Dört duvar arasında tatil yapma fikri size pek cazip gelmiyor ve kamp yapmak istiyorsanız, yerleştirme konusunda bilgi edinerek, ihtiyacınız olabilecek her şeyi sıkıntı yaşamadan rahatlıkla yerleştirebilir, yol arkadaşlarınızla bir süredir hayalini kurduğunuz o muhteşem tatile yüzünüzde kocaman gülümsemelerle ulaşabilirsiniz.
Kamp Malzemeleri Araç Bagajına Nasıl Yerleştirilmeli
Kamp süresince ihtiyacınız olacak onca eşyayı bagaja nasıl sığdıracağınız konusunda endişeleriniz varsa, okumaya devam edebilirsiniz, bu yazımızda tüm bildiklerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Bagajın Bir Depo Olmadığının Farkında Olun

Kamp yapacağınız yer ile aracınızı bırakacağınız yer arasında mesafe olması çok yüksek bir olasılık. Bu yüzden hangi eşyanın önce, hangi eşyanın sonra yerleştirileceğinin bir önemi yok, hepsini bir şekilde sığdırabilirim düşüncesini bir kenara bırakın ve olabildiğince sistemli olmaya özen gösterin. Böylelikle kamp ekipmanlarınıza zarar gelmesini de önleyebilirsiniz. Örneğin kesici ve delici aletleri ayrı bir çantanın içine yerleştirmek  ve çadırınızın yakınlarına koymamak ekipmanlarınıza zarar gelmesini önlemek için mantıklı bir adım olacaktır.

Eşyalarınızı Kullanım Önceliğine Göre Yerleştirin

Kamp alanını seçerken tercihizi aracınıza en yakın olabileceğiniz yerden yana kullanın. Böylece eşyalarınızı taşımanız daha kolay olacaktır.
Her konuda olması gerektiği gibi kamp bagajı yerleştirirken de stratejik düşünün. Kamp çadırınızı, kamp masanızı ve kamp sandalyelerinizi diğer tüm eşyalarınızın altına koymanız, çadırı kurmak için bagajı açtığınızda diğer tüm eşyaları yere koymanıza yani iki iş yapmanıza sebep olur.
Kamp Malzemeleri Araç Bagajına Nasıl Yerleştirilmeli

Bizim tavsiyemiz çadırınızı, masa ve sandalyelerinizi bagajınızın en üstüne koymanızdan yana olacaktır. Böylece kamp yerine vardığınızda en önce çadırınızı kurup. Masanızı hazırlanıp, sandalyenizde rahatlıkla dinlenebilirsiniz.

Dinlenmek için oturduğunuz sırada çok yüksek ihtimalle karnınız acıkacağı için çadır, masa ve sandalyelerden sonra en kolay ulaşılabilecek yere de yiyeceklerinizi koymanız, yiyeceklerin üstündeki eşyaları sağa sola atmadan kolaylıkla karnınızı doyurmanıza imkan sağlayacaktır.
Kamp Malzemeleri Araç Bagajına Nasıl Yerleştirilmeli
Bagajınızı doğru bir şekilde yerleştirmeyi başardığınızda, siz dinlenirken veya yemeğinizi yerken hiçbir eşyanız yerde çadıra yerleştirilmeyi beklemeyecektir.

Asla Güvenlik Prosedürlerini İhmal Etmeyin

Açıkçası aklınızdan bunu yapmanın geçmeyeceğini düşünmek istiyoruz ancak olur da geçerse, sırf çok yer kaplıyor diye yedek lastiğinizi ve ilk yardım çantanızı aracınızın bagajından çıkarıp evinizde bırakmayın. Acil bir durumda sizi kamp ekipmanlarınızın değil ilk yardım çantanızın kurtacağını aklınızdan çıkamayın.
Eşyalarınızı doğru şekilde yerleştirdiğinizde sandığınızdan daha az yer kapladığını fark edeceksiniz. Önerimiz yedek lastiği ve ilk yardım çantasını bagajınızın köşesine, dik bir şekilde yerleştirmeniz ve yolculuk esnasında düşüp diğer eşyalarınıza zarar vermemesi için ip yardımıyla bağlayarak sabitlemeniz. Böylelikle hem yer kazanmış hem de güvenlik prosedürlerini ihlal etmemiş olursunuz.

En Önemli İhtiyaçlarınızı Yanınıza Alın

Yolculuğunuz sırasında internet erişiminizin kesilme ihtimaline karşın yanınızda güncel bir karayolları haritası bulundurmanızda fayda var. Bu haritanın bagajınızda olması pek de fayda sağlamayacağı içim yol boyunca torpido gözünde muhafaza edebilirsiniz. Powerbank ve fener gibi acil durumlarda ihtiyacınız olabilecek diğer ekipları da kırılmasını önleyecek şekilde muhafaza ettikten sonra araç kapılarında bulunan ceplere yerleştirebilirsiniz. Hangi eşyanın nerede bulunduğu konusunda yol arkadaşlarınızı da bilgilendirmeniz de faydalı olacaktır.
Kamp Malzemeleri Araç Bagajına Nasıl Yerleştirilmeli

Kamp alanına akşam saatlerinde varacaksanız yanınızda birden fazla fener bulundurmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Kafa feneri kullanmanız da akıllı bir çözüm olacaktır. Tabii bunların kamp bagajı içinde olması size bir fayda sağlamaz, aracın içinde kolay ulaşabileceğiniz bir yerde kırılmadan muhafaza etmeye özen göstermelisiniz.
İlk yardım çantanızı bagajınızın ulaşılması zor bir yere istiflediniz ancak yolculuk sırasında ihtiyacınız olabilecek birkaç eşyayı da çantalayarak koltuk ceplerine yerleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan YURTDIŞI SEYAHATLERİNİZDE HOSTEL SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER başlıklı makalemizde hostel hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın