Bu eşsiz güzellikteki yer Nobel Ödülleri, araba, cep telefonu ve diğer şeyler ile ünlü olan bir ülke. ’e giderseniz gezebileceğiniz yerleri sizlere sıralayalım hadi!

Malmö

İsveç Gezilmesi Gereken Yerler

Burası Danimarka ve İsveç’i birbirine bağlamakta olan yarısı deniz altından yarısı deniz üstünden gidilen Oresund köprünün İsveç’te yer alan bağlantı noktası. Burası çok fazla turistik bir yer değil aksine daha çok ticaret ağır basan bir yer. Burası aynı zamanda sertifikalı ticaret ödülü de almıştır. Burada görmeniz gereken muhteşem bir mühendislik harikası olan Oresund Köprüsü. Kopenhag’tan binilen tren ilk önce denizin altından gider ve daha sonra köprü üzerinde devam eder. Denizcilik ve teknoloji müzesi ile Malmöhus kalesini de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Stockholm

İsveç Gezilmesi Gereken Yerler

Burası İsveç’in başkentidir ve yaklaşık 2 milyon nüfusu vardır. Burası yaşam kalitesi ve fiyatlar bakımından biraz üst düzey bir şehir olarak biliniyor. Şehrin büyük bir kısmı su kanalı ve yeşil alandan oluşuyor. Hava kalitesi bakımından da Avrupa’da 3. sırada geliyor. Burada birçok müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Son olarak buraya gitmişken bol bol kahve için ve satın almayı da unutmayın. Çünkü burası kahveleri ile ünlü olan bir şehir.

Göteborg

İsveç Gezilmesi Gereken Yerler

Burada öncelikle ünlü Liseberg Lunaparkına gitmelisiniz kesinlikle. Burada yer alan birçok oyuncak kesinlikle cesaret istiyor. Avrupa’nın en önemli botanik bahçelerinden birisi olan Göteborg Botanik Bahçesi’ni de kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Ayrıca Röhss Müzesi ’de gezmekle bitmeyecek bir yer. Her yıl yapılan Göteborg Film Festivali ’de gidiş zamanınızı belirlemenizde etkili bir etkinlik olacaktır.

Gotland

İsveç Gezilmesi Gereken Yerler

Burası gece hayatı ve eğlencesi bol olan bir yerdir. Aynı zamanda İsveç’in en büyük adası ve outdoor sporları bakımından da önemli bir yer. Ayrıca burası UNESCO Tarafından koruma altına alınmıştır. Burası tatil için ideal bir yer olabilir sizin için.

Luleå

İsveç Gezilmesi Gereken Yerler

Burası kutup dairesine yaklaşık olarak 100 km uzaklıkta yer almaktadır. Yani burası göreceğiniz en soğuk yerlerden birisi olabilir kesinlikle. Burası ayrıca gün doğumunu izlemek için en güzel yerlerden birisidir. Ayrıca Facebook’un veri bankası da bu şehirde yer alıyor. Burayı merak ediyorsanız kesinlikle gitmenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Fransa’da Gezilecek 7 Yer başlıklı makalemizde Fransa, Fransa Gezi Rehberi ve Fransa Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın