Herkesin bildiği, çekik gözlü vatandaşlarının olduğu, teknolojide iyi bir yere sahip olan, lezzetli ve enteresan yiyecekleri olan, ilginç mimarileri olan bir ülkedir . Eğer bir dünya turu yapmak istiyorsanız kesinlikle ama kesinlikle ’yı atlamamanız gerek. Sıcakkanlı insanları sizi çok iyi ağırlıyor. Çok lezzetli bir o kadar da bize değişik gelen bir yemek kültürleri var. Şimdi de ’ya gidilirse gezebileceğiniz yerlere geçelim:

Fushimi İnari Tapınağı

Japonya’da Gidilmesi Gereken Yerler

Eğer bir Japonya gezisi yaparsanız fazla sayıda dini mekân ve de obje göreceksiniz demektir. Japonlar genel olarak dini inanışları kuvvetli bir millettir. Bu tapınak da gayet önemli bir yere sahiptir. İlginç Japon mimarisi ile inşa edilmiş çok güzel bir tapınak burası.

Todaiji Tapınağı

Japonya’da Gidilmesi Gereken Yerler

Nara’da yer alan ve turistler tarafından çok büyük bir ilgi gören bir tapınak burası da. Burası parkın içinde yer alıyor ve de doğayla iç içe bir konumda bulunuyor. Bu tapınak 728 ila 758 yılları arasında inşa edilmiş bir tapınak olması nedeniyle çok tarihi bir özellik taşımaktadır. Tarih severler için çok iyi bir mekan olacağı kesin olan bu tapınak Nara’da gayet ilgi gören bir mekan olma özelliği taşıyor.

Hiroshima Barış Anıt Müzesi

Japonya’da Gidilmesi Gereken Yerler

Herkesin bildiği gibi Hirosima, 2. Dünya Savaşı sırasında ABD tarafından atom bombalı bir saldırıya maruz kalmıştı. Bu saldırı da çok ama çok büyük kayıpların olmasına neden oldu. Bu olaydan sonra Japonya, artık ülkelerini ilerletmek için savaşın değil de bilimin ilerlemesini kendilerine ilke edindiler. Bu tarihten sonra Japonya savaşlara girmekten geri kaldı ve kendini bilim ve teknoloji yönünde çok fazla derecede geliştirdi. Günümüzde Japonya’nın bu denli bir güce sahip olmasının temel nedeni de budur. Buraya giderek bir rehberden buranın acıklı hikâyesini kesinlikle dinlemelisiniz.

Tokyo National Museumbu

Japonya’da Gidilmesi Gereken Yerler

Müze 1872 tarihinde inşa edilmiş. Japon ve özellikle Uzak Doğu kültürü açısından çok önemli şeyler içeriyor. Çeşitli buda heykelleri, ürkütücü samuray kılıçları, el yazmaları ve antik taslar gibi ilginizi çekecek olan binlerce çeşit objeyi bu müzede bulma imkânına sahipsiniz. Ayrıca bu müzeyi Grutt Pass ile indirimli olarak ziyaret edebilirisiniz. İyi gezmeler!

Bir önceki yazımız olan İsveç Gezilmesi Gereken Yerler başlıklı makalemizde İsveç, İsveç Gezi Rehberi ve İsveç Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın