Kamboçya Gezi Rehberi

90 sene boyunca Fransız sömürgesi olmasından dolayı, Kamboçya’da Fransız etkisi net bir şekilde görülebiliyor. Güneydoğu Asya’nın fakir ülkelerinden biri olan Kamboçya’da gezip görebileceğiniz sayısız yer bulunuyor. Doğal güzellikleriyle bilinen ülkede hem doğa turizmi hem deniz turizmi hem de tarih turizmi gibi çok sayıda seçenek bulunuyor.

 

Kamboçya

 

Siem Reap ve Angkor Tapınakları

Kamboçya Gezi Rehberi

, Kamboçya’nın kuzeybatısında bulunan Siem Reap kentinin yaklaşık 6 km kuzeyinde bulunuyor. Tarih turizmine meraklı tüm gezginlerin mutlaka görmesi gereken bir yer. 400 senedir yağmur ormanlarının içinde kaybolan tapınak, ülkenin en çok turist çeken yerlerinden biridir.

 

Kamboçya Gezi Rehberi

Geçmişte Asya’nın en önemli kentlerinden biri olan Phnom Penh, halen bile o hareketliliğinden hiçbir şey kaybetmemiş gibi gözüküyor. Tuktuk, motosikletler, bisikletler ve araçların hiçbir kurala uymadan fakat gayet sistematik bir şekilde yol aldığı caddelere bakarken hayretler içerisinde kalacağınıza eminiz. Şehirde ziyaret etmeniz gereken başlıca yerler; Kraliyet Sarayı, Silver Tapınağı, Tuol Sleng Soykırım Müzesi ve Ulusal Müze’dir.

 

Battambang

Kamboçya Gezi Rehberi

Fransız etkisinin en çok görüldüğü bölgelerden biri olan Battambang’de, iç savaştan önce devasa büyüklükteki pirinç tarlaları ile Kamboçya tarımının kalbi olarak görülüyormuş. Kentte gezip görebileceğiniz yerler; Prek Toal Kuş Gözlem Evi, döneminden kalan tapınaklar, Wat Ek Phnom, Phnom Banan, Phnom Sampeau ve civardaki köyleri ziyaret edebilirsiniz…

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Nepal Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Everest, Katmandu ve Nepal Gezi Rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. Fransa sömürgesi altında kaldığını bir süre gezince fark ediyorsunuz, 90 yıl sömürge altında bıraktığı için etkileri halen gözüküyor.

  2. Siem Reap ve Angkor Tapınaklarına bayıldım ben büyük hemde fazlasıyla gösterişliler, gezilmeye değer yerlerden.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın