İsrail Gezi Rehberi

İsrail, Afrika ve Asya kıtasının birleştiği yerde bulunan küçük bir ülkedir. 8,2 milyon nüfusa sahip İsrail, tüm dinden insanların isteyeceği bir yer. Bu yüzden bugünkü yazımızda sizlere İsrail seyahatiniz için yerlerin listesini çıkardık.

 

İsrail Gezi Rehberi

Kudüs, İsrail Devleti ve halkı tarafından ‘bölünmez başkent’ olarak görülür. Kısa bir zaman önce ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımıştır. Müslümanlar için en önemli yapılardan biri olarak görülen burada yer alıyor. Ancak içeri girmek istiyorsanız, çok açık kıyafetler giymeyin. İbadethane olduğundan dolayı bazı kurallar mevcut.

 

İsrail Gezi Rehberi

Eliat, Akabe Körfezi’nde bulunan bir liman kenti olmakla birlikte, İsrail’in en fazla turist çeken yerlerinden de biridir. 4-5 yıldızlı oteller, ucu bucağı olmayan plajları, bol hareketli gece hayatı, çöl keşifleri, müzeleri ve resifleri gibi sayısız özelliklere sahip. Sevdiklerinizle beraber mükemmel bir tatil yapmak istiyorsanız, Eilat tam da sizlere uygun bir yer…

 

Lut Gölü

İsrail Gezi Rehberi

Lut Gölü ya da bilinen bir diğer adı ile Ölüdeniz, dünya üzerinde en alçak tuz gölü olarak bilinir. Bir diğer önemli özelliği ise yine dünya üzerinde en tuzlu 3. göl unvanına sahiptir.

 

Carmel Pazarı

İsrail Gezi Rehberi

Carmel Pazarı, İsrail’in Kudüs’ten sonra en büyük şehri olan Tel Aviv’de bulunuyor. Müslüman, Hristiyan ve Yahudi ticaret erbaplarının ürünlerini satışa çıkardığı yerdir. Carmel Pazarı’nda yiyecekten, elbiseye, meyve, sebze, baharat kısacası aklınıza gelen her şey satılmaktadır. İsrail seyahatinizde, Carmel Pazarı’na mutlaka uğramanızı öneririz.

 

Bir önceki yazımız olan Belçika Gezi Rehberi başlıklı makalemizde avrupa birliği, Belçika ve gezi rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. Eilat gitmiştik biz en çok turistin bulunduğu yer zaten burası, onun için hem otelleri fazlasıyla var hemde gezecek yerleri.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın