Tarih boyunca bir çok etkinliğe sahip olan ve bu yıl 86. düzenlenecek olan İzmir Enternasyonal ’ a kapılarını tekrar açacak. İzmir tarih boyunca adeta medeniyetler şehri olmuştur. Yaşanan dönemsel durgunluklara ve krizlere rağmen ülkemizde en geniş kapsamlı karşılamaları İzmir’ de yapılmıştır.

Yerli ve yabancı birçok sanatçının yer alacağı konser ve etkinlikler 18-27 Ağustos arasında gerçekleşecektir. Etkinliklerde müzikaller, caz geceleri, tiyatrolar, sağlıklı yaşam etkinlikleri, sinema gösterileri ve daha bir çok etkinlik planlanmıştır. Organize edilen dev platform da ülkemizin ekonomik değerleri ile birlikte kültürel etkinlikler gerçekleştirilmekte.

 

 

 

İZFAŞ tarafındna düzenlenen fuarda bizlere partnerlik eden ülke Rusya’ dır. Fuar açılışı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ nün de katılım sağladığı fuar İsmet İnönü Kültür Merkezi’ nde açılmıştır. Fuar tarihinde ilk olarak bu fuarda bir partner grubunun 1100 metrekarelik standı bulunmaktadır. Fuarda yer alan standlardan 409 firma bulunurken bundan 109′ unun yabancı olduğu söylenmekte. Fuar için tahmini olarak düşünülen ziyaretçi sayısının ise 2 milyonu geçmesi bekleniyor. Fuarda ciddi oranda ticari faaliyet alanında katılım sağlayan firmalar bulunmaktadır. Özellikle Dünya üzerinde en büyük . ekonomi yapısına sahip olan Rusya Federasyonu kapsamından petrol, doğalgaz, turizm ve petrol gibi önemli finansal faaliyet gösteren firmaların katılım sağlaması yönünden oldukça önemli bir fuar diyebiliriz.

BURULAŞ Genel Müdürlü Levent Fidansoy’ de fuara katılarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla stand açmıştır. BURULAŞ Turizm Travel Seyahat Acentesi Rus turizmciler ile bir araya gelen iş birliği yapmayı amaçladığını ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak adına bu fuarın bir çok katılımcı firma için bir nevi fırsat sunduğu belirtilmekte.

Bir önceki yazımız olan İstanbul' un Güzel Tabiat Parkları başlıklı makalemizde parklar ve tabiat parkı hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın