İstanbul’ da Çocuklar ile Gidilebilecek Yerler

Özellikle çocuklu aileler için çocuklarla vakit geçirmek oldukça problem. Bunun için çocuklarınızın yaşlarının gezilebilecek alanlara uygun olabilmesi ve unun yanı sıra aynı zaman aktivitelere beraber katılarak keyifli bir gün geçirebilmeniz ilk kural. Sizleri bekletmiyor ve İstanbul’ da çocuklar ile gidilebilecek yerler hakkında bilgilerimizi paylaşıyoruz.

İstanbul' da Çocuklar ile Gidilebilecek Yerler

Barış Manço Müzesi

İstanbul Kadıköy’ de bulunan müze çocuklarının dikkatini çekebilecek özellikte tasarlanmıştır. Müze içerisinde Barış Manço’ nun kıyafet odası, yemek odası ve salonunda dikkat çekici kıyafetler ve benzeri kişisel eşyalar sergilenmektedir.

Özellikle müzenin ikinci katında çocuklar için ayrılmış bir bölüm bulunmakta. Bu odada çocuklar için Barış Manço’ nun yıllar önce yayınlanan programı yayınlanmakta.

Haftanın her günü Pazartesi haricinde sabah 09:00 ile 17:00 saatleri arasında müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul' da Çocuklar ile Gidilebilecek Yerler

 

Rahmi Koç Müzesi

Özellikle okul çağındaki çocuklar için oldukça verimli bir gezi olacak olan Rahmi Koç Müzesi içerisinde eski dönemlere ait arabalar, motorlar ve aklınıza gelebilecek daha bin bir çeşit eşya bulunmaktadır. Deniz altına inebilir, eski zaman trenlerinde zamana yolculuğa çıkabilir ve tüm gün boyunca keyifli bir gün geçireceğiniz yeni şeyler öğrenerek hem keşfedip hem de burada çocuğunuzla eğlenebilirsiniz.

Müze Salı ve Pazar günleri 10:00 ile 18:00 saatleri arasında açıktır.

İstanbul' da Çocuklar ile Gidilebilecek Yerler

Vialand

Bir nevi eğlencenin merkezi diyebiliriz. Lakin bu alanda her ne kadar küçük çocuklar için uygun mertebe oyuncaklar bulunsa da burada belirli bir yaş kriterinin altında çocukların çok fazla oyuncaklarla vakit geçirebileceğini sanmıyorum. Son derece büyük ve özellikle büyük yaş grupları için eğlenceli vakit geçirebilecekleri bir yer diyebiliriz. Konum olarak Vialand Eyüp’ de bulunmaktadır.

İstanbul' da Çocuklar ile Gidilebilecek Yerler

Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi bir çok oyuncağın bir arada sergilendiği e müze içerisinde 3 kuşağında keyifli vakit geçirebileceği bir yerdir. Konum olarak Göztepe’ de bulunur ve şunu söylemeliyiz ki çocuklarınız ile oyuncak müzesini ziyaret edecek olursanız onlarla ortak bir mutluluk yaşayabileceğinize emin olabilirsiniz.

İstanbul' da Çocuklar ile Gidilebilecek Yerler

Snowpark

Kış gelmeden çocuklarınızla eğlenceli bir aktivite yapmak istiyorsanız Snowpark tam sizlik. Kar üzerinde futbol, basketbol oynayarak veya kayarak çocuklarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu önerimiz ise Toriun AVM içerisinde Haramidere’ de bulunmaktadır.

İstanbul' da Çocuklar ile Gidilebilecek Yerler

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Doğal Güzelliklerin Koyun Koyuna Olduğu Belde/ Amasra başlıklı makalemizde Amasra hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın