Yemyeşil doğası, iki yanında akan Göksu ve Yeşilçay nehirleri, cephesinde Karadeniz’in masmavi suları, birbirinden lezzetli balıkları ile İstanbul’un kuzeydoğusunda yer alan bir doğa harikası…İstanbul’a yakın olması, henüz el değmemiş sayılabilecek kadar doğal yapısı olan büyük bir plaja sahip, her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip nezih bir belde.İzmit’in Çal Tepesi’nden doğup gelen Göksu ve Yeşilçay derelerinin Karadeniz’e döküldüğü yerde, zamanla oluşan delta üzerine kurulan bu şirin beldenin en çekici yanı bu derelerin yemyeşil kıyıları. Oteller ve restoranlar buralara kurulmuş, yörenin tüm aktiviteleri bu kıyılarda gerçekleştiriliyor.İstanbulluların Vazgeçilmez Mekanı Ağva & Şile.. Huzur Artı Ağva..

Ağva’ya Ne Zaman Gidilir?

Ağva’ya ne zaman gidilir derseniz ağva’nın tadı ilkbahar ve sonbaharda gizlidir. Yaz mevsimi ve bayramlarda çok kalabalık küçük beldenin tadını doyasıya cıkarmak için ilkbahar ve sonbahar mevsimleri doğru tercih…

Ağva’da Ne Yenir?

Taze ve leziz balık yemek için Ağva gerçekten bulunmaz bir cennet. İsterseniz kendiniz tutabilir, isterseniz satın alabilir ya da restoranların menülerinden damak tadınıza uygun bir tercih yapabilirsiniz. Ağva’da balığın dışında tandır kebap, bıldırcın, piliç ve diğer ızgara çeşitlerini bulmak da mümkün. Ama benim önerim Çorumlunun Yeri Ve Evi gözlemesi ayrı güzel mantısı ayrı güzel seçim sizin..

Konaklama

Ağva otel açısından hayli zengin bir bölge ama genellikle butik otel… Biz Güneş Otelde konakladık yaz dönemi olduğu için bütün oteller doluydu.. Kaldığımız otel çalışanları güler yüzlüydü , kahvaltıdaki yumurtalar arkadaki kümesten geliyordu tamamen doğal yanii..İstanbulluların Vazgeçilmez Mekanı Ağva & Şile.. Huzur Artı Ağva..

Ağvada neler yapabilirsiniz?

  • Balık tutma
  • yüzme
  • yürüyüş
  • bisiklet
  • Göksu nehrinde kiralayabileceğiniz bir tekne ile gezinti yapabilir ya da kano ve bisikleti ile nehrin keyfini çıkarabilirsiniz.İstanbulluların Vazgeçilmez Mekanı Ağva & Şile.. Huzur Artı Ağva..

Bir önceki yazımız olan Eski Foça / İzmir başlıklı makalemizde foça, ılıpınar ve sahil hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. şile ağva kefken gibi yerler varken istanbulluların antalya izmir gibi şehirlere gidip tatil yapması mantıksız burnumuzun dibindeki güzellikleri göremiyoruz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın