Phuket adasında görülecek yerler

phuket adasında görülecek yerler

PHUKET GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER

PHUKET GEZİ REHBERİ

Uzun yıllar önce gerçekleştirdiğimiz Bangkok-Pattaya-Singapur üçlemesi sırasında Phuket’in Pattaya’ya nazaran daha tropik bir destinasyon olduğunu duyuyor, Phuket ve Phi Phi adalarını ileriki yıllarda keşfetmek üzere aklımızın bir köşesine koyuyoruz. Nihayet geçtiğimiz Kasım ayında soğuk kış günlerimizi sıcak havalar ile şenlendirmek üzere çıktığımız Uzak Doğu turumuzda Hongkong’un ardına Phuket’i ekliyor, tropik denizinde ve plajlarında pek keyifli bir tatil yapıyoruz.

Gece geç vakit Hong Kong’tan direkt uçuş ile Phuket Uluslararası Hava Alanı’na ulaşıyor, otelimizin bulunduğu, aynı zamanda adanın en hareketli gece hayatına sahip Patong Beach’e taksi ile yaklaşık 1 saatte ulaşıyoruz. 40 kilometrelik yol için 800 THB (yaklaşık 65 TL) ödüyor, tropikal adanın tropikal konseptli otellerinden BURASARI RESORT ile buluşuyoruz.

phuket adasında görülecek yerler

PHUKET’TE KONAKLAMA

Phuket Gezilecek Görülecek Yerler listesindeki Patong’un meşhur gece hayatı nasılmış bir bakalım… Yürüyüş mesafesindeki Bangla Road ışıl ışıl. Bar ve gece klüplerinin sokaklara taşan gösterileri arasında şaşkınlık içerisinde ilerliyoruz.

phuket adasında görülecek yerler

PHUKET GECE HAYATI

Yol yorgunu olduğumuzdan mütevvellit, pek de havaya giremiyor, bu kez kumsaldan yürüyor, dalga sesleri eşliğinde odamıza dönüyoruz. Ertesi sabah ilk heves havuza cup diye atlıyor, otelimizin egzotik bahçesinde aldığımız kahvaltı sonrası başlıyoruz tuk tukçularla pazarlığa.

phuket adasında görülecek yerler

PHUKET’TEKİ EGZOTİK OTELLER

Bangkok seyahatlerimizden aşina olduğumuz TUK TUK Tayland’da kısa mesafeler için yaygın bir ulaşım şekli ve Tayland sınırlarındaki çoğu şey gibi ücreti pazarlığa tabi. Patong adanın en canlı yerleşim yeri olsa da denizi pek cazip değil. Amcanın biri 200 THB karşılığında  bizi yakın koylardan birine götürmeyi kabul ediyor.

phuket adasında görülecek yerler

PHUKET’TE ULAŞIM

1-KARON BEACH, KATA BEACH, CORAL ISLAND

Efil efil bir yolculuk sonrası  sakin ve keyifli bir kumsal, Phuket Gezilecek Görülecek Yerler listemizin 1.si Karon Beach’e ulaşıyoruz. Bir yüzme, bir güneşlenme ve bir tuk tuk sonrası bir sonraki koy Kata Beach’e geçiyoruz. Her iki koydaki deniz iyi güzel hoş da, büyüleyici bir renk ve berraklığa sahip değiller.

phuket adasında görülecek yerler

PHUKET PLAJLARI

Sorup soruşturuyor, taksi ile adanın tam güneyindeki Rawai Beach’e gidip LONG TAIL dedikleri ince uzun botlarla Coral Island’a geçiyoruz. İşte şimdi oldu.

Şu anda tam anlamıyla egzotik bir adadayız. Hindistan cevizi suyumuzu yudumluyor, rengarenk balıklarla iç içe yüzüyoruz. Long Tail’ci amca ile sözleştiğimiz saatte tekrar buluşup Phuket Adası’na geri dönüyoruz.

phuket adasında görülecek yerler

PHUKET’TEKİ EGZOTİK ADALAR

2-BAAN RIM PA, BANGLA ROAD, PHUKET GECELERİ

Akşam eğlence hayatına dalmadan önce, namını duyduğumuz ve 3 gün önceden  rezervasyon yaptırmış olduğumuz Patong sahilinin kuzey ucunda, deniz kıyısındaki restoran Baan Rim Pa’da çok keyifli bir akşam yemeği yiyoruz. Ambians da, lezzetler de muhteşem, kendimizi tropik adada çekilen bir film setindemişiz gibi hissediyoruz.

phuket adasında görülecek yerler

PHUKET’TE YEME İÇME

Phuket’teki gece hayatının kalbi Patong’da, Patong’un da Bangla Road’da atıyor. Trafiğe kapalı bir cadde boyunca sağlı sollu barlar ve klüpler hayal edin. Canlı müzik eşliğinde eğlenmek isteyene canlı performans ve eğlence, boru dansı isteyene dans show, dahasını isteyene dahası?

phuket adasında görülecek yerler

PHUKET’TE GECE HAYATI

Biz dahasını almayalım, alana da mani olmayalım diyor, kâh boru tepelerinde akrobasi yapan kızları izliyor, kâh kendimiz dans edip eğleniyoruz. İki arada bir derede kendimizi bir sonraki gün için Phuket Gezilecek Görülecek Yerler listemizin 3. sü Phi Phi Adaları Turuna yazdırıyoruz.

3-PHI PHI ADALARI

Sabah erken kalkıp tur servisi ile hız botunun kalkacağı kıyıya gidiyoruz ve macera başlıyor. Keyifle teknenin arkasına kurulmuşken, hız ve dalgadan dolayı yerimizde zıplamaya başlayınca kendimizi içeriye zor atıyoruz. İlk durağımız Maymun Adası.

phuket adasında görülecek yerler

PHUKET MAYMUN ADASI

Gezi teknesi adaya yanaşıyor ama biz tekneden inemiyoruz çünkü maymunlar koruma altında. Atılan muzları keyifle yiyen maymunları seyredip ada ile vedalaşıyoruz. Adanın ikinci durağımız olan kısmında öğle yemeğimizi alıyor, deniz ürünü ağırlıklı menü yine başımızı döndürüyor.?

UZAK DOĞU LEZZETLERİ

Leonardo Di Caprio’nun başrolde olduğu THE BEACH filminin çekildiği Maya Bay’de sıra. Phi Phi Adaları’ndaki en popüler kumsalında çektiğimiz onlarca pozun yeterli olduğuna kanaat getirince kendimizi berrak sulara bırakıyoruz.

PHI PHI ADALARI

Son durak yine pek tropikal bir ada olan Khai Nok. Burada 1.5 saatimiz var, süre yeterli gibi duruyor ama biz nemolarla ile birlikte yüzmelere doyamıyoruz.

PHUKET’TEKİ EGZOTİK ADALAR

Akşam 4 gündür süregelen Uzak Doğu mutfağı maceralarımıza bir ara veriyor, Wine Connection isimli bir İtalyan restoranında karar kılıyoruz. Gayet hoş bir ambiansta deniz ürünlü pizzamız ve beyaz şarabımız ile birlikte pek mutluyuz.? Gece bit tabi Bangla Road’da sonlanıyor, bu kez travesti ablaların sokağında insan manzaralarını gözlemliyoruz.

You might be interested:  Gazoz Açacağı Hangi Tür Kaldıraç?

PHUKET’TEKİ TRAVESTİLER

4-LE MERIDIEN BEACH RESORT

Phuket’te son günümüz.Bugün gezip durmayalım, biraz keyif yapalım diyor, merkezden bir kaç koy uzaklıktaki Le Meridien Beach Resort’u sahilindeki şezlonglara seriliyoruz. Kumsalda karşımıza çıkan file koşar adım yaklaşıyor, kocaman, ıslak ve mucuk sesli bir fil öpücüğünü kapıyoruz.

TAYLAND FİLLERİ

  • Sahildeki otel restoranında yemeğimizi aldıktan sonra hem Le Meridien ile hem de Phuket ile vedalaşıyoruz.
  • Hong Kong Gezilecek Yerler için tıklayın…
  • Diğer Uzak Doğu Gezileri için tıklayın…

Phuket Gezilecek Yerler Listesi, Tayland

Tayland’ın en erişebilir adalarından biri olan Phuket adası Tayland’ın en popüler ve en iyi plajlarına giriş-çıkış sağlayan bir adadır.Birçok önemli plajlara Phuket adası üzerinden gidebilirsiniz.Phuket’te gezilecek yerler bakımından en iyi adalardan biridir.

phuket adasında görülecek yerler

Phuket adasında dilediğiniz birçok Tayland yemeklerini bulabileceğiniz gibi batı yemeklerine hakim olan birçok restoran bulmak mümkündür. Bangkok’a nazaran fiyatların daha uygun olması bu adayı daha da çekici kılmaktadır.

Muhteşem plajları ve o masmavi gökyüzü görüntüsü, güneşin doğuşu ve batışını seyretmek inanılmaz bir deneyimdir ve Tayland’a gelen herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken adalardan biridir.

Özellikle çiftler için muhteşem bir yerdir.

phuket adasında görülecek yerler

Phuket Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar

Kalim Bay : Phuket adası kuzey ucunda bulunan bu muhteşem plaj modern bir hale gelmiştir. Kıyı boyunca popüler barlar ve restoranlar bulabilirsiniz.

 Gece marketleri : El yapımı ürünler,hediyelik eşyalar,giysiler ve birçok sahte ürünleri ile tezgahları dolduran Phuket gece marketleri,popüler olan pazar tarzı bir markettir.Dilediğiniz birçok eşyayı uygun fiyatlara bulabilirsiniz.Fiyatlar genelde turistler için değişiklik göstermektedir bu yüzden sıkı bir pazarlık yapmayı unutmayın.

Kata ve Karon Plajları : Phuket’te favori plajlarımdan olan Kata ve Karon’a bir göz atmanızda fayda var. Tabi buralara gelmeden başka plaj seçenekleri vardır.

Ancak bu plajların suyunun daha temiz olduğunu düşünmekteyim siz de gidince bunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Ayrıca Tuk Tuk ile veya motosiklet ile yakınlarında bulunan muhteşem manzaralara sahip önemli noktalara ulaşabilirsiniz.

phuket adasında görülecek yerler

Cherng Talay : Birkaç popüler plajı bulunan Cherng Talay biraz daha elit bir müşteri potansiyeline sahiptir.Burada konaklamak isterseniz Laguna Kompleksi sizin için ideal bir seçenektir fiyatlar diğer alanlara göre biraz yüksektir fakat çift olarak seyahat ediyorsanız en iyi seçeneklerden biridir.

Gurbetçilerin en popüler yerlerinden biri olan Cherng Talay bölgesi villa veya daire kiralamak isteyenler için ideal yerlerdendir.Üst düzey plaj kulüpleri,restoranlar ve barlar bulunmaktadır.

Singh Plajı : Eğer araba veya motosiklet ile buraya gelirseniz Laem Singh plajına mutlaka bir göz atın derim.

Daha sakin Phuket Plajları :

Ao Yon, Cape Panwa, Banana beach, freedom beach ve paradise beach Phuket’te gezilecek turistik yerler listenize eklemeniz gereken plajlardandır.Ayrıca daha sessiz ve sakin bir plaj arayanlar için iyi bir seçenek olabilir.

phuket adasında görülecek yerler

Kültürel turistik yerler

Phuket adasında en popüler noktalar,Wat Chalong,Phuket Old Town ve Big Buddha Phuket’in tarihi yerleri arasında en popüler yerlerdendir.Birbirlerine oldukça yakın olan bu yerleri rahat bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Big Buddha (Büyük Buda) : Bir dağın tam üzerine inşa edilmiş bu büyük budanın etrafında ayrıca manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.Oldukça büyük olan bu budanın anlamlı ve uzun bir geçmişi vardır dilerseniz uygun fiyatlara rehber tutarak gezinizi anlamlandırabilirsiniz.

Wat Chalong : Tapınakların en fazla bulunduğu bu alan Tayland’ın en çok bilinen alanlarından biridir.Zengin Thai ve Budist mitolojosini sergileyen budalar ve tapınaklar görülmeye değer yerlerdendir.

Phuket Old Town

100 yıl önce Phuket’in nasıl bir durumda olduğunu görmek istiyorsanız Old Town’a mutlaka uğramalısınız.100 yıl önce Kalay maden araması yapmak için gelen Çinliler ve Avrupalıların izlerine rastlayabileceğiniz bu küçük kasaba nostalji yaşabileceğiniz bir yerdir.

Geleneksel tekstil dükkanları, Çin-Portekiz mimari eserleri ve Çin dükkanlarının çarpıcı örneklerini bu kasabada bulabilir.Tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.Günümüzde birçok restoran, barlar, kahve dükkanları, butikler ve pansiyonlar bulabileceğiniz bu kasaba Tayland’ın en popüler kasabalarından biridir.

phuket adasında görülecek yerler

Phuket’te Nerede yemek yenir ?

Phuket’te yemeklerinizi en romantik ve uygun fiyatlara yiyebileceğiniz doğal restoranları denemenizi tavsiye ederim.Eski televizyonların,filizlenen bitkilerin her köşeden dışarı çıkması,küçük şelaler,balık havuzları ve geleneksel bu Thai kulübelerinden yiyeceğiniz yemekler muhteşem lezzetli ve uygun olacaktır.Ayrıca bu doğal restoranların samimi ve hoş bir atmosferi vardır.

You might be interested:  Seyahat Başvuru Sonucu Ne Zaman Gelir?

Kahvaltı için Old Town’da bulunan The Gallery By Pinky iyi bir seçenek olabilir.Dilediğiniz birçok geleneksel kahvaltıları ya da batı kahvaltılarını bulabilirsiniz.Öğle veya akşam yemekleriniz için eğlenceli bir restoran olan,İtalyan ve Dünya mutfaklarından hizmet veren La Gaetana restoran iyi bir seçenektir.

Gün Batımını en iyi seyredebileceğiniz yerler : Rahat sofalarda uzanıp güneşin ve manzaranın tadını çıkartabileceğiniz en iyi yerlerden biri olan Catch Beach Club denenmesi gereken yerlerdendir.Ayrıca Surin plajı da gün batımı seyredilebilecek en iyi yerlerden biridir.

phuket adasında görülecek yerler

Phuket Çevresinde Gezilecek Yerler

Maya Bay : Phuket’ten turlar ile ya da yalnız gidebileceğiniz bu muhteşem ada Leonardo DiCaprio’nun filmlerine konu olmuş ve popülerliğini Leonardo Adası olarak sürdürmektedir.Muhteşem bir sahili,temiz bir suyu ve harika manzaraları bulunan bu adayı imkanınız varsa mutlaka ziyaret edin.

Phang Nga Bay (James Bond Adası ) :Phuket doğu ve kuzey kıyılarını çevreleyen James Bond’un ”The Man With Golden Gun” adlı filmini çektiği nefes kesen doğal güzellikleri bulunan büyülü bir yerdir.Bu adaya tur tekneleri ile gelirseniz yol boyunca kireçtaşı deniz mağaralarını,müslüman balıkçı köylerini görebilir Ya da büyük kayalıklar üzerinden atlayışlar yapabilirsiniz.

Raya,Koh Kai ve Coral Adaları : 30 dakikalık tekne turları ile Phuket çevresinde muhteşem adalar vardır.Eğer grup olarak seyahat ediyorsanız kesinlikle Longtail adı verilen tekneleri denemelisiniz.Eğlenceli bir yolculuk yaparak daha adalara ulaşmadan eğlenebileceksiniz.

Similan Adası Milli Park : Phuket gezinizde belki de en çok seveceğiniz adalardan biri olacak Similan adası muhteşem kayaları ve temiz sularıyla turistlerin uğrak yerlerinden biridir.Diğer adalara göre daha uzun bir yolculuk yapmanız gerekiyor,yaklaşık 3 saat süren yolculuk sonunda göreceğiniz ada kesinlikle bu uzun yolculuğa değecektir.

Booking.com

Phuket Gezi Rehberi – Bilgiler

Yağmurlu sezonda ziyaret edin : Ekim-Nisan ayları arası Phuket adası için en iyi zamandır.Phuket yeşillik alanları en iyi görebileceğiniz olan bu sezonda muhteşem fiyatlara otel,hostel veya villalar bulabilirsiniz.

Bangkok’tan Phuket kasabasına gitmek için gece otobüsünü tercih edin :Eğer bütçeli bir Asya seyahati yapıyor ve Phuketi’de aradan çıkarmak istiyorsanız gece otobüslerini tercih ederek hem uygun fiyatlara otobüs bileti alabilirsiniz hem de konaklama için o gece hiçbir ücret ödememiş olursunuz.

Motosiklet Kiralayın : Eğer Phuket’de 4-5 gün veya daha fazla kalmayı planlıyorsanız mutlaka motosiklet kiralamayı düşünmelisiniz.Çünkü birçok noktaya ulaşım biraz zor olduğundan ve yürüme mesafesinde pek yer bulunmadığından motosikletiniz ile dilediğiniz yere gidebilirsiniz.Ayrıca 4-5 gün kiralamak isterseniz fiyatlar çok daha ucuza gelecektir.

Tuk tuk ve Taksilerden uzak durun : Özellikle Patong’da müthiş pahalı taksi ücretlerinden uzak durun.Plajlar arası tuk tuk ve taksilerden başka ulaşım aracı olmadığı için ya yürüyerek gidebilirsiniz, Ya da kiraladığınız motosiklet ile gidebilirsiniz. Israrla bu ulaşım araçlarını kullanmak istiyorsanız, dilediğiniz zaman taksileri ve tuk tukları bulabilirsiniz.

Eğer Phuket kasabasını görmeyi planlıyorsanız, Phuket kasabasından dilediğiniz birçok plaja 30-50Baht (9-15tl)’ye halk otobüsleri ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Fakat unutmamanız gereken plajlar arası otobüs bulunmamaktadır ve başka plaja geçmek istiyorsanız kasabaya tekrar dönmeniz ya da taksileri kullanmanız gerekmektedir. Sonuç olarak kesinlikle motosiklet kiralamayı düşünmelisiniz.

Phuket Gezilecek Yerler Videosu

Sokak Yemeklerini yemekten korkmayın :  Ucuz ve lezzetli yemekleri olan sokak satıcılarının yemeklerini mutlaka denemelisiniz.3-4 yıldır Phuket’de yaşayan bir İskoç gezgin ile tanıştım ve 4 yılda gıda zehirlenmesi gibi kötü sonuçlara sebep olacak bir durum görmediğini ve duymadığını söylemektedir.Ayrıca zabıta gibi bir denetleme kurumlarının olduğundan dolayı bu tür sıkıntılar pek meydana gelmemektedir.Ama yine de dikkat etmekte fayda var.

Phuket Yakınlarında Görülecek 7 Yer | Turna.com

Uçak Bileti

phuket adasında görülecek yerler

  • Tayland‘ın ve Güneydoğu Asya‘nın dünyaca ünlü turizm adası Phuket, nefis iklimi, doğal güzellikleri ve el değmemiş koylarıyla her yıl binlerce seyahat severin ziyaret ettiği bir destinasyon.
  • Dünyanın en iyi dalış noktaları arasında gösterilen Phuket’in çevresinde yerel kültürü deneyimleyebileceğiniz, berrak denizi, tropik atmosferi, tarihi ve enfes doğasıyla öne çıkan onlarca durak var.
  • Tayland uçak bileti seçeneklerine göz atın.

Phuket Yakınlarında Görülecek Yerler

1. Phi Phi Adası

Mobil Uygulama

phuket adasında görülecek yerler

Phuket Limanı’ndan sürat tekneleriyle 45 dakikada ulaşılan Phi Phi Adası, yemyeşil ağaçlarla bezeli kalker tepeleri ile ünlü. Phi Phi Adası’nda makakları görebileceğiniz Maymun Plajı, beyaz renkli ince taneli kumsalıyla Laem Thong Plajı ve dalış rotaları görmeye değer.

You might be interested:  Windows Kurulumu Ne Tür Bir Yükleme Yapmak Istiyorsunuz?

2. Phang Nga Körfezi

Phang Nga Körfezi, etrafı yemyeşil ağaçlarla sarılı 100’den fazla dik kayalıkla çevrili. Tekne turları ile denizden muhteşem manzaraya sahip olan adacıkları görmek isteyenler Phuket’ten kalkan teknelerle bölgeye hareket ediyor.

Körfez, Ao Phang Nga Milli Parkı olarak koruma bölgesi içerisinde yer alıyor. Körfezde yer alan en ünlü nokta ise 1974 yapımı James Bond filminin çekildiği Koh Tapu. Koh Ping Ghan, kaya oluşumlarını görmek için uğramanız gereken yer.

3. Racha Adaları

Phuket’in 12 km güneyinde bulunan Racha Adaları, Phuket’ten günübirlik gidilebilecek yerler arasında. Ada, turkuaz renkli deniz suyu ve ince taneli kumsallarıyla tatilcilerin gözdesi.

Adanın en popüler noktası ise at nalı şeklindeki Aachan Yai, Ao Tawan Tok adlı koyu ve lüks konaklama tesisleri ile villaların bulunduğu Racha Resort.

4. Ko Tapu Adası

Ko Tapu Adası, James Bond Adası olarak da anılıyor. Phang Nga Körfezi’nde yer alan adaya Phuket’ten günübirlik tekne turları ile ulaşılıyor. James Bond: The Man With Golden Gun filminin çekildiği ada bu filmden sonra James Bond ismiyle özdeşleşmiş durumda.

5. Monkey Island

Maymun Adası (Monkey Island), Panwa Burnu’nun sonunda yer alıyor. Ada, yürüyerek veya kano kiralayarak ulaşılabilen bir koruma bölgesi. Maymunları daha yakından görmek isterseniz, bazen agresif olabileceklerini ve kimi durumlarda saldırgan olabileceklerini göz önünde bulundurun.

6. Khao Lak

Khao Lak, üç milli parkıyla bölgenin en korunan doğal yaşama sahip yerleri arasında. Fil safarisi, bambu rafting etkinliği, dalış gibi aktivitelerin yapıldığı ada, Surin ve Similian adaları için de aktarma merkezi işlevinde.

7. Mu Ko Similan Milli Parkı

Mu Ko Similan Milli Parkı, Phuket’e 90 km uzaklıkta, 70 kilometrekarelik bir genişlikte, 11 ıssız ada ile çevrili. Phuket’in popüler turizm merkezlerinden kaçmak isteyenler için tam anlamıyla bir kafa dinleme yeri olan milli park, Phuket’e sürat teknesiyle 2 saat uzaklıkta.

Otobüs Bileti

phuket adasında görülecek yerler

İlginizi Çekebilir

phuket adasında görülecek yerler

Tayland’ın en büyük adası ve en
popüler turistik merkezi olan Phuket, efsane doğası ve olağanüstü mimarisi ile
turistlerin gözde yerlerinden biridir. Gezip görebileceğiniz birçok turistik
mekan, konaklayabileceğiniz harika oteller, tadıyla damağınızı şenlendirecek
harika yemekler, eşsiz havası ve atmosferiyle çok güzel plajlar sizi Phuket’te
bekliyor.

Phuket adasının batı sahilinde
yer alan plajlar, adanın doğal güzelliklerini gözler önüne seriyor. Adanın en
çok turist çeken yerlerinden birisi olan Patong Beach, eşsiz beyaz kumlarıyla
sizi büyüleyecek.

Bu sahil, Bangla Road çevresindeki gece hayatı sayesinde
sürekli kalabalık ve akıcı durumda. Gündüz Patong Beach’te vakit geçirdikten
sonra sonra geceleri Bangla Road çevresinde eğlenebilirsiniz. Patong’a göre
daha sakin olan Kata Beach de turistlerin başka bir gözdesi.

Tropikal havası ve
deniziyle atmosfer sevenler ve kafa dinlemek isteyenler için ideal. Ayrıca
yılın belirli dönemlerinde sörf yapmaya çok uygun bir yer. Karon sahili de bu
üçlünün arasında yer alıyor. Temiz bir denize sahip olması bu bölgeyi tercih
edilebilir kılıyor.

Ayrıca burda yer alan Karon Viewpoint’ten bu üç sahilin
manzarasını da izleyebilirsiniz.

Phuket 4K

Plajlarda stresinizi attıktan
sonra daha sakin ve turistik yerleri gezmek, farklı yerler ve yaşamlar görmek
istiyorsanız Phuket bu yönden de çok zengin bir lokasyondur. Bu yerlerden en
önemlisi Chalong Bay’dir.

Burda gezilecek yer, alışveriş mekanları ve eğlence
merkezleri bolca bulunmaktadır. Adeta adanın kalbi diyebiliriz buraya. Chalong
Bay’e geldiğinizde, adanın yarısından görülebilen devasa Big Buddha heykelini
görmeden ayrılmayın.

Oldukça ihtişamlı olan bu heykel yerli halkın dua etmek
için geldiği bir yerdir.

phuket adasında görülecek yerler

Phuket’in yerli halkını ve günlük
yaşamını deneyimlemek istiyorsanız Old Phuket’i rotanıza eklemelisiniz.
Phuket’in kültürel dokusunu tamamıyla size hissettirecek olan bu yerleşim yeri
içinde 5 ana caddeyi ve birçok sokağı barındırıyor.

Biraz alışveriş yapmak ve
gezi hatırası toplamak istiyorsanız Phuket Town Weekend Night Market bulunmaz
bir fırsat. Çok büyük olan bu alışveriş merkezini gez gez bitiremeyeceksiniz.

Phuket’e özgü alışverişler yapıp içinde bulundurduğu restoranlarda yerli
lezzetleri tadabilirsiniz. Biraz da Phuket’in doğal yaşamına göz atalım. Adada
bulunan fil barınağı (Elephant Sanctuary) fillerin en doğal halini
ziyaretçilerle buluşturuyor.

Buraya gelip filleri geniş yaşam alanlarında doğal
hallerinde gözlemleyebilirsiniz. Görkemli yaratıklar olan filler sizi hayrete
düşürecek.

Phuket Gezisi

Bunlar dışında Phuket FantaSea,
Phuket Aquarium ve Maya Bay gibi birçok turistik yer barındıran Phuket, sizlere  hem egzotik bir sahil gezisi hem de turistik
bir şehir turu imkanı sunuyor. Tatil için yurt dışına çıkmak istiyorsanız Phuket’i
listenizin başına eklemelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *