İzmir’in saklı cenneti Karagöl
Mini bir krater gölü olan ’de kartpostal niteliğinde o kadar güzel manzaralar var ki ruhunuz huzur buluyor. Gölün çevresinde yapmak için birçok masa da mevcut. Ayrıca ’ün çok güzel bir suyu var. Yanınızda birkaç şişe getirip doldurmanızı tavsiye ederim. Yalnız ’de yüzen ördeklere dikkat edin, onları korkutmayın. 🙂

İzmir’in saklı cenneti olan Karagöl’e ulaşım artık her zamankinden çok daha kolay. Hemen bu hafta sonu kendinizi tertemiz bir  hava, bolcasından bir  oksijen ve muhteşem şeklinde bir doğa ile ödüllendirin. İzmir in havası en temiz yerlerinden ve gerçekten piknik için tartışmasız en iyi yeri. Çok büyük keyif. Çadır kuracaksanız imkanlar su-elektrik tuvalet mevcut giriş şuan ki fiyatı 16.5 TL araç başı. Yol biraz bozuk ve virajlı ama manzarası tartışmasız harika. Araba kullanırken keşke arabayı başkası kullansa da ben yolcu koltuğundan izlesem diyebileceğiniz bir yer. Karşıyaka’da evlenecek olan çiftler genelde burada fotoğraf çekimlerini yaparlar

Özel araç ile:İzmir de en güzel yerlerin başında gelen Karagöl, İzmir’in karşıyaka ilçesine olan uzaklığı  25 kilometre dir. İzmir tarafından Karagöl’e gitmek isteyenler için , İzmir Karşıyaka tarafından ulaşım sağlayabilirler. Önünüze  virajlı bir yol çıkar. yamanlar dağı’na doğru tırmanarak yola devam edin. Bu yolu bitirdikten sonra harika bir doğa manzarası içerisinde  yeşilliklerin arasındaki  İzmir’in en güzel yeri yerlerinden birisi olan Karagöl’e ulaşacaksınız.

İzmir’in saklı cenneti Karagöl
Karagöl kışın beyaz bir örtü ile harika bir manzaraya dönüşür. Sizlere tavsiyem sıcak bir çay götürüp bembayaz örtüde yudumlamanız

Restaurantta yemek isterseniz tavsiyem serpme kahvaltıızgara çeşitleri, tandır gerçekten lezzetli. şahane bir dag manzarasına karşı kullanıyorsanız rakınızı içebilir, içeride şömine başında sıcak şarabınızı yudumlayabilirsiniz. İzmir’in saklı cenneti Karagöl İzmir’in saklı cenneti Karagöl

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

 1. Adamlar yeni avlanma türü bulmuşlar (Tecrübe ile Anlatım)

  Doğada enayi avı nasıl yapılır?

  Yazıma başlamadan önce bilmenizi istiyorum. İnternet üzerinde ki resimler fii tarihinden kalma, yeni halinin uzaktan veya yakından alakası yok. Bu yüzden resimler üzerinden değil internette ki yorumlar üzerinden araştırma yaparsanız, bölge hakkında daha doğru sonuçlar çıkartırsınız.

  2018 yılı itibari ile çöplüğe dönmüş, bakımsız bir göl ile çevresine atılmış 20-30 adet masa olmasına rağmen içeri en 10 katı araç aldıkları ticari zeka ile kirletilmiş bir doğanın utanç kaynağı!

  Yaklaşık 1 saate yakın ve meteor yada uzay aracı düşmüş kadar büyük delikleri olan yolları çekiyorsunuz. Sonra bir bakıyorsunuz giriş ücreti olmasına rağmen hizmetten ve bakımdan uzak bir yer.

  20 masaya 200 araç almışsınız uygun yer yok, masa yok dediğinizde yetkililer size ormana doğru çıkarak oturmanızı söylüyor ancak masa veya çeşme gibi hizmetten faydalanamayacak sanız yolda daha uygun tonlarca müsait yer var. Ormanın her hangi bir yerine de oturup piknik yapabilirsiniz oradan iyidir.

  Çıkmak isteyip dolu burası diye para iadesi istediğinizde, biz girişte herkese yer yok diyoruz kendiniz ona rağmen giriyorsunuz gibi bir de küstahça yalan attıklarını var sayarsak, kavga etmeden paranızı alıp çıkamayacağınız bir yer! Çünkü biz 2 araç gittik ve iki aracımıza da yer yok demediler ve biz çıkarken hala bu uyarıyı yapmadan kapıda araç girişine izin veriyorlardı.

  Uzun lafın kısası, o bakımsız ve delik deşik yolları 1 saat boyunca çekmeye razı olacağınız güzel bir piknik gününüzü berbat edeceğiniz en doğru yerdir. Yolda arabanızın yıpranma payına en az 100 TL yazın, yaktığınız mazot, orada bakımsız bir yere vereceğiniz giriş ücreti, bir de rezil olmuş vakitler, mahvolan tatil gününüzü üst üste koyunca inanın bu kadar maliyet ve zorluğa çok daha güzel yerler görebilirsiniz.

  Her hangi bir orman kenarına arabanızı çekip huzur içinde piknik yapıp, orman yürüyüşüne çıkmak için ne engeliniz var?

  Göl olmasın, orada ki gibi bakımsız etrafında sadece 20 masanın faydalanabildiği göl hele hiç olmasın ama huzurlu bir tatil günü geçirin arkadaşlar.

  Bu tür, insanları keriz gibi yolup toplanan paraları sadece cebe indirerek “işletme” adı verdikleri ancak bir işletmenin bakımı ile idaresinden zerre haberi olmayan iğrenç tuzaklara kanmayın! Gitmeyin ki müşteri kaybettikçe doğadan çaldıkları o güzellikleri tekrar canlandırıp doğa adına da bir sorumluluk sahibi olsunlar.

  İnanın daha o kadar çok yakıştırma var ki, üzerimde iğrenç geçmiş bir günün stresi ile daha fazla yorum yapamayacağım.

  Son karar sizin!

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın