Yaşlı Amca Hangi Tür?

Yaşlı Amca, 2012 yılında dijital kayıtlarına başlayan, vokalde ve ritim gitarda Artun Özoğlu, lead gitar ve geri vokalde Sarper Sonbay, bas gitarda Hüseyin Tosun ve davulda ise Barış Kutlu’nun bulunduğu Türk alternatif rock grubu.

Yaşlı amca Ankaralı mı?

Yaşlı Amca; rock müzikle kurdukları ortak bağ nedeniyle ilkokul yıllarından beri dost olan 20 yaşında iki Ankaralı gencin hikâyesinin adı…

Yaşlı amca grubu ismi nereden gelir?

O şarkı hiç piyasaya çıkmadı ama hikayesi grubun adını ortaya çıkardı diyebiliriz. Şarkının ilham kaynağı ise bestekar ve tunalı kesişiminde, neredeyse o zamanlar her gün gitar çalan yaşlı bir amcadan geliyor.

Yaşlı amca kaç şarkısı var?

Kaliteli Müziğin Adresi Ankara’dan Yaşlı Amca ve 13 Şarkısı

Yaşlı amca nasıl kuruldu?

Yaşlı Amca, 2013 yılında solist ve ritim gitar Artun Özoğlu, lead gitarist ve back vokal Sarper Sonbay, bas gitarist Hüseyin Tosun kadrosuyla kuruldu. Kısa sürede “Üçüncü Yeniler” akımının en sağlam ekiplerinden biri oldular.

Yüzyüzeyken Konuşuruz ne tür müzik yapıyor?

Yüzyüzeyken Konuşuruz, Mayıs 2011’de Engin Sevik ve Kaan Boşnak tarafından kurulmuş olan alternatif rock grubudur. Başlarda Kaan Boşnak’ın kendi şarkılarını kaydedip yayınlamasıyla oluşan proje, dinleyicilerinden yoğun ilgi ve beğeni topladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *