Kamerun Gezi Rehberi

Orta Afrika ülkelerinden biri olan Kamerun, yaklaşık 25 milyonluk nüfusa sahiptir. Kamerun, gezip görülecek yerler açısından oldukça zengin bir ülkedir. Ülkenin hemen hemen her yerinde cami, müze, kale gibi tarihi yapılarla birlikte çok sayıda da şelale, bahçe, yağmur ormanları ve ulusal park gibi doğal güzelliklere sahip. Bugünkü yazımızda siz değerli NeyerdeNegökte ziyaretçileri için Kamerun’da gezebileceğiniz yerlerin listesini hazırladık.

 

Şelaleleri

Kamerun Gezi Rehberi

Ülkenin batısında yer alan Nkam Nehri’nin oluşturmuş olduğu bu harikulade şelale, yaklaşık 80 metrelik bir yüksekliğe sahiptir. Her sene on binlerce turistin ziyaret ettiği bu doğa harikası yer, ayrıca insana sonsuz huzur ve mutluluk veriyor. Kamerun seyahatinizde Ekom-Nkam Şelalelerini mutlaka görmelisiniz.

 

Hayvanat Bahçesi

Kamerun Gezi Rehberi

1951 senesinde faaliyete açılan Mvog-Betsi Hayvanat Bahçesi, başkent Yaounde’de bulunuyor. Hayvanat bahçesinin en önemli özelliklerinden birisi de batı Afrika’nın en büyüğü olmasıdır. İçerisinde çok sayıda hayvan ve bitki türünün olduğu hayvanat bahçesini de ‘’Kamerun Gezi Rehberi’’ isimli listemize ekliyoruz.

 

Kamerun Gezi Rehberi

Yaklaşık 4 bin metre yükseklikteki Kamerun Dağı, Gine Körfezi yakınlarında bulunuyor. Afrika kıtasının en yüksek 4. dağı konumundaki Kamerun Dağı, özellikle dağcıların büyük bir ilgi gösterdiği yerdir. Adrenalin merakınız varsa Kamerun Dağı’na mutlaka gitmelisiniz. Her sene yüzlerce dağcı buraya tırmanış için ziyaret etmektedir. Bir efsaneye göre Kamerun Dağı zirvesine tırmanabilenlerin, hiçbir hastalığa yakalanmayacağına inanılırmış.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Ekvator Ginesi Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Bata, Ekvator Ginesi ve Elobey Grande hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın