İzmir’in merkezinde bulunan yeni adı ile “” eski halk arasında bilinen adı ile “” Eski zamanlarda ikinci el çarşısı olarak ta bilinen aradığınız her şeyi elektronikten giyime ,gıdaya her türlü ikinci eli karşılayabileceğiniz bir yerdi. Fakat zaman içinde bu pazar taşınıp yerini dükkan ve mağazalara bıraktı. İzmir’in en kolay ulaşılabilecek yeri olmasından dolayı alışveriş meraklıları için tercih sebebiydi. Eski zamanlarda şimdiki  AVM lerin olmayışı ,avm olarak Kemeraltı Ve Çankaya Bit pazarının oluşu büyük kalabalıkların oluşumuna sebep olurdu. Şu an ki halinde  genel ağırlıklı cep telefonu mağazaları ,tamir ve onarım dükkanları ,hırdavatçılar,yedek parçacılar gibi dükkanlardan oluşmaktadır. Akşam 17,00 dan sonra ise eski günlerden kalma seyyar satıcılar ikinci el satışlar yapmaktadırlar. İzmir’de yaşıyorsanız ucuz kaliteli bir ürün almak istiyorsanız sizlere de yeni   adı ile Elektronikçiler Çarşısını tavsiye ederim

İzmir/Çankaya Bit Pazarı (Elektronikçiler Çarşısı) İzmir/Çankaya Bit Pazarı (Elektronikçiler Çarşısı) İzmir/Çankaya Bit Pazarı (Elektronikçiler Çarşısı)

Bir önceki yazımız olan Eşek Cenneti Kıbrıs başlıklı makalemizde eşek adası, kıbrıs ve magusa hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın