Japon Bahçesi Tanıtım ve Nasıl Gidilir?

 

2003 senesi Japonya’da Türk yılı olarak ilan edildi. Ayrıca İstanbul ile Shimonoseki kenti, kardeş şehir olmasından dolayı İstanbul’un Baltalimanı semtinde Japon Bahçesi oluşturuldu. Japon bahçelerinde kullanılan bitki ve dekoratif tasarımlar aynı şekilde kullanıldı. Bahçede gölet, şelaleler, köprüler ve Japon kültürüne özgü bahçe tasarımları aynen tatbik edilmiş.

Japon Bahçesi’nin bir diğer önemli özelliği ise muhteşem İstanbul Boğazı manzarasına sahip olması. Yine de kardeş şehir olan Shimonoseki’de de boğaz olması nedeniyle hem İstanbul hem de Shimonoseki Boğazından ilham alınarak, bahçe giriş kapısı yapılır.

Japon Bahçesi Ziyaret Saatleri

 

Kış Mevsimi

Açılış: 09:00

Kapanış: 17:00

 

Yaz Mevsimi

Açılış: 07:00

Kapanış: 19:30

 

Japon Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Japon Bahçesi’ne otobüs ile gitmek isteyenler için:

  • (22-22RE-25E) numaralı otobüslere binerek, Baltalimanı Hastanesi önünde inin.
  • (40-40T-42T) numaralı otobüslere binerek, Baltalimanı Hastanesi önünde inin.
  • Levent’ten Baltalimanı’na giden dolmuşlara binerek, son durakta inin.

Adres: Japon Bahçesi – Baltalimanı Devlet Hastanesi Karşısı – İstanbul, Sarıyer

 

Son Söz

Japon Bahçesi’nin internetteki resimlerini görüp de gitmek isteyenler için belirteyim, kesinlikle resimlerde görüldüğü gibi değil. Büyüklüğü yaklaşık 2 top sahası kadar ve bahçeyi komple gezmeniz 5 dakika sürüyor.

İsminden dolayı Japonlara özgün bir şey bulabileceğini düşünenler için maalesef büyük hayal kırıklığı… Japon Bahçesi’ne gelmek isteyenler, kesinlikle daha sonra hemen altında bulunan Emirgan Korusu’nu da ziyaret edebilirler.

 

 

 

 

Gelen Aramalar: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1822 N7BNxrcNghOfM1zteOMnBEiAkTx8wC74wkTUdhQPffAJrFGVqF_323lFlIflq7dH dd0b60efb51746bd61bf03ddf5f84fd59d710dd8&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here