İstanbul’da hafta sonu geldiği zaman ağaçlar altında veyahut güzel bir manzaralı bir mekanda leziz bir kahvaltı edip, sıcacık çayımızı yudumlamak güzel bir hafta bitimine başlamanın en eğlenceli yollarından biri.
Hadi gelin hep beraber İstanbul’da tespit edilen yeşillikler içindeki bu mekanlara ve aktüel kahvaltı fiyatlarına kısaca bir göz atalım.
1 – YOROS KAFE, ANADOLU KAVAĞI
İstanbul’da Tabiat Içersinde Kahvaltı Bölgeleri listemizin birincisi Anadolu Kavağı’nın yanı başında, Yoros Kalesi’nin yamacında, İstanbul’un eşi benzeri olmayan boğaz manzarasını güzel bir yöndengören, kaleye çıkan yokuş üstünde stepler durumunda konumlandırılmış, kırmızı pötikare örtüleri, ahşap masa ve sandalyeleri ile gayet sevimli vetabiat içersinde bir kahvaltı mekanı Yoros Kafe.
Hafta sonu yoğunluğu ile baş etmekte bazı zamanlar zorlandıklarındansabah saatlerinde gitmekte, Yoros Kalesi’ni kahvaltıdan ardındangezmekte yarar var.
Serpme kahvaltı fiyatı 30 TL.

2 – STELLA, POLONEZKÖY
İstanbul’da hafta sonu kahvaltı yapılacak mekanlar listesinin ikincisi,tabiat ile iç içe olmayı seven aileler içersinde İstanbul’un arka bahçesi konumunda yeşilin, ormanın korunduğu seyrek yerlerden biri Polonezköy.
Fatih Sultan Mehmet köprü yolu üzerindeki Kavacık sapağından sapılıp Acarkent’i atlattıktan ardından Polonezköy tabelalarını izleyerekulaşılabilen Polonezköy’de benim en çok tercih edilen mekanım ise STELLA.
Tepeden ormana hakim görünümü, yemyeşil ambiyansı ve orman yolunadolaysız irtibatı ile bence bölgedeki alternatiflerinden bir ismim önde.
Serpme köy kahvaltısı fiyatı şahıs başı 34 TL.

3 – SARI KÖŞK, EMİRGAN KORUSU
İstanbul’un en güzel korularından Emirgan Korusu bilhassa lale süreyitam bir resim şölene ev sahipliği yapıyor.
Sarı Köşk, Pembe Köşk ve Beyaz Köşk isimli üç köşkü içeriğindebarındıran koruda boğaza hakim görünümü nedeniyle en fazla Sarı Köşk ön tasarıya çıkıyor.
Kahvaltı servis edilen birçok mekanda bulunduğu gibi Sarı Köşk’te de kahvaltı hafta içi serpme, hafta sonu açık büfe olarak sunuluyor.
Beltur’a bağlı başka bütün köşklerde bulunduğu gibi hafta içi serpme kahvaltı fiyatı 2017 bakımından şahıs başı 32.5 TL karşılığında sunuluyor.
Hafta sonları açık büfe olarak sunulan kahvaltı içersinde şahıs başı 42.5 TL ücret talep ediliyor.

İstanbul’da Gezilecek Tarihi ve Turistik Yerler

4 – POLİNA, POLONEZKÖY
İstanbul’da Tabiat Içersinde Kahvaltı Edilecek Restoranlar listemizin dördüncüsü, ev yapımı pastaları, reçelleri, halka halka kesilmiş kızarmış patatesleri, çıtır çıtır köy biberleri ve Cabbar adlı papağanı ile nam salmış ağaçlar altında, yemyeşil başka bir Polonezköy mekanı.
Serpme köy kahvaltısı fiyatı şahıs başı 45 TL.
Fiyatlar ortalamanın üzeri.
Kahvaltı ertesi kestane ya da böğürtlen ROLADA, MADONNA veyahutçikolatalı POLİNA pasta denenesi…

5 – SAKLIGÖL KARAMANDERE TESİSLERİ,ŞİLE
İstanbul’da Tabiat Içersinde Kahvaltı Yapılacak Mekanlar listemizin beşincisi İstanbul’a bu kadar yakındayken defa uzaklarda hissedebileceğiniz göl kıyısında dingin ve sevgi dolu bir mekan Saklıgöl KaramandereTesisleri.
İstanbul Şile otoyolundan Şile’ye ulaştıktan ardından Şile merkezine girmek adına ana yoldan tam tersi istikamete saptığınızda karşılaştığınızSaklıgöl tabelalarını izleyerek Karamandere Köyü’nün az ilerisinde sizi bekleyen bu saklı gizli göle ulaşacaksınız.

ŞİLE SAKLIGÖL’DE GÖL KIYISINDA KAHVALTI
Göl kıyısındaki ahşap masalarda, tabiat içersinde yapabileceğiniz, bal, kaymak, reçel,peynir ve tipleri, ceviz, üzüm, otlu peynir ve sahanda yumurtadan meydana gelen serpme köy kahvaltısının hudutsuz çay da dahil şahıs başı fiyatı 2017 senesi bakımından 40 TL.
Omlet, menemen, mıhlama vb.
ayrıca ücretlendiriliyor.
Kahvaltı ertesi Saklıgöl çevresindeki 21 kilometrelik parkurda trekking yapıp yediklerinizi eritmek fiyatsız.

6 – KULİNDAĞ, MAHMUT ŞEVKET PAŞA KÖYÜ
2. Köprü yolundaki Kavacık sapağından çıkıp Riva’ya doğru hareket ederkenkarşılaştığınız Mahmut Şevket Paşa Köyü ayrımından ulaşılan Kulindağ, ormanlık bir vadinin yamacına heyetmiş bir dağ hanesi.
İstanbul’da kahvaltı yapılacak tabii yerler listemizin altıncısı olan mekanın kahvaltı konusundaki en devasa özelliği kendisi fırınlarından çıkan sıcacık pide, pizza, poğaça ve başka ekmek tipleri.
Yemyeşil bir orman, bol oksijen ve kuş sesleri.
Hafta sonu açık büfe, hafta içi serpme olarak servis edilen Kulindağ kahvaltısı şahıs başı 40 TL.

7 – KIR KAHVESİ, YILDIZ KORUSU (YILDIZ PARKI)
İstanbul’un göbeğinde olduğu halde içerisine ismim attığınız anda kentinkalabalığından sizi bir anda uzaklaştırıp tabiat ile biraraya getiren saklıgizli bir orman Yıldız Parkı.
Kır Kahvesi de Yıldız Parkı içindeki Malta Köşkü Beltur ve Çadır Köşkü gibi başka Beltur mekanlarına kıyasla henüz mütevazı olanı.
Servis alakalı, koruya nazır görünümü huzur verici.
Serpme kahvaltı 32,5, gözleme tipleri 10-13 TL aralığında, kavurmalı yumurta 12 TL.
Yıldız Parkı ulaşım ve kahvaltı ayrıntıları içersinde tıklayın.
istanbul_orman_icinde_kahvalti_yildiz_parki
YILDIZ PARKI’NDA KAHVALTI

8 – KEYF-İ BAHÇE, RİVA NEHRİ
Deniz ve tabiat tadını birlikte yaşam sürdürmek isteyen İstanbulluların enbasit ulaşabilecekleri lokasyonlardan bir tanesi olan Riva, ırmakkenarındaki kahvaltı bölgeleri ile de hafta sonu kent hayatından uzaklaşmak isteyenlerin kaçış noktalarından biri konumunda.
Riva Nehri kıyısında konumlandırılmış Keyf-i Bahçe de huzur veren Riva kahvaltı mekanlarının başında geliyor.
Keyf-i Bahçe kahvaltısında beş altı tür peynir, üç tür zeytin, mevsiminemakul üç tür ev yapımı reçel, bal, köy tereyağı, sögüş tabağı, nikotinböreği, sahanda köy yumurtası, simit ve poğaça tabağı ve demlik çay şahısbaşı 30 TL ücretle misafirlere sunuluyor.

9 – MESST CAFE, NAKKAŞTEPE
Nakkaştepe sırtlarında, boğaz ve köprü manzaralı Messt Cafe tavşanlarınçevrede dolaştığı defa geniş bir yeşil alana sahip.
Hafta sonları açık büfe kahvaltı servis edilen çocuk arkadaşı mekandasunulan türler epey kalifiye.
Açık büfe 45 TL, alabildiğine boğaz manzarasını yemyeşil bir bahçedenseyretmek defa eğlenceli.

10 – BAHAR COUNTRY, BAHÇEKÖY
Sarıyer’de Bahçeköy yolu üstünde tespit edilen kahvaltı ve mangal konseptli piknik meydanlarından biri Bahar Country.
Kavak ağaçları altında geniş bir alana konumlandırılmış mekan çocukların koşup oynayabileceği koca bir çim alana, parka ve futbol kalelerine de sahip.
Hem Piyasa günü hariç verilen serpme kahvaltı hatta Piyasa günlerisunulan açık büfe kahvaltı fiyatı şahıs başı 50 TL.

11 – FETHİ PAŞA SOSYAL TESİSLERİ, FETHİ PAŞA KORUSU
Anadolu yakasının boğaz kıyısında tespit edilen ve bu kazanın oksijen deposu olarak bilenen Fethi Paşa Sosyal Tesisleri Kuzguncuk ve Üsküdar arasındaki Fethi Paşa Korusu içersinde yer almakta.
Koru içersinde eğlenceli bir sabah yürüyüşü ertesi Sarayburnu’ndan Ortaköy’e kadar uzanan görkemli manzarayı seyir balkonundan izleyebilir, Fethi Paşa Sosyal tesislerinde İstanbul’da tabiat içindeki idealmaliyetli kahvaltılardan birini deneyimleyebilirsiniz.
Sosyal tesisler piyasa günleri defa kesif bulunduğu içersinde başkazamanlarda veyahut piyasa günü sabah saatlerinde gitmekte yarar var.
Sınırsız çay dahil kahvaltı tabağı 15 TL, Menemen 8, Paçanga böreği 5 TL.

12 – HİDİV KASRI, ÇUBUKLU KORUSU
Üsküdar-Beykoz kıyı yolu üstünde, Beykoz’daki Çubuklu savunununiçinde tespit edilen ve İstanbul’da kahvaltı yapılacak tabii yerler listemizin nihai esnasında tespit edilen Hidiv Kasrı İstanbul’unehemmiyetli tarihi yapılarından biri.
Hem kasrın tarihi dokusu hatta içersinde yer aldığı korunun güzelliği, gül bahçeleri, sincapları ve cıvıl cıvıl kuş sesleri piyasa kahvaltılarını cazipduruma getiriyor.
Beltur’a bağlı başka bütün köşklerde bulunduğu gibi Serpme kahvaltı 32,5 TL, cumartesi ve piyasa günleri sunulan açık büfe kahvaltı şahıs başı 42,5 TL, eşi benzeri olmayan boğaz görünümü ise değer biçilemez.

13 – YEŞİL VADİ Lokanta, ÇEKMEKÖY
Çekmeköy Çavuşbaşı yolu üstünde, gerçekte et ve mangal restoranı olarakgörev veren Yeşil Vadi Restoran’da sabahları da kahvaltı servis ediliyor.
Peynir tipleri, bal, kaymak, reçel, zeytin, söğüş, nikotin böreği vehudutsuz çaydan meydana gelen serpme kahvaltı 30 TL gibi gayet uygunbir ücret ile sunuluyor.
Geniş bir çim alana ve çocuk parkına da sahip mekanın yeşillikler içindeki çardaklı ve tahta masalı ambiyansı şehirden uzaktaymışsınız hissi uyandırıyor.

14 – FLAMİNGOKÖY, ÇATALÇA
İstanbul Avrupa Yakası’nda oturanlar içersinde hafta sonları tabiata kaçış rotalarından bir tanesi olan Çatalca’da tespit edilen Flamingoköy hem birtabii hayat parkı hatta kahvaltı mekanı olarak görev sağlıyor.
Flamingoköy kahvaltısı hafta içi serpme olarak, hafta sonu ise açık büfe olarak sunuluyor.
Siz dere kenarında Flamingo köy kahvaltısının tadını sürerken flamingolar da yanı başınızda sizlere eşlik ediyor.

Gelen Aramalar: doğa ile iç içe kahvaltı mekanları, istanbul avrupa yakası doğa kahvaltı, istanbulda doğa içinde kahvaltı yerleri

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın