İlkbahara girmemize sayılı günler kala akıllarında “biraz havalar ısınsa da denize girsek” düşüncesi olanların gidebilecekleri güzel yerler mevcut. Gerek ülke sınırları içerisinde gerekse bize yakın bazı ülkelerde ilkbaharda denize girmek mümkün olabiliyor. Ancak elbette ülkemizde denize girecekler için havaların ısınmasına kanıp bütün gün plajda güneşlenmek biraz riskli olabilir. Çünkü bahar aylarında hava sıcaklıkları ani değişimler gösterebiliyor. Güneşli bir günde kumsalda güneşlenirken uyuyakalmanız üşüyerek uyanmanıza yol açabilir.

Antalya

İlkbaharda Nerelerde Denize Girilir?

Elbette ülkemizde ilkbahar aylarında denize girilebilecek yerler arasında ilk akla gelen Antalya oluyor. Burada kış aylarında bile zaman zaman denize girmek mümkün. Ancak ilkbahar aylarında hem havalar nispeten ısınıyor hem de Antalya yaz aylarındaki kadar kalabalık olmuyor. Bu bakımdan sakin bir şekilde Antalya’da denize girmek mümkün.

İzmir

İlkbaharda Nerelerde Denize Girilir?

Eğer şanslıysanız ilkbaharda İzmir’de denize girebilirsiniz. Ancak İzmir sahilleri Antalya’ya göre çok daha fazla rüzgâr almakta. Bu yüzden denize girmek için İzmir’e gittiğinizde biraz da şansınızın olması gerekiyor ki tatiliniz rüzgârlı bir zaman denk gelmesin.

Kıbrıs

İlkbaharda Nerelerde Denize Girilir?

Kuzey Kıbrıs ilkbaharda denize girmek için uygun olan bir başka yer. Ülkemizle karşılaştırıldığında hava sıcaklığı bahar aylarında 25 dereceleri bulabiliyor. Bu da denize girmek için gayet güzel bir sıcaklık. Sadece Kuzey Kıbrıs’ta değil, Güney Kıbrıs da denize girilebilecek yerler arasında.

İsrail

İlkbaharda Nerelerde Denize Girilir?

Biraz daha güneye inmek için zamanı olanlar ise İsrail’i tercih edebilirler. Özellikle Tel-Aviv ilkbaharda denize girmek için ideal yerlerden bir tanesi. Ancak burası bahar aylarında yaz aylarına göre daha kalabalık olmakta. Bunun sebebi ise yazın sıcaklığın gün içinde 45 derecelere kadar yükselmesi. Hal böyle olunca da insanlar sıcak havanın altında güneşin tadını çok fazla çıkaramıyorlar.

Bir önceki yazımız olan Nisan Ayında Gidilecek Yerler başlıklı makalemizde Nisan ayında gidilecek yerler ve Nisan ayında nerelere gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. İlk bahara girdik, daha havalar tam ısınmadı ama yinede bazı şehirlerimiz çok sıcak oluyor o şehirlerde denize girebiliriz sanırım.

  2. Ülke dışında çok sıcak yerler var bakalım, bede kıbrıs gibi bir ülkeye gidip küçük bir tatil yapma planındayım.

  3. Havalar daha tam ısınmadı, ben açıkcası denize daha girmek için çekiniyorum, yinede çok sıcak şehirlerimiz var eğer onlar kafama yatarsa tatile çıkacağım kesinlikle.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın