Kanada’da, bu iki ülkenin birçok özelliğini görebilirsiniz. Her ne kadar Amerika’ya yakınlığı ile bilinen bu ülke, aslında Britanya’ya daha yakındır. Öyle ki Kraliçe 2.Elizabeth, Kanada’da devlet başkanı sıfatına sahiptir.

Kanada Gezi Rehberi

Kanada’da Gezip Görülecek Yerler

 

Niagara Şelaleleri

Kanada Gezi Rehberi

Kanada ile Amerika New York arasında bulunan Niagara Şelaleri, bu iki ülke arasında sınır konumundadır. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan bu doğal güzelliğin yanı sıra Bridal Veil, Horseshoe, American adlarında 3 şelale daha bulunur.

 

Kanada Gezi Rehberi

Kanada’nın Vancouver şehrinde bulunan Stanley Parkı, her sene yaklaşık 8 milyon turisti kabul ediyor. Parkın en önemli özelliklerinden birisi de içinde birkaç asırlık ağaçları barındırmasıdır. Kanada ziyaretiniz esnasında mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir.

 

Notre Dame Bazilikası

Kanada Gezi Rehberi

Notre Dame Bazilikası, Kanada’nın en meşhur Katolik Kilisesidir. Montreal kentinde bulunan Notre Dame Bazilikası, İrlandalı mimar James O’Donnell tarafından dizayn edilen kilisenin birçok yerinde 25 karatlık altın yıldızlar kullanılmıştır. Neo-gotik tarzda tasarımı ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Ayrıca burada evlenmek isteyenlere ise kötü bir haberimiz var. Yoğun talepten dolayı en az 2 sene sonrasına gün verebiliyorlarmış.
 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tuvalu Adası Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Tuvalu Adası nerede?, Tuvalu Adasına nasıl gidilir? ve Tuvalu’da Ne Yenir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın