İstanbul’ da Tatile Ne Dersiniz

Gerek köklü tarihi ile gerekse şehir yapısı olarak İstanbul vazgeçilemeyecek kadar güzel ve benzersiz bir ilimizdir. Dünyanın en büyük şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul tarih ile modern kültürün birleşim noktasıdır. Özellikle ülkemizde kültürel açıdan, tarihi açıdan ve daha bir çok alanda zengin seçenekler sunmaktadır.

İstanbul' da Tatile Ne Dersiniz

7 tepe üzerinde kurulmuş olan bu şehrimiz stresli ve yorucu trafiğe sahip olmasına rağmen tatilini burada geçirmek isteyenler için zengin içerikte alternatifler de sunmakta.

Ülkemizde en çok turist çeken ve özellikle de bunu 4 mevsim yapan en aktif şehrimiz şüphesiz ki İstanbul’ dur. ’ un yazı da kışı da farklıdır İstanbul’ u sevenler için.

İstanbul' da Tatile Ne Dersiniz

Hafta sonu kaçamakları ve tatil dönemini beklemeden kısa dönemli bir tatil yapmak isteyenler için işte öneriler!

İstanbul' da Tatile Ne Dersiniz

Tarihi dokusu ile İstanbul’ un ruhunu hissetmek istiyorsanız ilk konumunuz Sirkeci, Galata, Eminönü vb konumlar olmalıdır. Burada konaklamak isterseniz yine bu bölgelerden kendinize uygun otel seçiminde bulunabilirsiniz. Zira zaman zaman İstanbul’ un dar sokaklarında kaybolmak sizlere iyi gelecektir.

İstanbul' da Tatile Ne Dersiniz

İstanbul’ un bir nevi kalbi olarak adlandırılan Taksim her ne kadar yaşanan talihsiz olaylar ve son zamanlarda rahatsız edici düzeyde yapılanmalara maruz kalsa da gece hayatı, ara sokakları ile yinede turistlerin vazgeçilmez konaklama alanlarından bir tanesidir.

Temiz plajlara gitmek istiyorsunuz lakin İstanbul’ dan çok fazla uzaklaşmak istemiyorsanız o vakit Ağva, Riva, Şile, Kandıra, Kilyos, Polenezköy, Rumeli ve Anadolu Kavağı gibi bölgeleri tercih edebilirsiniz. Zira buralarda temiz ve ailenizle vakit geçirebileceğiniz bir çok plaj bulunmakta.

İstanbul' da Tatile Ne Dersiniz

İstanbul Gezilecek yerleri sıralayacak olursak gün içerisinde vakit buldukça bu yerleri gezip görmenizi tavsiye ederiz.

Sultan Ahmet Camii, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Ayasofya, Gülhane Parkı, Emirgan Parkı, Atatürk Arboretumu, Yerebatan Sarnıcı, Hırka-, Şerif olarak sıralayabiliriz. Bunun için özellikle de trafik vb koşulları göz önünde bulundurarak bir planlama yapıp işe başlamalısınız. İstanbul özellikle gezilecek yerler bakımından ve aktiviteler kapsamında bir çok alternatif sunmakta.

İstanbul' da Tatile Ne Dersiniz

 

Bir önceki yazımız olan İstanbul' da Çocuklar ile Gidilebilecek Yerler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın