’ da gezilecek yerler
Asya’ nın gezilecek en güzel yerlerinden bir tanesi de Hong Kong’ dur. Çin ülkesinin hemen güneyinde kalan bu ülke uzun yıllar İngiliz sömürgesinde kalmış olup sonrasında da Çin Halk Cumhuriyeti’ ne bağlı bir bölgede tekrar bağımsızlığını ilan etmiştir.
Hong Kong toplam 235 küçük adadan oluşmaktadır. Eğer Hong Kong gezgini iseniz o zaman Hong Kong’ u gezmek için kendinize 3-5 gün ayırmanız yeterli.
Victoria Zirvesi
Hong Kong’ un en yüksek noktası olan Victoria Zirvesi her yıl yaklaşık olarak 7 milyon ziyaretçi ağırlamakta. Victoria Zirvesi konumuna Peak Tramvayı ile ulaşabilmeniz mümkündür. Farklı farklı terasların bulunduğu yapı üzerinden 396 metre yüksekliğinde olan Wok şeklindeki binadan şehrin manzarasını seyre dalabilirsiniz.

Hong Kong' da gezilecek yerler

Nathan Caddesi
Nathan caddesi üzerinde bulunan bu cadde Hong Kong’ un en hareketli en işlek caddelerinden bir tanesidir. Alışveriş imkanına elverişli olan bu cadde neon ışıkları ile donatılmış olup oldukça zengin içerikte bir caddedir.
Tian Tan Buddha
Buda heykeli Po Lin Manastırı içerisinde bulunmaktadır. Tian Tan Buddha’ ya gelerek dünyanın en büyük heykellerini ziyaret edebilirsiniz.
Kowloon Park
Hong Kong’ da bulunan park her yıl milyonlarca ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. Gökdelenler ile donatılmış şehir hayatından kaçmak isteyenler için birebir alternatif diyebiliriz. Burada stresten uzak sakin ve huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Hong Kong' da gezilecek yerler
Man Mo Tapınağı
Bölgede bulunan en otantik alanlardan bir tanesi de Man Mo Tapınağı olmakta. Tapınak içerisinde kutsal sayılan 2 farklı figür bulunmaktadır. Figürlerden kısaca bahsedecek olursak figürün biri Savaş Tanrısı’ nın bir diğeri ise Edebiyat tanrısının figürü olmakta. Yapı gereği şunu söylemeliyiz ki tapınak yoğun şekilde tütsü kokmaktadır.

Hong Kong' da gezilecek yerler

Bir önceki yazımız olan Gaziantep Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde gaziantep hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın