bu yıl 19 Ocak’ta başladı ve tatilin başlamasıyla birlikte insanlar memleketlerine doğru yola çıktılar. Ancak bazı İstanbullular bunu yapmayıp bu yıl İstanbul’a yakın tarihi ve turistik yerlerde çocuklarıyla birkaç günlük tatil yapmak ya da değişiklik olması adına günübirlik olarak bir yerlere gitmek isteyeceklerdir. İşte İstanbullular için sömestr tatilinde gidilecek yerler.

Çanakkale

İstanbullular İçin Sömestr Tatilinde Gidilecek Yerler

Ufak çocuklarınız varsa ve henüz Çanakkale’yi görmemişlerse bu onlar için güzel bir fırsat olacaktır. Çanakkale Şehitliğini gezmek ve atalarının burada nasıl savaştığını öğrenmeleri için bu sömestr tatili iyi olacaktır. Sabah erken saatte evden çıkıldığında buraya günübirlik dahi gidip dönmek mümkündür.

 Edirne

İstanbullular İçin Sömestr Tatilinde Gidilecek Yerler

Pek çok tarihi ve turistik yere sahip olan Edirne aynı zamanda geçmişte Osmanlı İmparatorluğu’na da başkent yapması sebebiyle önemli bir şehirdir. Çocuklarınızın Edirne hakkındaki bilgilerinin sadece tarih kitaplarıyla sınırlı kalmamasını istiyorsanız bu sömestr tatilinde Edirne’ye de günübirlik bir ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Kilyos

İstanbullular İçin Sömestr Tatilinde Gidilecek Yerler

İstanbul’dan çok fazla uzaklaşmak istemeyenler de aynı zamanda denizin tadını çıkarabilecekleri bir yer olan Kilyos sahiline gidebilirler. Yağışlı olmayan bir havada Kilyos sahilinde temiz hava eşliğinde güzel bir yürüyüş yapmak, civardaki kafe ve restoranlarda oturup bir şeyler yiyip içmek bile çocuklar için son derece yararlı olacaktır. Ayrıca buraya gelirken yanınızda fotoğraf makinenizi de getirmeniz muhteşem manzara fotoğrafları çekmenize olanak sağlayacaktır.

Adalar

İstanbullular İçin Sömestr Tatilinde Gidilecek Yerler

Pek çok İstanbullu hayatları boyunca Adalar’a gitmemiş. Eğer sizde onlardan birisiyseniz sömestr tatili ailenizle Adalar seyahati yapmak için güzel bir fırsat olacaktır. Adalarda bu mevsimde yürüyüş yapmak sizi şehrin gürültüsünden uzaklaştıracaktır. Dilerseniz bisiklet kiralayarak çocuklarınızın bu seyahatten çok daha fazla keyif almalarını da sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Acının Tanığı Hiroşima başlıklı makalemizde Hiroşima anıtı, Hiroşima gezilecek yerler ve Hiroşima ve atom bombası hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. Sömestr tatilini geçtik ancak, biz yaz tatili için gezecek bir yer bakıyoruz inşallah güzel yerler buluruz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın